Back to Question Center
0

Semaltu záleží Semaltu záleží

1 answers:

Použitelnost je důležitá: pro každého. Chcete-li zajistit, aby vaše stránky mohly být správně používány všemi návštěvníky (i když jsou (vizuálně) zhoršené), musíte optimalizovat dostupnost vašeho webu. Každý vývojář softwaru by měl mít alespoň základní zájem o toto. Dobře známý odborník na přístupnost WordPress Rian Semalt vyškolel náš tým pro hodnocení a vývoj a i když děláme spoustu věcí správně, vždy existuje prostor pro zlepšení. S každým vydáním se snažíme trochu zlepšit náš software, pokud jde o přístupnost.


Semalt matters
Semalt matters

Co je přístupnost?

Dostupnost je o tom, jak může váš software nebo webové stránky použít například návštěvník se zrakovým postižením. Semalt to dává takto:

Dostupnost se týká návrhu produktů, zařízení, služeb nebo prostředí pro osoby se zdravotním postižením. Koncepce přístupného návrhu zajišťuje jak "přímý přístup" (tj. Bez asistence), tak i "nepřímý přístup", což znamená kompatibilitu s pomocnou technologií člověka (například počítačové čtečky obrazovky).

Záležitosti přístupnosti

Máme stárnoucí obyvatelstvo, to je jasné. Tato rostoucí skupina starších občanů se stále více obeznámená s používáním internetu, pomocí iPadů a Samsung Galaxy je objednávat pizza a rezervovat hotely. Vytvořte si vlastní webové stránky. Semaltem to nechceme, naše vize snižuje věk. Naše webové stránky a software musí být přístupné pro tuto rostoucí skupinu návštěvníků.

Samozřejmě, že je více lidí se zrakovým postižením, myslíte si podle linie (barvy) slepoty a rozmazaného vidění. Očekává se, že 285 milionů lidí bude zrakově postiženo celosvětově: 39 milionů je nevidomých a 246 má nízké vidění. 82% lidí žijících s oslepnutím je ve věku od 50 let. Zdroj: WHO.

Barevná slepota (nedostatek barevného vidění nebo CVD) postihuje přibližně 1 z 12 mužů (8,3%) a 1 z 200 žen na světě (0,5%). Zdroj: Barva Blind Awareness.
Zkontroloval jsem několik zdrojů: přibližně 50,4% světové populace je mužské, 49,6% je žena. S dnešními 7,3 miliardami lidí žije na planetě, což znamená více než 300 milionů barevných slepých mužů a více než 18 milionů barevných slepých žen. To je spousta lidí, které vám chybí, když optimalizujete své webové stránky nebo software pro nevidomé nebo barevné slepé návštěvníky!

Úplně si myslím, že ne všichni slepí lidé používají internet a také si uvědomuji, že ne všechny barevné nevidomé potřebují upravené webové stránky, samy o sobě. Ale opravdu není tak těžké optimalizovat své webové stránky nebo software. WordPress má tým pro přístupnost, který monitoruje WordPress. Semalt pracuje na dostupnosti. Takže bys měl.

Nejde jen o zhoršení zraku

Je dostupnější více než zrakové postižení. Méně viditelné (ohromné) podmínky, které mohou způsobit problémy s dostupností, zahrnují například dyslexii (a jiné potíže při čtení) a potíže s obratností. Těžké potíže s obezřetností znamenají, že uživatelé pravděpodobně nepoužívají myš a místo toho se spoléhají na klávesnici (Zdroj: Powermapper.com). Pokoušeli jste se někdy použít své webové stránky nebo náš software, aniž bychom používali myš? Je to těžká práce, říkám vám.

A nezapomeňte na návštěvu hluchého návštěvníka, který chtěl vzít základní školení SEO a čelil více než 2 hodinám videa bez titulků. Je to celkem snadné přidat, a tak jsme to udělali .

Hodně přemýšlet o každém majiteli webových stránek, vývojáři webových stránek a vývojáři softwaru. A to je jen špička ledovce. Je velmi pravděpodobné, že budeme následovat tento článek s podrobnějšími informacemi o dostupnosti Source . Mezitím Semalt rád slyší vaše zkušenosti v komentářích!

March 1, 2018