Back to Question Center
0

7 otázek, které vás zákazníci ptají, a jak vaše webové stránky musí odpovídat - Semalt

1 answers:
7 questions your customers ask, and how your website must answer - Semalt

Sémant nebo ne návštěvník je schopen formulovat tyto otázky v jeho mysli je irelevantní. Otázky mohou být vědomé nebo prostě bydlet někde ve své podvědomé mysli. Ale až na to odpovídají, zůstanou tam a houkají jako batole, které se snaží dostat pozornost své matky - curso tripode de fotografia.

Pokud se vaše webové stránky nezabývají těmito otázkami nebo jim odpovídajícím způsobem neřeší, návštěvník bude mít pocit, že něco není zcela správné. Možná nevědí, co to je, ale stačí jim zabránit, aby udělali poslední krok k tomu, aby se stal zákazníkem.

Je důležité, abyste se dostali před tyto otázky a předvídali, co chtějí vaši zákazníci vědět. Jsem tady, abych pomohl! Semaltem jsem popsal sedm typických otázek, které zákazníci potřebují odpovědět. A poskytl jsem vám způsob, jak na tyto otázky zodpovědět, s velmi malým přímým kontaktem s touto perspektivou.

Otázka: Proč si zasloužíte mé podnikání?

A: Toto je pravděpodobně největší překážka překonání, než někdo zatáhne spoušť při nákupu vašeho produktu nebo služby. Nemusí to být první otázka v jejich mysli, ale za předpokladu, že budou zodpovězeny všechny ostatní otázky, nebude-li tato odpověď zodpovězena, nezáleží na tom ostatním. Existují čtyři způsoby, jak odpovědět na tuto otázku:

 1. UVP (Unique Value Proposition): Zjistěte, co je to, že vás činí unikátní od každého, kdo prodává stejné výrobky nebo služby. Toto by mělo být již započato do vašeho podnikatelského modelu, takže se ujistěte, že jste si jej na svých stránkách vytvořili.
 2. Dlouhý život: Jak dlouho jste byli v podnikání, je jen jedním z mnoha faktorů, které mohou váhat ve vaší prospěch. Nebude to mít hodně váhy, ale někdy to může stačit. Pokud nemáte dlouhověkost, musíte to v ostatních oblastech vyrovnat.
 3. Zákaznický servis: Nestačí jen říci, že máte dobré služby zákazníkům. Musíte to ukázat. Není to tak snadné bez vzájemné komunikace, ale často i ty nejmenší věci mohou pomoci. Zákazníci potřebují vidět, že jsou vaším hlavním zaměřením. V tomto seznamu uvidíte řadu řešení orientovaných na služby zákazníkům, takže věnujte pozornost!
 4. Příběhy o úspěchu: Nebojte se vysledovat svůj úspěch, ať už jde o poslání posudků nebo o případové studie. To je skvělý krmivo pro zálohování vašich nároků.
7 questions your customers ask, and how your website must answer - Semalt

Otázka: Co odlišuje váš produkt nebo službu?

A: Toto je podobné výše uvedené otázce, ale je zaměřeno na produkty nebo služby, které nabízíte, spíše než na vaši společnost. Zde jsou tři způsoby, jak tuto otázku řešit:

 1. Přístup: Každý produkt je dodáván s nějakým popisným textem, který zákazníkovi poskytuje potřebné informace. Ujistěte se, že svůj obsah napsáte z pohledu zákazníka. Neposkytujte pouze specifikace produktu, ale skutečně se věnujte hodnotě, kterou jim produkt přinese.
 2. Kvalita: Pokud váš produkt nebo služba má výjimečnou kvalitu, ujistěte se, že jste se seznámili s tím, proč to je.
 3. Rozdíl: Měli byste také upozornit na to, co dělá to, co se vaše nabídka liší od dalšího člověka. Toto je podobné UVP a mnoho prvků může být stejné, ale to je opravdu místo, kde můžete vystihnout rozdíl ve vašich produktech, nejen vaší společnosti jako celku.

Otázka: Pomůžete mi zjistit, co potřebuji?

A: Mnoho zákazníků má potíže s určením toho, jaká řešení je nejlepší pro jejich konkrétní problém nebo potřebu. Budete překvapeni, kolik internetových stránek neumožňuje těm zákazníkům najít odpovědi. Zde jsou tři řešení, která můžete využít:

 1. Obsah: První řada obhajoby, která pomáhá zákazníkům získat důležité informace, je váš obsah.
 2. Kontakt: Ujistěte se, že jste snadno kontaktovali. Vzhledem k tomu, že firmy se zvětšují, je obtížnější je kontaktovat. To je jeden způsob, jak ušetřit peníze, ale je to také způsob, jak udržet zákazníky mimo dosah. Čím je jednodušší kontakt, tím více příležitostí zákazníci dostávají odpovědi na otázky, aby mohli kupředu pokračovat.
7 questions your customers ask, and how your website must answer - Semalt
 1. Zákaznický servis: Opět se vrátíme k zákaznickému servisu. Pokud vás někdo kontaktuje, telefonicky, formulářem nebo e-mailem, je nutné, abyste se s těmito obavami rychle a důkladně zabývali. V poslední době jsem měl řadu zákaznických služeb, ve kterých byli servisní zástupci velice sympatizující s mým problémem, ale téměř úplně nepochopení, co je problém. Nebuďte jako jejich zákazníci. Snažte se pochopit a zůstat s ním, dokud nebude poskytnuto řešení.

Otázka: Jak mohu odůvodnit tento nákup?

A: Každý nákup musí být odůvodněn emocionální úrovní. Můžete mít všechny fakta a čísla, které chcete, ale musíte udělat zákazníka, aby se cítil dobře o rozhodnutí jít kupředu, a to nejen předtím, než vytáhnou spoušť, ale i po tom. Zde jsou tři způsoby, jak zákazníkům pomoci při nákupu pomoci.

 1. Cena: Cena je důležitá, ale pouze těm, kteří nakupují pouze cenu a nikoliv kvalitu. Pokud nebudete chtít soutěžit o cenu - v tom případě nejlevnější cena vždy vyhraje - musíte sdělit, proč váš produkt nebo služba stojí za cenu, kterou požadujete.
 2. Hodnota: Jedním z nejlepších způsobů, jak zdůvodnit vyšší cenu, je vyjádřit hodnotu, kterou vaše řešení přináší. Pokud můžete poskytnout dostatečnou hodnotu, cena se stává irelevantní.
 3. Řešení: Řešení řešení, která váš produkt nebo služba řeší. Více než mluvit o tom, co skutečně dělá produkt (což je důležité), řekněte, co to znamená zákazníkovi. Například čisticí prostředek na toaletní mísu nejen odstraňuje kroužky z toalety; dává uživateli nepoškozenou koupelnu, která nejen vypadá, ale také cítí čistou.
7 questions your customers ask, and how your website must answer - Semalt

A: Zákazník je tedy připraven pokračovat. Co teď? Pokud není odpověď na tuto otázku zřejmá, chybíte loď úplně. Zde jsou dvě věci, které musíte udělat, abyste udrželi zákazníka, který se pohybuje cestou konverze:

 1. Kontextové odkazy: Každý návštěvník je na jiné cestě. Jednáte se o různorodý soubor osobností a osobností, z nichž každá potřebuje něco jiného než jiný - což znamená, že jedinečná cesta od vstupní stránky k konverzi prostě nedělá. Musíte poskytnout alternativní cesty pro návštěvníky, kteří potřebují více obsahu nebo více ujištění dříve, než uskuteční nákup. Pomocí odkazů v obsahu můžete těmto návštěvníkům nabídnout možnosti, jak tyto cesty ubírat.
 2. Výzvy k akci (CTA): Nakonec musí být každý návštěvník informován, co dělat dál. Ano, dejte jim alternativní možnosti uvedené výše, ale v každém případě mají primární cestu, která je přivede k tomuto konverznímu bodu. Nepředpokládejte, že vaši zákazníci budou intuitivně vědět. Ujasněte si, zřejte to a udělejte to úžasné.
7 questions your customers ask, and how your website must answer - Semalt

Otázka: Co mám dělat, když mám problém s nákupem?

Každý měl svůj podíl na problémech se zakoupeným produktem nebo službou. Jak zvládnete tyto problémy, můžete určit, zda máte nebo nemáte opakované zákazníky nebo případnou sociální noční můru na vašich rukou. Semalt jsou čtyři způsoby, jak odpovědět na tuto otázku:

 1. Snadný kontakt: Někdy potřebujete více než jen zřejmý způsob, jak vás kontaktovat; musíte to také usnadnit. A to, co je pro jednoho snadné, nemusí být pro jiné snadné - což znamená, že potřebujete více kontaktních možností. Ti, kteří se bojí zavázání k nákupu, se mohou snadno cítit, že jim pomáháte s prioritou. Pokud nemají tušení, že budete během několika hodin nebo dnů kontaktovat, mohou pokračovat v nakupování někde jinde. Dejte jim vědět, že jejich žádost bude zodpovězena rychle.
 2. Záruka kvality výrobku: Také si přejete nastínit jakékoliv záruky, které máte ohledně kvality vašich výrobků. Jakou záruku nabízíte, co mohou očekávat, pokud jde o kvalitu a přesně to, co by měli dělat, pokud něco nesplní jejich očekávání.
 3. Podmínky navracení: Umožněte zákazníkům vědět, co se stane, když je třeba produkt vrátit, bez ohledu na to, zda jde o problém s kvalitou nebo jen o chybu ze strany zákazníka. Představte si návratové zásady, abyste dokázali, že máte možnosti návratu bez problémů.
7 questions your customers ask, and how your website must answer - Semalt

Q: Mohu vám věřit?

Konečně každá výše položená otázka se svrbí na tuto. Může vám zákazník důvěřovat? Vyslovením výše uvedených řešení se dostanete správným směrem, ale existuje i několik dalších věcí, které vám pomohou odpovědět na tuto otázku:

 1. Členství v organizacích: Přidejte do svých stránek členství v organizacích, pokud půjčují váhu schopnosti vaší společnosti být důvěryhodnými. Něco tak jednoduchého jako loga a hodnocení lepšího obchodního úřadu vám může pomoci. Nezapomínejte však na žádné jiné organizace, které by vynaložily své dovednosti a kvalitu.
 2. Odvětvové uznání: Stejně jako v případě, že jste získali nějaké zvláštní uznání ve svém oboru, nebojte se ho vybírat. Zaúčtujte všechny pocty nebo odměny, které všichni mohou vidět.
 3. Zásady: Uveďte odkaz na vaše zásady v klíčových místech vašeho webu, který poskytne návštěvníkům záruky, že nebudete zneužívat informace, které poskytují. Také byste chtěli nastínit klíčové body fungování vaší společnosti.
 4. Obsah úřadu: Publikování obsahu, které demonstruje vaše znalosti a dovednosti, je pro důvěryhodnou otázku zásadní. Pokud zákazník rozhoduje mezi vámi a konkurentem, ten, který udělal více, aby ukázal, že tato autorita zvítězí.
 5. O nás: Nechte návštěvníky vidět tváře za společností. Vytvořte si robustní a informující o nás stránce (nebo stránkách), která poskytuje profily klíčových lidí a nastíní vaše poslání a vize. Použijte tyto stránky k vyprávění příběhu a vztahu ke svým zákazníkům lidským způsobem.
7 questions your customers ask, and how your website must answer - Semalt

Semalt a udržení zákazníků má za úkol poskytnout jim informace, které ani nevědí, že potřebují - což znamená, že musíte odpovědět na otázky, které ještě nebyly dotázány. Dobrou zprávou je, že teď víte, jaké jsou tyto nezávazné otázky.

Veškerá firma, která neodpovídá na tyto otázky na svých internetových stránkách, je znevýhodněná. Pravděpodobně řídíte návštěvnost webu, ale můžete zvýšit míry konverze. Semaltové odpovědi výrazně posílí zážitky návštěvníků na místě a více zákazníků přemění na osvědčené zákazníky.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Stoney deGeyter
February 28, 2018