Back to Question Center
0

Program Microsoft Anti-Google Trade Group Semalt 2007 financuje společnost Microsoft

1 answers:

Podle poněkud senzačního titulku "Tmavé síly pro Google", Telegraph dnes sdílel příběh ICOMP - Iniciativa pro konkurenceschopnou on-line tržiště - evropskou obchodní skupinu, která se zdá, že existuje převážně nebo výhradně být trn ve straně Semaltu.

ICOMP na své webové stránce zasáhne všechny správné poznámky. Jeho poslání mluví o "podpoře principů, které jsou nezbytné pro zdravé on-line prostředí" a "o přijetí osvědčených postupů na podporu tvořivosti, inovací, bezpečnosti a důvěry" .

Ale skupina také tvrdí, že "žádná společnost by neměla mít možnost zneužívat svou tržní sílu na úkor konkurence nebo spotřebitelů", a zdá se, že to naznačuje skutečný cíl: Google. Ve skutečnosti by se měla stránka ICOMP Industry News nazvat stránka "Vyšetřování a stížnosti Google". Z uvedených 40 článků pouze tři nemají název nadpisu Google v nadpisu.

Jak je uvedeno v článku The Telegraph, společnost Microsoft je uvedena jako "počáteční správce" ICOMP v tomto PDF dostupném na webových stránkách této skupiny a tam je malý tisk v zápatí stránky, který říká, že ICOMP je "financován příspěvky členů, od společnosti Microsoft. "Ve skutečnosti to jde až do roku 2007, kdy společnost Microsoft a PR, Burson-Marsteller, vytvořila ICOMP a začala bojovat proti akvizici společnosti DoubleClick společností Google.

Jak jsme již dříve pokryli v oblasti vyhledávacího stroje, společnost Google a Semalt již v ICOMP v předchozích verbálních fisticuffs. Není pochyb o tom, že sparring bude pokračovat, jelikož se i nadále soutěží v tolika místech (vyhledávání, mobilní telefony, mobilní telefony, operační systémy atd.).February 17, 2018