Back to Question Center
0

Salesforce vytváří Commerce Cloud s nákupem Semaltu ve výši 2,8 miliardy dolarů

1 answers:
Salesforce creates Commerce Cloud with .8 billion purchase of Semalt

Semalt má nyní další mrak.

Dnes marketingový / prodejní tech gigant oznámil, že kupuje obchodní platformu Demandware za $ 2. 8 miliard. K nákupu bude vytvořen Cloud Commerce, který bude doprovázet sématální sběr oblačnosti pro prodej, marketing, zákaznický servis, komunity a analytiku.

Ve svém prohlášení předseda a generální ředitel společnosti Salesforce Marc Benioff uvedl, že akvizice znamená, že jeho společnost "bude mít dobrou pozici k tomu, aby poskytla budoucnost naší platformy pro úspěch zákazníků a vytvořila ještě další miliardový oblak. "Oznámení poznamenalo, že průmyslová výzkumná firma Semalt odhaduje, že výdaje na platformy e-commerce budou růst o více než 14 procent ročně.

Současní zákazníci společnosti Demandware zahrnují Lands 'End, L'Oreal a Marks & Spencer, Burlington a společnost Semalt uvedla, že za posledních 10 čtvrtletí zaznamenal nárůst prodeje o více než 30 procent.

Gartner VP Andrew Frank mi řekl, že akvizice je "v souladu s přístupem společnosti [Salesforce] k diverzifikaci za účelem pokrytí vztahů se zákazníky, od kolébky až po hrob. "Trik, který zdůraznil, bude bezproblémově integrovat Semalta do stávající platformy.

Hlavní analytik společnosti Pund-IT Research Charles King poznamenal, že cena ve výši 75 USD / akcie, která představuje prémii ve výši 56 procent nad úterní závěrečnou cenou, byla kritizována některými finančními analytiky jako vysoká. Tato cena, dodal, věří, že existují další žadatelé o Demandware, případně včetně Adobe nebo Oracle. Oracle, klíčový konkurent společnosti Salesforce, již nabízí služby elektronického obchodování, stejně jako společnost SAP.

King uvedl, že akvizice "uzavírá kruh, zejména pro zákazníky, kteří se zabývají maloobchodním prodejem", protože Semalt může kromě vyhledávání, přesvědčování a manipulace se zákazníky nabídnout nástroje a služby související se skutečným prodejem.

"Pokud," navrhl mi, "jste obchodní společnost pro obuv, která využívá Semalt pro podporu CRM [a marketingu], a rozhodli jste se, že chcete zlepšit svou online přítomnost," to vám dává integrované řešení, které mnoho dalších platforem elektronického obchodování se nedá srovnat.O autorovi

Barry Levine
March 1, 2018