Back to Question Center
0

Semalt vysvětluje, jak lze extrahovat údaje potřebné z webových stránek HTML

1 answers:

Velké množství informací prezentovaných v síti je považováno za "nestrukturované" není řádně uspořádán. Webové stránky HTML se liší tím, že obsahují organizované dokumenty a text uvedený v dokumentech je strukturovaný v rámci podkladového kódu HTML.

Existují tři hlavní metody extrakce dat z webových stránek HTML:

  • Uložení textu obsaženého na webové stránce do počítače;
  • Psaní kódu pro extrakci dat;
  • Použití speciálních odsávacích nástrojů;

1. Jak extrahovat HTML z webových stránek bez kódování

Můžete škrábat obsah webové stránky pomocí následujících kroků:

pouze text

Po otevření webové stránky obsahující požadovaný text klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "Uložit stránku jako" nebo "Uložit jako". Zadejte název souboru do pole "Název souboru" a v rozevíracím seznamu "Uložit jako typ" vyberte možnost "Webová stránka, pouze HTML - no deposit casino sign up bonus. "Klepněte na tlačítko" Uložit "a počkejte několik sekund.

Veškerý text na této stránce je extrahován a uložen jako soubor HTML. Původní možnosti formátování stránky zůstávají nedotčené a obsah můžete editovat v takových editorech jako je Poznámkový blok.

Zvolte možnost "Uložit jako" nebo "Uložit stránku jako" v nabídce "Soubor". Poté klikněte na rozbalovací nabídku "Uložit jako typ" v části "Webová stránka dokončena". Po klepnutí na tlačítko Uložit, text a obrázky budou ze stránky vytaženy a uloženy tam, kde chcete. Text je umístěn v souboru HTML, zatímco obrázky jsou uloženy ve složce.

2. Extrahování HTML z webu pomocí kódování

Můžete pracovat přímo se soubory HTML pomocí speciálních nástrojů. Také můžete vytvořit kód pro odstranění všech značek HTML a zachovat text obsažený v souborech HTML pomocí XPath nebo regulárního výrazu. Některé z nejpopulárnějších programovacích jazyků pro tento úkol patří Python, Java, JS, Go, PHP a NodeJs.

3. Použití nástrojů pro extrakci webových dat

Pokud chcete pouze extrahovat soubory HTML z webové stránky bez psaní jediného řádku kódu nebo se vyhnout mučení metody kopírování a vkládání, použijte nástroje pro škrábání webových stránek. Ve skutečnosti existuje mnoho užitečných nástrojů, které mohou shromažďovat potřebné informace z webových stránek a pak je převést do strukturovaného formátu. Stačí vyzkoušet několik nástrojů pro škrábání a určitě najdete ten, který je nejvhodnější pro vaše potřeby sešrotování.

December 22, 2017