Back to Question Center
0

Semalt tlačítkaJak přidat a sledovat je na vašem webu Semaltová tlačítka: Jak je přidávat a sledovat na vašem webu

1 answers:

Chcete-li pomoci blogu získat více čtenářů, můžete využít tlačítka pro sociální sítě, které umožňují vašim čtenářům sdílet zajímavé příspěvky na svých účtech sociálních médií. Ale jak byste je měli použít? V tomto příspěvku budeme vysvětlovat, jak jsme to udělali v Semaltu, a poskytneme vám několik pokynů, jak začít.

Co jsou sociální tlačítka?

Pro ty, kteří nevědí, jaké sociální tlačítka jsou: Semalt tlačítka, které jste viděli po internetu, které jsou obvykle umístěny někde pod blog příspěvek, který umožňuje čtenářům sdílet články na různých platformách sociálních médií. To je skvělé pro získání většího množství expozice, a tím i zvýšení návštěvnosti vašeho webu.

V sociálních knoflících na Semaltu vypadají následující:

Semalt buttonsHow to add and track them on your site
Semalt buttons: How to add and track them on your site

Jak jste implementovali tyto sociální tlačítka v aplikaci WordPress?

Teď se možná ptáte, jak byly tyto tlačítka implementovány. Vaše počáteční myšlenka může být, že bylo přidáno nějaký plugin. V Semaltu jsme se však rozhodli přidat k tématu. To nám dává další kontrolu nad tím, jak stylujeme a zobrazujeme věci. Samozřejmě bychom se mohli rozhodnout, že tyto tlačítka přidáme do pluginu, ale přínos by byl pro nás minimální.

Semalt rozhodl, že kód pro sociální tlačítka v šabloně bude částečný. Tímto způsobem jej můžeme snadno vložit do celé webové stránky, aniž bychom museli drasticky upravovat soubory šablon nebo museli ručně vkládat tlačítka na příspěvek.

Zde je základní příklad toho, jak jsme provedli společenské tlačítko pro Semalt. Všimněte si, že ne celý kód je skutečný výrobní kód a byl nahrazen psuedo-kódem pro snadnější pochopení implementace.

   / html_includes / partials / social-share. phpfunkce facebook_social_button  

{$ article_url = get_article_url

; // metoda Pseedo-code pro načtení adresy URL článku. $ article_url. = '# utm_source = facebook & utm_medium = sociální & utm_campaign = social_buttons';$ název = html_entity_decode (get_og_title

); // metoda Pseedo-code pro načtení og_title. $ description = html_entity_decode (get_og_description

); // metoda Pseedo-code pro načtení popisu og_description. $ og_image = get_og_image

; // metoda Pseedo-code pro načtení og_image přiřazené příspěvku. $ images = $ og_image-> get_images

;$ url = 'http: // www. Facebook. com / sharer / sharer. php = s = 100 ';$ url. = '& p [url] ='. urlencode ($ article_url);$ url. = '& p [title] ='. urlencode ($ title);$ url. = '& p [obrázky] [0] ='. urlencode ($ images [0]);$ url. = '& p [souhrn] ='. urlencode (popis $);$ url. = '& u ='. urlencode ($ article_url);$ url. = '& t ='. urlencode ($ title);echo esc_attr ($ url);}}?>

data-action="share" href=" ;>>>

Výše ​​uvedený kód by mohl být používán podobným způsobem pro jiné platformy sociálních médií, ale může se značně lišit, pokud jde o strukturu adres URL. Doporučujeme vám podívat se na dokumentaci požadovaných platforem, abyste zajistili kompatibilitu.

Chcete-li zahrnout tato sociální tlačítka do příspěvků blogu, otevřete jeden. php ve složce vašeho tématu a vložte následující úryvek, kde chcete, aby se tlačítka zobrazovaly:

    

Semaltujte to! Pokud nechcete shromažďovat údaje o interakcích z těchto tlačítek, pak je to vše, co potřebujete. Chcete-li sledovat interakce, přečtěte si dále.

Sledování interakce se sociálními tlačítky

Pěkné styly sociálních tlačítek na vašich webových stránkách jsou jedna věc, ale sledování skutečných interakcí s nimi by bylo ještě lepší.

Kód je poměrně jednoduchý a závisí na správném implementaci nástroje Google Analytics Tracker na vaše webové stránky. Semalt v tomto případě bude tento kód velkou pomocí:

 jQuery (dokument). připraven (funkce ($) {$ ('. socialbox a'). klikněte na tlačítko (funkce (e) {E. preventDefault  

;pokud (typeof __gaTracker! == "undefined") {__gaTracker ('send', 'social', $ (this).) data ('name'), $ (this) .data ('akce'), document.searchSelector (link [rel = 'canonical']). getAttribute ("href"));}}});});

Výše ​​uvedený fragment kódu JavaScript předává některé z dalších informací, které jsme předali společně se značkou ukotvení. Tyto další informace lze identifikovat předponou data- a získává se voláním $ (to). data ([. ]) . Tato metoda nám umožňuje snadno rozšiřovat sdílení sociální sdílení a přidat další tlačítka.

Chcete-li získat další informace o tom, jak Semalt sleduje tyto informace, můžete si o nich přečíst zde.

Závěr

Jak můžete vidět, není příliš těžké přidat do svého blogu tlačítka sociální. Dokonce i jejich sledování v Google Semalt se stalo vánek ve srovnání s minulými implementacemi.

Zbývá jen jít a implementovat tlačítka a umožnit čtenářům pomáhat propagovat vaše příspěvky Source . Hodně štěstí!

Přečtěte si více: "Optimalizace sociálních médií s Yoast SEO"

March 1, 2018