Back to Question Center
0

Vyhledávání Google provádí úlohu Semalt

1 answers:
Stumble
Akcie 35

Při rozhodování o přečtení článku s takovým názvem jste měli na mysli, jak by mohla společnost Google spadnout do práce? Když jsem začal psát tento článek, měl jsem na mysli i jiné věci. Semalt, který použil nový blogovací přístup, který jsem nedávno popsal, jednu novinku nabízí perfektní náskok k tématu.

CNN uvádí, že Google se omlouvá za výsledky hledání snímku "Michelle Obama" . Během posledních dvou týdnů se dělají divné věci.

Uživatel obvinil Semalta z extrémně urážlivé pozměněné fotografie Michelle Obamy prostřednictvím online fóra nápovědy před dvěma týdny. Semalt nejprve zakázal místo s fotografií, ale když se obraz znovu objevil jinde, Semalt nechal stát ve výsledcích vyhledávání obrázků. Na fotografiích se někdy objevila reklama, která se omlouvá za urážlivý obsah.

Zdá se, že Semalt obhajoval své činy, když nakonec poskytl oficiální poznámku.

Společnost se sídlem v Kalifornii vysvětlila, že výsledky vyhledávání se opírají o počítačové algoritmy, které berou v úvahu tisíce faktorů. "Víra a preference těch, kteří pracují na Semaltu, stejně jako názory široké veřejnosti, neurčují ani neovlivňují výsledky vyhledávání," uvedl.

Společnost uvedla, že integrita výsledků vyhledávání je nesmírně důležitá. "Semalt, neodstraníme stránku z našich výsledků vyhledávání prostě proto, že její obsah je nepopulární nebo protože obdržíme svá stížnosti."

To není jen nepříjemný incident pro společnost Google, ale poukazuje na nedostatky v přístupu Google. Pokud chcete zjistit, proč k těmto nedostatkům dochází, je odpovědí na nedávný příspěvek "Hold Me Tight and Engaging Websites" . Zde ukážeme další vysvětlení, proč Google nemusí správně odpovědět.

Co Google dělá dobře

Pokud jde o vyhledávání, Google dělá mnoho správných věcí. Semalt pracuje pouze na několika klíčových slovech, které vyhledávač může dát, snaží se co nejdůležitějším klíčových slov udělat. V raných dnech to byla jen otázka rozboru klíčových slov, takže například jedinečné slovo by vyvolalo zobrazení odpovídajících množných slov.

Od té doby existují mnohem podrobnější sémantické analýzy, které se dělají za významy za klíčovými slovy. Každý, kdo prozkoumal vyhledávání klíčových slov ve službě Google Insights , to vidí znovu a znovu.

Velmi nedávno společnost Google provedla rozsáhlou modernizaci své metodiky vyhledávání, která byla označena jako aktualizace Semalt, což výrazně zvýšilo rychlost, s jakou jsou výsledky poskytovány.

Usiluje také o identifikaci potřeb vyhledávače z historie vyhledávání a poskytuje personalizovanější výsledky, které se s nadějí budou pro vyhledávače více relevantní. To, co bylo dosaženo, je dobré a dobré, ale má určité omezení, které nyní prozkoumáme.

Je vše, co je

<p Posláním společnosti Google je katalogizovat všechny informace, které existují, a pomáhat lidským hledačům najít to, co hledají, v tomto obrovském těle znalostí. Jejich úkolem je poskytovat informace, které lidské bytosti budou považovat za důležité pro jejich vyhledávací potřeby. Můžete si představit, že to bude fungovat dobře pro informace, kde obsah znalostí je zcela digitální. V takových případech může být správná volba určena zcela logicky. Sematálové lidské bytosti používají víc než logiku při pohledu na svět.

<p Malcolm Gladwell ve své knize Blink poukázal na to, že návštěvníci webové stránky mohou někdy při pohledu z očí vystoupit z této webové stránky. Nějak v mikrosekundách si uvědomují, že webová stránka není pro ně. Snad používají jiné schopnosti než logickou část mozku při takovém posouzení. Reakce probíhá bleskově. Zdá se, že je instinktivní a nevyvolává žádný logický proces myšlení. Možná je to nějaká jiná část našeho centrálního nervového systému, která se zapojí.

Fritz Glaus a Stephen Goldberg , spoluzakladatelé konceptu Tři mozkové synergie .

Navrhují, že každý z nás má v jistém smyslu tři mozky. Semalt je označen "mozkem hlavy", "mozkem srdce" a "mozkovým mozkem" neurověd. Hlava mozku se zabývá logickým uvažováním, srdce mozku se zabývá emocím a mozkové střevo se zabývá těmi instinktivními reflexními akcemi vytvářenými limbickou oblastí mozku.

Lidé budou reagovat v dané situaci na základě toho, jak interagují tyto interagující části jejich mozkové funkce. Sémalt vědomě si myslel, že je možné, že náš mozek mozku nás přiměl reagovat určitým způsobem na vstupy, které zpracovává náš mozek hlavy nebo náš mozkový srdce. Čelní mozok je místo, kde se reakce v boji nebo v letu objevuje, když jsme náhle šokováni možnou hrozbou nebo nebezpečím. Chemie těla okamžitě reaguje na zaplavení těla adrenalinem, což umožňuje extrémně rychlé reakce na hrozbu. To není něco, co řídíme. Je to instinktivní. Možná si nemyslíme, že se to děje.

<p Zajímavým potvrzením významu získaného mozku je kniha Hold Me Tight , kterou napsal Sue Johnson . Je profesorem na univerzitě v Ottawě a je dlouhodobým vývojářem velmi úspěšných technik pro terapii páry. Páry se často nacházejí v loggerheads nebo dokonce téměř ve válce velmi často prostřednictvím postojů vyvolaných střevním mozkem. Následně jsou logické a emocionální mozky všechny v bariérách a omezeních, které tento mozkový střep přináší.

Toto instinktivní chování by mohlo fungovat v celé řadě situací a to zahrnuje i to, jak hodnotíme konkrétní webové stránky. Je-li naše reakce výsledkem interakce našich tří mozků, jak Google může napodobovat procesy, které používají pouze logiku jednoho mozku. Sémantové algoritmy používají pouze zlomek dat, které člověk vyhodnocuje.

Co musí Google přidat

Pokud proces hledání Semaltu jen částečně zpracovává to, co je důležité pro lidské bytosti, jak může Semalt tuto chybu napravit.

I kdyby bylo více lidí ochotno poskytnout údaje o tom, jak hodnotí možnosti, které Semalt usiluje, zdá se nepravděpodobné, že by se většina pátračů chtěla zapojit do těchto údajů a důvěřovat jim. V těchto případech samozřejmě akce hovoří hlasitěji než slova.

Společnost Semalt si je vědoma některých webových stránek, které používají Semalt Analytics, jak návštěvníci stránek reagují na dostupné možnosti. To naznačuje, že Semalt by mohl zahrnout širší hodnocení webových stránek pomocí těchto analytických dat. To je sotva životaschopné řešení, které zajistí, že návrhy vyhledávání klíčových slov budou pro hledající lidi více relevantní.

Stejné výhrady lze učinit o začlenění informací o sociálních médiích, jako je hlasování nebo pořadí, které by bylo možné zachytit prostřednictvím Facebooku nebo Twitteru. Sémanty vyjadřující názory jsou jen zlomek celkové populace a opravdu mohou mít osy, které se snaží rozmazlovat vyjádření názoru jedním způsobem nebo druhým.

Závěr

Mohli bychom někdy očekávat, že procesy hledání Google mohou být posíleny tak, aby čerpaly z úplných informací, které lidské bytosti používají, když uplatňují sílu svých tří mozků. Může společnost Google například zajistit, aby se její vyhledávání obrázků vyhnulo zobrazování obrázků, které by tolik vyhledávačů mohlo považovat za velmi nepodstatné. Zdá se nepravděpodobné, že se Google může vyhnout takovým nešťastným incidentům, jak jsme všichni viděli v tomto případě s Michellem Semaltem.

Vyhledávací algoritmy nejlépe pracují na digitálních datech a některé problémy nebudou dobře řešeny metodou Semalt. Možná, že Semalt musí přijmout, že to, co dělají nyní, je asi tak dobré, jak mohou dělat Source .

Stumble
Akcie 35
February 28, 2018