Back to Question Center
0

Jak škrábat data z webové stránky s Python & BeautifulSoup? - Semantská odpověď

1 answers:

A webový šrot jedinečný formát, který pomůže vyhledávačům webu nalézt výsledky, které potřebují. Má řadu aplikací na finančním trhu, ale může být použita i v jiných situacích. Manažeři například používají k porovnání cen různých produktů.

Python je efektivní programovací jazyk s velkou syntaxí a čitelným kódem. Je vhodný i pro začátečníky, protože má spoustu možností. Kromě toho Python používá jedinečnou knihovnu s názvem Beautiful Soup - казино интернет бонус. Webové stránky jsou psány pomocí HTML, což dělá webovou stránku strukturovaným dokumentem. Uživatelé si však musí pamatovat, že různé webové stránky neposkytují vždy svůj obsah v pohodlných formátech. Výsledkem je, že škrábání webu je efektivní a užitečnou volbou. Ve skutečnosti dává uživatelům šanci provést různé věci, které používaly s aplikací Microsoft Word.

LXML & Request

LXML je obrovská knihovna, kterou lze rychle a jednoduše analyzovat na HTML a XML dokumenty. Knihovna LXML ve skutečnosti dává příležitost vyhledávačům webu vytvářet stromové struktury, které lze velmi snadno pochopit pomocí programu XPath. Přesněji řečeno, XPath obsahuje všechny užitečné informace. Například, pokud uživatelé chtějí jen extrahovat názvy určitých webů, musí nejprve zjistit, v jakém HTML elementu se nachází.

Vytváření kódů

Začátečníkům může být obtížné psát kódy. V programovacích jazycích musí uživatel psát i ty nejzákladnější funkce. Pro pokročilejší úkoly musí vyhledavači webu vytvářet vlastní datové struktury. Nicméně Python může být pro ně velkou pomůckou, protože při jejich používání nemusí definovat žádnou datovou strukturu, protože tato platforma nabízí svým uživatelům jedinečné nástroje pro plnění jejich úkolů.

Chcete-li škrábat celou webovou stránku, je třeba ji stáhnout pomocí knihovny Python žádostí. V důsledku toho bude knihovna požadavků stahovat obsah HTML z určitých stránek. Hledači webu si jen pamatují, že existují různé druhy požadavků.

Pravidla pro škrábání Pythonu

Před škrábáním webových stránek si uživatelé musí přečíst své stránky Smluvní podmínky, aby se v budoucnu vyhnuly jakýmkoli právním problémům. Například to není dobrý nápad požadovat data příliš agresivně. Musí se ujistit, že jejich program se chová jako lidská bytost. Jedna žádost o jednu webovou stránku za sekundu je skvělá volba.

Při návštěvě různých webových stránek musí vyhledávači webu sledovat jejich rozvržení, protože se čas od času mění. Takže potřebují znovu navštívit stejnou stránku a v případě potřeby přepsat své kódy.

Hledání a odebírání dat z internetu může být náročnou úlohou a Python může tento proces co nejjednodušší, jak by mohl být.

December 22, 2017