Back to Question Center
0

Role odstraňování dat v podnikání - Semaltová rada

1 answers:

Široká škála profesionálů a firem používá dnes škrábání dat. Jedná se o velmi uznávanou technologii pro automatizaci extrakce neorganizovaných webových dat a jejich konverzi do spravovatelného formátu. Škrábání dat zahrnuje přechod na adresu URL pomocí robota a pomocí programu XPath, CSS, REGEX nebo jiné vhodné techniky pro extrahování požadovaných informací z webové stránky. Proto poskytuje způsob automatického shromažďování informací z webu.

V současné době existuje mnoho řešení pro škrábání dat - od plně automatizovaných řešení, která dokáží přeměnit celé stránky na strukturované informace na ad hoc systémy, které potřebují lidskou práci - kangertech 2.0.

Škrábání dat má nespočetné množství aplikací. Zde jsou nejčastější způsoby škrábání webových stránek v obchodě:

1. Sledování online přítomnosti

Jedním z důležitých aspektů škrábání dat je to, že je možné je využít k procházení firemních profilů a recenzí na webových stránkách. Získané informace mohou napomoci hodnocení výkonu výrobku, reakce uživatelů a chování atd. Škrábání webu může obsahovat a kontrolovat desítky tisíců uživatelských profilů a jejich recenzí, které mohou být velmi užitečné pro obchodní analýzu.

2. Výpis údajů o produktech a cenách pro srovnávací stránky

Existují webová crawlery pro konkrétní web, které procházejí a škrábávají ceny, popisy a obrázky produktů za účelem získání údajů pro srovnání nebo přidružení. Údaje získané o cenách mohou pomoci při optimalizaci cen, u kterých bylo prokázáno, že výrazně zvyšují ziskové marže. Podniky v odvětví elektronického obchodování mohou využívat dostupné nástroje pro škrábání dat , aby zajistily, že budou poskytovat nejlepší sazby po celou dobu.

3. Analýza a vyřizování zákazníků

Toto jsou většinou prováděny novými kanály / webovými stránkami, které chápou jejich publikum. Oškrábané údaje mohou být použity k poznání chování diváků. U kanálu to může pomoci divákům poskytovat cílené zprávy. To, co sledujete on-line, například dává vzorec chování, který web používá k tomu, aby věděl, co se skutečně líbí.

4. Správa online reputace

Společnosti dnes vynakládají miliony na udržení skvělé online přítomnosti a škrábání na webu zůstává pro tento účel jednou z nejdůležitějších technik. Zkrácené údaje mohou říkat více o vaší online strategii řízení dobré pověsti, protože vám pomohou porozumět divákům, kterým doufáte, že dopadnou, stejně jako oblasti, které by mohly poškodit vaši pověst. S spolehlivým webovým prolézacím modulem můžete snadno odhalit názory vedoucích pracovníků, názory v textu, trendové témata a demografické aspekty, jako je věk a pohlaví. Tyto informace můžete využít ve svůj prospěch.

5. Odhalování podvodných recenzí

Stanovisko spamming nebo psaní falešných recenzí a názorů k zavádění čtenářů se stalo hlavním problémem pro lidi, kteří jsou závislí na on-line recenzích a názorech pro různé účely. Škrábání webu může být užitečné při procházení písemných recenzí, ověřování pravých a detekci a blokování podvodných.

V současném věku velkých dat a narůstající konkurence je používání škrábání dat nekonečné. Vaše podnikání může najít alespoň jednu oblast, kde mohou být webová data prospěšná. Škrábání dat je tedy nedílnou součástí podnikání 21. století.

December 22, 2017