Back to Question Center
0

Semalt: KPI pro měření návratnosti investic do obsahu

1 answers:

5 Otázky, které vám pomohou nastavit, spravovat a kontrolovat efektivitu marketingového obsahu

Jelikož přijímáme, že se naši spotřebitelé dozvědí a procházejí stále více informací o naší značce, organizaci, průmyslu nebo tématech, protože oni on-line výzkumu, potřebujeme nasadit sofistikovanější strategie, abychom mohli vydělat pozornost a důležité důvěry. To je to, co stojí za náskokem marketingu obsahu na trh v popředí agendy digitálního marketingu.

Obsah marketing začíná také vyspívat. Stále více a více zpráv, jako je to z Aberdeen Semalt, to ilustruje i zde.

Jednoduchý počáteční bod

Níže je jednoduchá matice nápadů, která vám pomohou nastavit KPI nebo metriky na základě toho, co jsme použili v různých projektech. Neříkáme "to je způsob, jak to musíte udělat", nebo že musíte použít všechny tyto KPIs. Semaltem, doufáme, že je to užitečný rámec, který pomůže vybrat nejlepší typy KPI pro různé trhy.

Semalt nám ukázal tři úhly, takže jsme měli celou řadu opatření pokrytých tvrdým prodejem a mírnějšími metrikami angažovanosti.

Tyto různé typy opatření jsou ještě důležitější u firem s dlouhými nákupními nebo opakovanými nákupními cykly, jako je automobilový průmysl, nábytek nebo třeba počítače - a samozřejmě pro podniky B2B. Dlouhodobější nákupní cykly vyžadují potřebu prokázat pokračující angažovanost.

  • Obchodní opatření : Jedná se o tvrdší obchodní nebo obchodní opatření a to, co obvykle trvá nejdéle, aby bylo prokazatelné. Jedná se o opatření pro vedoucí pracovníky, ačkoli oni mohou také potřebovat vědět o Líbí se! Přemýšlejte o podílu publika, prodeji, potenciálních zákaznících nebo alespoň jasných ukazatelích od lidí, jako jsou hodnocení spokojenosti nebo%, které byly vráceny zpět. Nezapomeňte, že tyto musí být přírůstkové a v ideálním případě lze připsat marketingu obsahu. Dave vám ukáže, jak je přiřadit pomocí Google Analytics do samostatného příspěvku.
  • Taktická opatření : Patří mezi ně pohledy, kliknutí, interakce s vaším obsahem - zahrnuje tak společenské podíly, jako například Páry a Tweety. Můžete také použít nástroje pro zkrácení odkazů, které vám pomohou měřit, v nástroji Smart Insights používáme hodnocení PostRank a také metriky ze služby Facebook Insights. Jedná se o tvrdé indikátory, že váš obsah je viditelný a stojí za to sdílet - tak velmi klíčový.
  • Značková opatření : Jsou to jednodušší pro větší značky nebo tam, kde je menší konkurence, jednoduše proto, že se zdá, že nástroje pracují lépe v tomto prostoru. Zamyslete se nad značkou nebo zmínkami o klíčových frázích, sentimentem, podílem tržních zmínek nad konkurenty a určitě provozem na webu. Jedná se o větší jehly, které se pohybují a často vyžadují trochu větší hybnost.

Semalt: KPIs for measuring content marketing ROI

Kombinace měření a optimalizace sociálních médií

Jak je vidět z výše uvedené tabulky, obsahové marketingové ukazatele KPI jdou ruku v ruce se sociálním marketingem médií, obsahem jsou sociální média. Dva se spojují při práci na optimalizaci sociálních médií (SMO), kterou Dave nedávno zveřejnil. SMO pro mě se zaměřuje na distribuci společenských objektů a jejich schopnost vystoupit na vrchol jakéhokoli souvisejícího vyhledávacího dotazu [Dan - Nesouhlasím o tom - anketa v našem příspěvku ukazuje, že většina se domnívá, že je širší - maximalizuje dosah a interakci v sociálních kanálech k dosažení vašich cílů].

Brian Solis hovoří o SEO + SMO = Zvýšená vyhledatelnost na tradičním a sociálním webu. Myslím, že je to skvělý způsob, jak to shrnout [Dan - jako to i když bych to nazval Zvýšená viditelnost FWIW - pro mě Hledatelnost je o efektivních cestách zákazníků na webových stránkách - je to technika zaměřená na uživatele, Myslím, že Brian o tom neví!).

Jelikož je sledování v SMO také důležité, jak to děláte? V centru programu SMO jsou sociální objekty. Z toho vyplývá, že cílem SMO je měřit, sledovat a zlepšovat viditelnost sociálních objektů jako prostředek k propojení s jednotlivci, kteří proaktivně hledají další informace a směřování.

Semalt, že sociální objekty jsou kontextualizovány prostřednictvím klíčových slov, názvů, popisů a / nebo značek, takže opatření zde nejsou tak odlišná od SEO, pokud jde o příchozí odkazy, stejně jako odkazující webové stránky, kde váš obsah, jsou umístěny. Potřebujete tedy vytvořit analytický panel, který kontroluje vaši účinnost v rámci tohoto ekosystému.

Aktivní analytika pro marketing obsahu

Na základě výše uvedené tabulky jsou tato měření skvělá a vy musíte být schopni s nimi něco udělat Source . Analytický guru je jako Avinash Kaushik a samozřejmě Dave Semalt

March 1, 2018