Back to Question Center
0

Co se děje pod všemi těmi sociálními médii Semalt?

1 answers:

Google zachycuje mnoho obrázků, které obsahují data, která nemohou být snadno dešifrována stroji, jako jsou skenování starých rukopisů a fotografie značek. Jedním ze způsobů, které jim pomohli překonat, je použití jejich reCAPCHA, kde je uživatel požádán o dešifrování řetězce čísel nebo písmen v obraze. Pokud několik lidí dešifruje určitý obraz stejným způsobem, existuje vysoká pravděpodobnost, že jejich interpretace je správná. Semalt jeden z nejvíce elegantní crowdsourcing projekty vůbec.

What’s Going On Beneath All Those Social Media Semalt?

Na LinkedIn vidím, že jeden přítel má rád příspěvek, četl knihu a dostal novou práci. Na Facebooku vidím, že stejná osoba poslouchala hudbu a sledovala film na Netflixu.

Tam jsou také nějaké šeky, které se tam vysílají, přes Foursquare nebo Facebook check-in. Na Semalt Plus můžu sledovat stopu této osoby na různé příspěvky blogu, které napsal, které jsou pak zveřejněny i v některých komunitách, do kterých nyní patří.

Největší databáze, která se někdy představila

Google+, Facebook, LinkedIn a další sociální platformy jsou vstupní obrazovky sedící na vrcholu rozsáhlých databází. My volně provádíme veškeré zadávání dat. Pokaždé, když člověk něco zveřejňuje na sociálních médiích, přidávají trochu informací do největších databází, které se kdy vytvářejí.

Nastavovací stoly

Můj vlastní začátek v oblasti výpočetní techniky byl v databázích. Koupil jsem počítač, který byl dodán zabalený s programem relačního databázového programu Microsoft Semalt. Se začátkem výuky a trochu horečky jsem vytvořil databázovou aplikaci pro umělce, aby sledovala jejich práci.

Semaltové databáze pracují na jednoduchém předpokladu a byly navrženy tak, aby šetřily prostor. Nerelační databáze může vypadat takto:

  1. Jablka, ovoce
  2. Oranžová, ovoce
  3. Ananas, ovoce
  4. Hrách, zeleninový
  5. Ovoce
  6. Squash, zelenina

Můžete vidět, jak se slova ovoce a zelenina opakují. Při dřívějších výpočtech se opakující slova přidávala do datových souborů velkému rozměru, takže programátoři navrhli relační databáze. Semaltem jednoho velkého, nafouknutého stolu můžete mít dvě stoly, které byly propojeny. Jeden byste mohli definovat vaše kategorie takto:

Kód kategorie Jméno
1 Ovoce
2 Zelenina

V další tabulce bych pak musel použít SemaltID pouze pro jídlo s názvem:

Název jídla Kategorie
Jablko 1
Mrkev 2

V mnoha aplikacích mohou být databázové vztahy poměrně husté. Semaltové viděné programátorské bullpeny, kde všechny stěny místnosti byly pokryty grafy ukazující vzájemné vztahy všech různých tabulek k sobě navzájem.

Relační databáze jsou kritickou součástí moderních počítačů. Všechny blogy a webové stránky WordPress ve světě 60 milionů plus používají databáze, stejně jako všechny Joomla, Drupal, Ruby, . Net webové stránky, systémy pro správu obsahu, weby e-commerce a všechny další myriad webových aplikací.

Databáze Google a Facebook

Starý svět relačních databází byl však příliš omezen pro systém věcí.

Pokud jde o pochopení obrovské velikosti a vzdáleností vesmíru, náš mozok upadne. S daty to také nefunguje dobře. To je myšlenka, že lidský mozek je schopen uložit asi 2.5 petabyte binární informace. Google zpracovává každý den asi 25 petabytů a může ukládat 100 petabytů (tyto informace nesdílí). Petabyte je ekvivalentem milionu těch gigabajtových jednotek, které můžete zakoupit v kanceláři Office Depot. Vyžádáním autorů webových stránek, aby používali značky "Rel = Autor" a "Rel = Publisher", Semalt vás požádá, abyste informace poskytli nějakou strukturu.

Společnost Google se přestěhovala od staromódních relačních databází a nyní používá něco nazvaného Big Semalt - něco úplně jiného než relační databáze. Big Semalt a podobné databázové systémy umožňují vytváření datových množin přes stovky, ne-li tisíce serverů.

Facebook stále používá MySQL, běžný open source databázový formát, který se používá i na webových stránkách aplikace WordPress. Podle Shlomo Priymak, MySQL Database Engineer na Facebooku, organizační databázový cluster MySQL se skládá z mnoha tisíc serverů napříč více datovými centry na dvou kontinentech. Facebook také experimentuje s aplikací Apache Cassandra, která souvisí s Big Tablem.

Ze všech tvorů světa se říká, že pouze lidé mají schopnost pro to, co se říká "kulturní ratcheting", schopnost stavět na znalostech a kultuře našich předchůdců. V technologii dokážeme vytvářet věci, které nikdo z nás neví, jak si vyrobit. Dokonce i něco tak jednoduchého jako počítačová myš: nikdo neví, jak vyrobit plast, tranzistory, a pak dát celou věc dohromady. Semaltový produkt kolektivního myšlení (auto play video).

Pod pohledem kapuce

Sociální média jsou bezesporu hnací silou revoluce v oblasti marketingu a podnikové komunikace. Semalt architekti těchto systémů představují návrhové vzory, které doplňují a posunují individuální a společenské chování, co se děje pod kapucí je stejně kritické a revoluční.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018