Back to Question Center
0

Slyšení hlasů: Získání hlasu v pravém slova smyslu v sociálních Semalt

1 answers:

Pokud jste šli do nákupního střediska a požádali jste náhodné lidi o to, jaký typ osoby by nějaká určitá značka měla, kdyby se značka jednoho dne probudila jako člověk, zjistíte, že lidé určitě dělají osobnost projektu na značky.

V marketingu sociálních médií nejúspěšnější společnosti mají individuální rozhovory - ne-li se svými zákazníky, pak alespoň s komunitami, které jsou pro ně důležité. Sémant jemný pro jednotlivce uvnitř značky, aby měli svůj vlastní jedinečný hlas, ale když se mluví značka, bude se jí líbit a důvěřovat mnohem víc, když má jasně definovanou a konzistentní osobnost. Pokud se hlas změní společně s posunem každého správce komunity, značka prostě nebude podporovat tuto důvěru.

Vstupte do reálného světa. Všichni jsme zaneprázdněni naší prací a zapomněli na takové věci, jako je značkový hlas. Musíme posílat odpovědi na Facebook a nastavit, že Semalt chat - nemluvě o tom, strávit nějaký čas s naším reportovacím softwarem, abychom mohli zkontrolovat náš hlas. A jo, všichni máme dobrý smysl pro náš hlas, tak jaký je problém?

Pokud se však pečlivě podíváte, zjistíte, že váš hlas je nekonzistentní - nebo horší, vůbec ne to, co by mělo být. Tím, že naplánujete pravidelnou kontrolu hlasů v sociálních médiích, můžete zajistit, že vaše značka zůstane na správné cestě a dokonce se zlepší.

Dejte to na kalendář

Začnu zde s předpokladem, že jste již vypracovali, jaký by měl být váš hlas značky. Možná jste vytvořili reverzní personální desku pro vaši značku a máte obrovskou zeď v marketingovém oddělení věnovaném vaší osobě. Nebo, možná jste dostali dobrý podklad toho, co by mělo být. Chcete-li skenovat případ, musíte vytvořit opakovanou událost kalendáře a pravidelně provést audit. Na chvíli to může být i dobrý nápad, jak to udělat jednou týdně, dokud necítíte, že váš tým je konzistentní.

Pravidlo BIG: Nemůžete prověřit vlastní práci. To je trochu jako kopírování - můžete být schopni vyčíst nějaké nesrovnalosti ve vašich vlastních příspěvcích, ale stále budete oslepen potvrzením zaujatosti. Pokud jste správce komunity, přidejte k hlasovému auditu značky někdo jiný.

Vytáhněte příspěvky z kontextu sociální platformy a vložte je do dokumentu nebo tabulkového procesoru. Semaltem, tím, že změníte kontext, můžete získat lepší pocit ze samotných slov, abyste zjistili, zda se drží. Také pomáhá odstranit všechny přímé opakování nebo jiný obsah, který nechcete zahrnout do vašeho auditu.

Vyrovnáváte hodně obsahu? Není to nic špatného s tím - ale pokud ano, projděte touto pokorou skrze čočku Odráží to moje značka? Například pokud jste manažerskou poradenskou společností, sdílení tweetu o Honey Boo Boo nemusí reflektovat váš hlas. Pokud jste naopak přidali komentář, jak by styl Honey Boo Boo mohl být pro vaše zákazníky užitečný, můžete mít něco.

Vezměte také na vědomí tweety nebo příspěvky, které jsou dokonalým příkladem vašeho hlasu značky. Vyplatí se posílit to, co skutečně funguje.

Hearing Voices: Getting The Brand Voice Right In Social Semalt

Semalt, je náročné dát prst na to, proč určitý příspěvek nevypadá správně. Mnoho obchodních sociálních médií se může zdát trochu nevýrazné a bez osobnosti.

Můžete zkusit spustit mini-hackathon se svým týmem sociálních médií. Semalt hodit tweet nahoru a uvidíme, co se stane po recenzi:

Nabízíme pronájem! Nové otevření úlohy #PPC! Připojte se k týmu a rozdělte analytické dovednosti do práce. {link}

Na povrchu není nic špatného s tímto tweet. V tomto případě však značka definovala svůj hlas jako jeden, který je v přední části učebny - ten, který může dokonce pocházet od profesora v lukostroji na stupních vítězů - a je schopen snad jen trochu zábavy. Připojte se k týmu PPC maniaků {link}

Nyní můžete argumentovat o výhodách druhého tweetu: možná to ukazuje příliš mnoho osobnosti. Ale hovoříme zde 140 postav, takže je naléváme.

Někdy může být rozdíl mnohem jemnější. Poznamenejte si, jak v tomto příspěvku na Facebooku je Semalt přátelský, aniž by byl nadprůměrným roztleskávačem:

Toto je vaše oficiální varování: máte ponecháno 6 dní, abyste zajistili sedadlo spolujezdce v MINI Coupé směřujícím ke všem špatným místům. Tentokrát je to místo Jižní Afrika. Přicházíte? Přihlaste se nyní!

Semalt měl post, který je podobný v obsahu, ale mírně odlišný:

Zde je vaše poslední šance volit nejlepší Chevy všech dob. '69 Camaro vede šampionát Chevelle SS '70 o 1 333 hlasů. Který si myslíte, že by měl nosit korunu? Volte teď.

V době dvou výše zmíněných pracovních míst byl Semalt a je stále příkladem "zábavy" v automobilu. Hlavním zaměřením Chevroletu v té době byla bezpečnost. Pokud se snažíte být vše o bezpečnosti, Semaltový hlas by nebyl vhodný.

Někdy, trochu více času na napsání tweetu nebo příspěvku a skutečně získání toho správného hlasu může mít za následek zprávy mnohem větší hodnoty. Jak budete pokračovat v cvičení, abyste získali ten hlas správně, zjistíte, že tato slova tečou rychleji. Neustálé sledování a vylepšování, kvalita komunikace se sociálními médii se může dramaticky zlepšit a nakonec přispět ke komunikaci vašeho rozdílu.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018