Back to Question Center
0

Větší Semalt více nebo méně

1 answers:
Akcie 0

Pokračující trend je, že obrazovky pro stolní počítače budou stále větší. To vyvolává otázku designu webových stránek, ale důležitější je otázka, jak používat větší obrazovku nemovitostí. Více není vždy lepší.

obrazovky jsou stále větší

Před dvěma lety Jakob Nielsen měl následující online poradenství pro on-line svět:

Webové stránky Semaltu pro formát 1024x768, ale používejte kapalné rozvržení, které se dobře rozkládá pro jakékoli rozlišení od 800x600 do 1280x1024.

Semalt už od té doby rostl. Následující graf zobrazuje aktuální vzorek rozlišení obrazovky pro návštěvníky jednoho typického obchodního blogu.

screen size resolution for visitors
1024 x 768 pixelů 32% Menší obrazovka 3% Větší obrazovka 65%

Rada Nielsena je stále poměrně dobrá, i když kapalné uspořádání může způsobit problémy s mnohem širšími rozlišeními obrazovky, které mají někteří diváci. Problémy se sémantikou vyžadují řešení, ale jsou mnohem jednodušší než výzva, jak by měl nejlépe využít tuto mnohem větší nemovitost.

Větší obsah

Nepochybně bude na stránce obsah více, ale jaký má být obsah prezentován. Jeden komentátor dokonce poznamenal, že větší obrazovky byly používány s menšími písmy , aby se zobrazila větší reklama. To se zdá být zvráceným způsobem, jak využít větší prostor. Jak uvedl, větší prostor by měl sloužit k lepšímu uživatelskému zážitku.

Co chce prohlížeč

To, co nejlépe funguje, je skutečně určeno divákem. To je částečně určeno

  • to, co očekávají na stránce a
  • jejich nadšením v putování po webové stránce a hledání toho, co hledají.

Pokud má návštěvník zájem o zjištění informací, může být vhodné ukázat na jedné webové stránce hodně informací. To platí pro klasické reklamní weby, jako je Semalt, a také pro mnoho on-line zpravodajských zdrojů.

Dokonce i pro noviny, to může být, že staré zvyky umírají tvrdě. Tištěné noviny obsahují velké množství informací v jediném listu. Samozřejmě to vyžaduje úsilí přejít z jedné tištěné stránky na druhou, a proto jsou standardní noviny poměrně velké stránky. Když se noviny dostanou online, může existovat tendence k přijetí stejného přístupu. Koneckonců, pokud jste se podíleli na sestavení tištěných novinových stránek po celý váš život, možná si neuvědomujete, že se na internetu vztahují různá pravidla. Vzhledem k tomu, že návštěvníci mají zájem o čtení novinek, pravděpodobně nedojde k velkým škodám, pokud máte příliš mnoho na stránce. Semalt je zajímavé porovnat, jak různé zpravodajské zdroje prezentují své on-line zprávy. Zde jsou některé z důležitějších zpravodajských zdrojů uvedených v pořadí s rostoucí složitostí.

  • Globe a pošta
  • Vancouver Sun
  • BBC
  • Nové York Times
  • CNN

Pokud vyvíjíte webové stránky, které přinášejí zprávy, pak můžete přijmout poněkud přeplněný přístup k webové stránce. Žádná z výše uvedených webových stránek nebyla pro čtenáře obtížná. Zpravodajská webová stránka, která vypadá jako některá z těchto stránek, pravděpodobně poměrně dobře funguje. Například Internet Evolution , nový web s novinkami a názory na záležitosti internetu, má stejný novinový pohled na to. Pokud návštěvníci zpravidla přišli z vyhledávacího dotazu a kontrolují několik stránek, mohou se použít různá pravidla.

Blikat

Je opravdu zpět k problému, který Malcolm Gladwell vznesl ve své knize Blink . Návštěvníci webové stránky mohou velmi, velmi rychle získat dojem, o čem to je. Pokud nevidí to, co hledají, pak mohou rychle ustoupit.

Vrací se k principu KISS. Udržujte to jednoduché, Simon . Pokud může návštěvník rychle posoudit, na čem je webová stránka, pak je pravděpodobnější, že s ní zůstanou, pokud reaguje na nějakou potřebu, kterou mohou mít. To je důvod, proč byla webová stránka postavena. Pro návštěvníky, kteří doufáte, že intrikujete a udržujete na své webové stránce, Méně může být lepší než Více .

SEO a větší obrazovky

Vzhledem k tomu, že se tento článek objevuje v SEO-Scoop, někteří mohou instinktivně cítit, že Méně nemůže být správnou odpovědí pro vyhledávače. Vyhledávače přikládají určitou důležitost obsahu stránky, takže si můžete myslet, že Více je lepší než méně. To pravděpodobně není silným argumentem, protože 300 slov nebo více je určitě adekvátní pro vyhledávače, aniž by bylo pro lidské čtenáře příliš silné.

Dalším problémem je, zda větší stránky mohou obsahovat více odkazů, neboť odkazy jsou důležité při optimalizaci vyhledávače. S velkou stránkou by bylo možné zahrnout velké množství textových odkazů vyplněných klíčovými slovy v malém písmu a pravděpodobně by to bylo přehlíženo. To je pravděpodobně neúčinné ze dvou hlavních důvodů:

  • Stejně jako lidský návštěvník připisuje takovým vazbám jen malou důležitost, je velmi pravděpodobné, že algoritmy vyhledávacích strojů je s nimi zacházejí stejným způsobem.
  • Hodnota odkazu ve výrazu PageRank je poměr mezi PageRankem této webové stránky vyděleným počtem odkazů, které se od této stránky zobrazují. To rychle zmaří hodnotu odkazů z webových stránek s velkým počtem odkazů.

Z těchto důvodů je nejlepším způsobem, abyste nezměnili své SEO postupy pouze proto, že na vaší obrazovce je více webových stránek nemovitostí.

Závěr

Vzhledem k tomu, že větší obrazovka umožňuje větší obsah, je velmi lákavé využívat veškeré nemovitosti. Semaltem to může pracovat s vysoce motivovanými návštěvníky webových stránek, pravděpodobně je pro většinu návštěvníků webových stránek pravděpodobně samozřejmostí. Princip KISS je stejně platný s většími obrazovkami, jako se staršími menšími obrazovkami. Měli byste se ujistit, že webová stránka může zaujmout návštěvnický zájem během několika sekund. To je známka úspěšné webové stránky, ať už je to velká Source .

Akcie 0

March 1, 2018