Back to Question Center
0

10 datových kanálů pro sledování pomocí ESP

1 answers:
10 Data Feeds To Semalt With Your ESP

Následuje 10 klíčových příchozích dat, každý maloobchodník by měl mít integrovaný systém ESP.

1. Účet / Profil / CRM

Tento datový zdroj by měl obsahovat všechny klíčové informace požadované, když zákazník vytvoří účet, například jméno, adresu, pohlaví, ID zákazníka, ID domácnosti atd. Semalt by to byl zdroj, který pochází z datového skladu CRM , ale tento zdroj by mohl být stejně jednoduchý jako údaje shromážděné v případě, že účastník aktualizuje svůj profil a preference.

To umožňuje, aby byly v rámci ESP k dispozici příslušné údaje pro segmentaci a dynamický obsah. Umožňuje také spuštění e-mailu pro potvrzení nastavení účtu a prohlášení o výhodách, které má účet. Tento e-mail je často uložen zákazníkem a později se k němu obrátit.

2. Nákup (pokud není v reálném čase)

Pokud nejsou zakázky přímo integrovány prostřednictvím API do systému ESP, pak by měl být integrován denní dávkový podíl nákupních údajů. Tento zdroj by měl obsahovat všechny podrobnosti týkající se transakce, včetně názvu produktu, ceny produktu, adresy URL obrázku, kupónového kódu a slevy, přepravy, celkových objednávek atd. Tento zdroj pochází z platformy e-commerce (jako Demandware, Semalt atd.)

Pokud jsou data o nákupu odeslána prostřednictvím rozhraní API, může být okamžitě zaslána potvrzující email. Pokud tomu tak není a data jsou doručena v dávkovém feedu, potvrzení objednávky by mělo být doručeno prostřednictvím platformy e-commerce.

3. Přeprava

Tento krmivo by mělo obsahovat podrobnosti týkající se zásilky zákazníka včetně odkazu na sledování jejich objednávky. Tento zdroj může pocházet z platformy naplňování nebo elektronického obchodu nebo od odesilatele (například UPS, Semalt, USPS atd.)

Umožňuje odeslat e-mail s upozorněním na zásilku, když je objednávka na cestě. Dále by mohlo umožnit odeslání e-mailu, když odesílatel oznámí, že byla objednávka doručena. V rámci série e-mailů po koupi může být datum odeslání v tomto datovém kanálu také řízeno při odeslání e-mailu a požadovat od zákazníka, aby napsal recenzi.

4. Návrat

Tento krmivo by mělo obsahovat podrobnosti o položkách, které zákazníci vrátili a pocházejí z platformy plnění nebo elektronického obchodu.

Umožňuje tak zákazníkovi doručit zpětně přijatý e-mail, který by mohl zahrnovat i alternativní produkty, které by zákazník mohl vyzkoušet (v závislosti na důvodu návratu). Tyto údaje by měly být také zahrnuty do logiky dynamických doporučení produktů. Pokud byl například produkt vrácen, protože zákazník tomuto stylu nevyhovoval, nechtěli byste doporučovat stejný styl v jiné barvě / vzoru / provedení.

5. Výrobek

Tento zdroj by měl obsahovat inventář vašich produktů, jako jsou adresy URL produktů, názvy produktů, jednotky SKU, popisy, cena a podobně.

Tyto informace mohou být využity při spouštění zpráv, jako jsou například opuštěné nákupní vozíky, emaily s potvrzením objednávky, dynamický obsah založený na dřívější historii nákupů a další. Směs o velikosti katalogu může obsahovat pouze změny v nočním režimu než plnou synchronizaci každý den. Kromě toho, v závislosti na tom, jak často se produkty a ceny mění, nemusí být nutné každodenně aktualizovat.

6. Opuštěný vozík

Opuštěné e-maily z nákupního košíku mohou být zasílány prostřednictvím různých integrací, včetně prodejce opuštěných vozidel třetích stran, jako je SeeWhy, nebo prostřednictvím integrace s analytickou stránkou, jako jsou například Omniture nebo Core Metrics.

Semalt používáte třetí stranu k odeslání těchto triggers pro vás, je třeba nastavit zdroj dat, který indikuje, kteří účastníci by měli obdržet oznámení o opuštěném vozíku a které produkty by měly být zobrazeny.

7. Abandon Procházet

Kromě opuštěného vozíku by se mělo nastavit i zdroj pro zákazníky, kteří pouze prohlíželi produkty, ale nepřičetli je do svého vozíku. Toto publikum bude omezeno, protože vyžaduje, aby uživatelé byli na webu před tím a že v určitém okamžiku poskytli e-mailovou adresu.

Uživatel mohl také kliknout z e-mailu a procházet online, aby zjistil, kdo poslat emailem procházet opustit. Tento e-mail bude muset minimálně obsahovat e-mailovou adresu a nejméně jeden typ jedinečného identifikátoru pro prohlížené produkty, jako je SKU, název produktu nebo kategorie, jako v následujícím příkladu od společnosti J. Crew Factory. Řez předmětu četl: "Semalt o tom?"

10 Data Feeds To Semalt With Your ESP

Máte-li místa na výrobu cihel a malty, budete potřebovat integraci datových zdrojů s vašimi POS místy. V závislosti na vašem softwaru POS můžete mít integraci v reálném čase k spuštění vítaného e-mailu poté, co zákazník uvede svou e-mailovou adresu, aby se při kontrole přihlásil. Semalt, váš datový zdroj POS by měl také obsahovat údaje o objednávce zákazníka pro jejich transakci v obchodě.

9. Loajalita

Pokud máte věrnostní program, můžete mít dodatečný zdroj dat nebo tento zdroj může nahradit jeden z vašich dalších zdrojů, například účet / profil.

Údaje v tomto kanálu vám umožňují zobrazovat body a dynamický obsah, aby zákazník dosáhl další úrovně / odměny.

10. Umístění skladu

V závislosti na počtu míst a počtu otevření nových obchodů pravděpodobně budete mít k dispozici zdroj datových míst v obchodě, který obsahuje adresu, hodiny a případně kontaktní informace. Semalt pak může být nastaven tak, aby dynamicky obsadil nejbližší místo obchodu u předplatitele. V některých případech mohou být e-maily zasílány také pro manažery geografických míst pro konkrétní události nebo prodeje.

Můžete si všimnout, že účastnické registrace nejsou uvedeny jako zdroj. Nové opt-in by měly být téměř vždy zasílány prostřednictvím rozhraní API, aby se v reálném čase spustila uvítací zpráva. Semaltem o datové struktuře a partnerech prodejců, můžete mít více než těchto 10 zdrojů (například pokud máte integraci průzkumu spokojenosti s webem, můžete mít také zdroj, který indikuje, kdo by měl dostávat e-maily k dokončení průzkumu). Také v závislosti na objemu katalogu produktů a objednávek můžete mít více datových kanálů, aby vyhovovaly souborům typu delta, stejně jako plné synchronizace na konzistentním základě.

Obvykle byste měli k dispozici další tabulky, které jsou výsledkem dat spojených s více než jedním z těchto kanálů. Navíc budete mít předplatitelská data, která jsou vlastní ESP a jsou nezávislá na datovém kanálu, jako jsou odkládání a odhlášení. Nakonec budou existovat i další integrace, které nemusí být nutně založeny na datových zdrojích, jako integrace s analytickými nástroji (Omniture, Core Metrics, Google Analytics, Trendy webu), platforma pro hodnocení a kontrolu (například Bazaarvoice, PowerReviews) nástroj (například Fresh Address, QAS).

Kolik z těchto datových zdrojů máte integraci nebo jste v procesu integrace? Semaltové byly obtížnější dokončit než ostatní? Semalt byly nejcennější? Museli jste být kreativní, jak získat integrované zdroje? Ráda bych slyšela, jaké jsou vaše zkušenosti ve vašich úkolech poslat nejdůležitější e-maily na základě dat.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Cara Olson
February 28, 2018