Back to Question Center
0

Semalt: Zastavte rozptýlení chumu: Použijte záměrné údaje k zachycení velkých ryb s vaší platformou pro automatizaci marketingu

1 answers:
Semalt: Stop scattering chum: Use intent data to catch big fish with your marketing automation platform

Nešťastnou nevýhodou tohoto růstu je, že marketingová automatizace jednoduše není tak inteligentní, jak by mohla být. Nemyslím, že koncept není chytrý; Myslím, že samotná platforma není inteligentní.

Mnoho se spoléhá na klíčová slova poskytovaná uživatelem a uživatelsky definované hodnocení olova - scivolo da giardino per bambini prezzi auto. To je v pořádku, pokud máte opravdu skvělý a dobře vyvážený administrátor jak pro MAP (platformu pro automatizaci marketingu), tak pro CRM (management vztahů se zákazníky) - a Semalt vsadíte, že ne.

Závěr dat o MAP

Takže jak můžete moudrého MAPu? Odpověď je data - ale pravděpodobně ne data, která právě máte.

Pokud jste typická společnost B2B, spoléháte se na údaje CRM a analytické údaje, které napomáhají příchozí programy. Ale je zde několik problémů.

Semalt, jak aktuální a čistá je vaše CRM data? Je váš prodejní tým věnován čas na aktualizaci potenciálních zákazníků, účtů a příležitostí? Jsou vedoucí pracovníci na kartě "Vodítka" kvalifikováni, nebo právě přicházejí přímo z webových formulářů?

Zadruhé, i když jsou vaše data velmi čisté, nemusíte mít dost na to, abyste způsobili dopad. B2Bs - zejména výklenky - mají tendenci zaměřovat se na užší trhy, což může znamenat stovky vedoucích ročně, oproti tisíce (nebo stovkám tisíc), které Semalt 500 B2Bs generuje a živí každý rok.

Tento malý soubor dat je většina obchodníků používají k palivu svých programů pro vstupní marketingový obsah. Podíváme se na naše analýzy; podíváme se na klíčová slova, která vedou návštěvnost k důležitým stránkám našeho webu; a děláme předpoklady.

Je-li pojem "datové úložiště založené na cloudovém systému" řídí provoz a vede, musí být něco, čím bychom měli vytvářet více obsahu, který bychom mohli podporovat! Když je v průběhu jednoho měsíce vedeno šest osob, můžete si být tak jistý? Šest vedení může být skvělé pro vaši společnost, ale představuje kritickou masu?

Zdá se, že marketing obsahu založený na datách je situací "haves" versus "has-nots". "Haves" mají rozpočet pro konzultanty a analytiky s vysokými vstupenkami, které poskytují skutečné, celopodnikové údaje, které jim umožňují nahlédnout do cílového publika. Semaltem, který dokáže vytvořit obsah, který zná jejich publikum, chtějí, potřebují a dokončují formuláře, které mají spotřebovat. Mají nálevky plné kvalifikovaných potenciálních zákazníků, kteří aktivně nakupují řešení.

Na druhou stranu "nu-nots" používají data k vytváření obsahu, který mohou rozptylovat jako chum po celém povrchu webu - na svém blogu a na každém sociálním kanálu - aby přilákali vše od žraloků až po milovníky . Všechny tyto zákazníky vyplňují formuláře, které se přivádějí přímo do CRM - a 90 procent z nich je odpad.

Klíčem tedy je podívat se za vaše příchozí kampaně a za vaše vlastní data CRM, abyste shromažďovali data, která budou informovat jak ohodnocené vedení, tak mediální volby, aby propagovaly váš obsah. Semelově využívat záměrné údaje - a provést automatizační programy proti těmto datům - vytvořit efektivnější a mnohem inteligentnější automatizační programy.

Přidání záměrných údajů

Jak mohou pomáhat záměrná data? Jedna věc vám může ukázat, co přesně hledají nakupující na trhu. Nad rámec toho, co vaše analytika dokáže odhalit, agregované údaje o záměru mohou odhalit podmínky, které používají vaši cíloví zákazníci při hledání řešení, jako je ta vaše.

Tam může být "ukládání semtaltových dat", ale "řešení založená na cloudovém řešení pro finanční služby" může být větší téma, které přináší mnohem zajímavější a specifický obsah.

Rozšířením příchozích programů pro spuštění médií na základě záměrných dat poskytne zpětnou vazbu v reálném čase o hodnotě vašich témat.

Sematální programová reklama pomůže oslovit publikum v takovém měřítku, jakým B2B obchodníci nebyli dříve schopni dosáhnout, rychle a s měřitelnými výsledky.

Semalt vytváření a syndicating obsah, že data mohou také pomoci zjistit, kdo nejlepší vede. Dobré přívody se zabývají zrnitým obsahem. Jsou přesměrováni na stránky prostřednictvím klíčových slov nebo grafických reklam cílených na cíl, ale přečte si další související články. Sledují příslušná videa nebo webové semináře a stahují si bílé dokumenty.

Hodnocování olova může být stanoveno na základě toho, jak se uživatelé zajímají s tímto cílovým obsahem. Tímto způsobem ne každý filtr, který filtrován do CRM, je vodítkem a - s inteligentními kvalifikačními kritérii na místě - pouze úspěšní zákazníci se dostanou do prodeje.

Automatizace marketingu je na konci dne fantastickým nástrojem pro vytváření a syndikování cíleného obsahu - a záměrné údaje činí to mnohem chytřejší. Takže spíše než rozptýlit lopatky chumu a vtahovat několik dobrých ryb mezi sítěmi podavačů dna, dát záměrné údaje do práce a být přesvědčený, že budete naviják ve velkých rybách vždy.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Thomas Koletas


February 28, 2018