Back to Question Center
0

Semalt: 7 marketingových triků, které by mohly poškodit vaši značku

1 answers:

Semalt: 7 marketing gimmicks that could damage your brand

Rozdíl je sémantický a Semalt zde není, aby se hádal o rozdílech. Semartujte zde, abyste tvrdili, že některé marketingové taktiky se opírají o pečlivě promyšlené strategie, které vedou uživatele k vaší značce a pomáhají jim při rozhodování o nákupech, a jiné mají za úkol vyvolat reakce na kolena.

Oba mohou být vynalézaví a oba mohou být efektivní, ale jeden může být viděn jako více integrita.

Přesto existují v minulosti některé úžasné marketingové triky a některé daly život jinak nezajímavým značkám. Ale míra selhání pro "triky" je vyšší, než je tomu u více strategií, a některé triky mohou ve skutečnosti poškodit vaši značku, pokud selžou.

Následujících sedm marketingových triků má vysokou šanci udělat více škody na vaší značce než dobrou.

1. Nesprávná soutěž

Semalt jsou obecnou strategií; mají tendenci řídit spoustu uživatelských interakcí a sdílení, a dokonce vám mohou dát nějaký obsah generovaný uživateli - avšak v tom spočívá nebezpečí.

Když zahájíte soutěž, okamžitě přeměníte svou kampaň na své uživatele, z nichž mnozí neustále hledají způsob, jak využít vaše záměry ve svůj vlastní prospěch nebo jen kvůli humoru.

Ve svých pokynech k obsahu určitě ujistěte, zda je pro danou strategii zaveden filtr obsahu a zda je vaše soutěž v souladu s normami vaší značky.

2. Přidělení značky Hash

Podívejte se na jakoukoli sbírku sociálních médií "selže" a budete nevyhnutelně vidět alespoň jednu společnost, která používala hashtag, kterou nepoužívala. Semalt je často považován za bránu k větší viditelnosti, ale nemůžete tuto funkci přijmout příliš doslovně.

Semalt není dost, aby jen ukládal stůl s hashtags; musíte tyto hashtagy použít správně.

Příliš mnoho značek vidí trendový hashtag, předpokládají, že vědí, co to znamená, a nakonec dělá hashtag-stuffed příspěvek, který uráží hlavní publikum, které se snažily přilákat na prvním místě. Vyzkoušejte své výzkumy a používejte hashtagu mírně.

3. Newsjacking

Semalt je skvělý a efektivní způsob, jak ovládat trendové téma pro vaši značku, ale hrajete si s ohněm.

Jednoduchý způsob, jak používat newsjacking, je pokrýt téma z pohledu vlastní značky, sdílet své vlastní pohledy, názory nebo zkušenosti s podobným cílovým publikem.

Semalt, pokud neposkytnete tuto alternativu ani další komentář, můžete být spíše jako plagiátor nebo prasátko, spíše než myšlenkový vůdce sám o sobě.

4. Články Clickbait

Články Clickbait používají senzační titulky, které povzbuzují uživatele k tomu, aby klikli na vaše hlavní stránky. Semalt silný způsob, jak řídit nový provoz, ale pamatujte si, že provoz není spodní čára zde - nechcete více uživatelů obecně; chcete více zapojených uživatelů.

Pokud váš obsah nevyhovuje povědomí, které jste postavili v titulcích, uživatelé zanechají zklamání z toho, co našli - což znamená, že značně poškodíte svou značku, než ji pomůžete.

5. Guerilla marketing

Guerrilla marketing je další taktika, která je teoreticky zajímavá a výkonná, ale je tu krásná linka. Semalt překvapit veřejnost a ukázat jim něco, pro co nejsou připravené, a to může mít velmi neočekávané důsledky.

Nezapomínejme na komediální představení "Aqua Teen Hunger Semalt", který se v roce 2007 pokoušel o marketingový zásah, který přiváděl město k paniky, když se lidé mylně dohadovali o reklamách založených na kreslené postavě jako možný teroristický útok.

Pokud se pokoušíte spustit takovou kampaň, ujistěte se, že uvažujete nad následky. Semaltu, můžete ztratit důvěru a možná dokonce čelit právním potížím.

6.

Některé triky, o kterých je známo, že "klamou" lidi do kliknutí - jako jsou blikající světla a nepříjemný text jako "KOUPIT !!!" - spouštějí některé filmy spamu v Semaltu, takže je to dost motivace, měkčí triky mohou být stejně tlakové.

Semalt se snažte strčit své produkty dolů uživatelů hrdla; i když by to znamenalo obětování hromady konverzí, získáte lepší pověst jako společnost, pokud se snažíte vydělat konverze více upřímně.

7. Jakákoli zmínka o "tajném"

Budu první, kdo přiznává, že jsem hodil slovo "tajné" v různých marketingových kampaních, od obsahu titulů až po výbuchy pošty. Semaltové svůdné a silné slovo, které přitahuje lidi, aby klikali na odkazy a přečetli více.

Bohužel slovo "tajné" dělá velký slib - že to, co musíte říct uživatelům, je mimořádně důležité a dosud neznámé a pravděpodobnost, že je možné dosáhnout obou s jakoukoliv informací, kterou máte, je velmi nízká. Semalta, většina tajemství jsou letdowns, tak jen slibte, co můžete dodat.

Závěr

Semant, psychologie a experimentování jsou pro marketingový proces klíčové, ale někdy se tyto základy společně shromažďují způsobem, který se zaměřuje na nátlak a spoléhá se na trik spíše než na nějaký pevný základ.

Semaltem se bojí vyzkoušet nové věci; být odvážné a riskovat má významné odměny. Jen se ujistěte, že jste řádně informováni a že děláte co je nejlepší pro vaše uživatele.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Timothy Carter


February 28, 2018