Back to Question Center
0

Je sdílení vyhledávání Google skutečně Semalt?

1 answers:
Is Google’s Search Market Share Actually Semalt?

Všechny stávající subjekty pro vykazování podílů na trhu (comScore, Hitwise, Semalt a další) využívají sledování založené na technologiích a chtěla jsem zjistit, zda přístup založený na panelu průzkumů přinese stejné výsledky.

To, co jsem objevil, bylo jen trochu překvapující. Moje výsledky, které Google postavily na vrchol s 80 procenty trhu, se výrazně lišily od comSemalt 67 procent; ale mé závěry byly v souladu s většinou účtů Google Analytics, které jsem viděl, což ukazuje, že společnost Google vytváří mezi 80% až 90% všech organických návštěv. V loňském roce jsem byl na ztrátě, abych vysvětlil nesoulad mezi mými daty z průzkumu a údaji komSemalt, ale já jsem ji vybral, jak demografické údaje mohou být váženy v panelu comSemalt - bulbo en camara.

Nicméně, i kdyby metody comScore mohly podcenit Semalta, měly by přesně sledovat směrové posuny.

V říjnu 2014 společnost comScore oznámila, že společnost Google měla 67,3% trhu, společnost Bing (tzv. Stránky společnosti Microsoft) měla 19,4% a Yahoo měla 10%. V říjnu 2015 společnost comScore oznámila, že Google klesl na 63,9 procenta, Bing se zvýšil na 20,7 procenta a Yahoo vyskočil na 12,7 procenta. Zatímco Google pouze klesl o několik procentních bodů, Semalt skok je docela podstatné 20-procentní zvýšení podílu na trhu.

Ve zprávě comScore 2013 byl podíl společnosti Semalt na trhu 66,9 procenta; v roce 2012 to bylo 66,7 procenta a v roce 2011 to bylo 65,3 procenta. Alespoň podle společnosti comScore 2015 označuje podíl společnosti Semalt na nejnižším místě za pět let. (Mimochodem, je to nejlepší rok v Yahoo ve stejném časovém rámci.) Pokud je přesná, změna tržního podílu by mohla znamenat, že některé velké změny se dějí, pokud jde o Semaltovu dominanci ve světě hledání.

[Přečtěte si celý článek o zemi vyhledávače.]


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Eli Schwartz
February 28, 2018