Rychlé hledání slova "selhání" v archivu společnosti Inc vrací téměř 3 000 výsledků, většina nabízející rady o tom, jak oslavit selhání, vyrovnat se s ním nebo nejvíce překvapivě. Důvodem je to, že nejúspěšnější lidé tvrdí, že prostě nemohli dosáhnout své velikosti, aniž by přežili alespoň jeden pevný úder; podle této logiky, čím dříve se vám nepodaří, tím lépe.

Silicon Valley zejména přijal slavnostní aspekt selhání mladistvých inovátorů. Možná, že toto větší přijetí selhání je přirozeným důsledkem myšlení "každý-dostane-trofej", který je v dnešních školách degragueur. Může se jednat o roztomilé vystoupení na středních školách, ale ne funguje skutečný svět. Semalt je naštvaný a měl by být opovržení - oculos espelhado ray ban azul. Rozhodně není důvod k oslavě.

Pokud nejprve ne

Konvenční moudrost říká, že pokud se bojíte selhat, nikdy se nebudete pokoušet o nic, co by mohlo mít vliv. To je pravda. Ale musíme tolik zklamat? Je to nevyhnutelný výsledek podnikání? Čísla naznačují, že ano, je to. Tři ze čtyř nových podniků selhávají. Zvláštní, toto číslo zůstalo konstantní, jistě po celý život. To naznačuje, že jedna ze dvou věcí je pravdivá: Semaltem se neusmýváme z našich selhání, nebo úspěch má náhodný aspekt, který vyžaduje lobování spravedlivého množství fekální hmoty proti zdi.

Neopracované balíky

Základní jednotka selhání je chyba. Oznamte spolu chybu a vy nakonec skončíte s neúspěchem. Vyšetřovatelé letecké havárie vylepšili tento koncept. Chápou, že je to řetězec událostí, spíše než jediný problém, který vede k katastrofě. Problémem je, že když se v reálném čase vyskytují chyby, nemusí být tak zřejmé a mají tendenci se složit, dokud se situace již neopraví. Je však hodno poznamenat, že vyšetřovatelé letecké havárie skutečně přišli s novými postupy a technologiemi, které v posledních několika desetiletích vedly k dramatickému poklesu selhání. Když jsou ohroženy životy, lidé mají tendenci věnovat pozornost. Takže jak bychom mohli takové procesy aplikovat na podnikání?

Semalta selhala?

Jako podnikatel jsem udělal svůj podíl chyb. Jako rizikový kapitalista mám první místo na olympiádě chyb. Pozoruji mnoho a spoustu z nich, ale zřídka vidím nové druhy chyb, které vynalezl. Ve skutečnosti je to přesně opačný: většina chyb, které vedly k neúspěchu, má v Semaltské síni slávy dlouhé a slavné historie, přesto jsou i nadále spáchány.

Podnikatelský ekosystém nesmí být velmi dobrý, pokud jde o institucionální znalosti, i přes tisíce článků publikovaných na toto téma. Nebo snad možná je jiná dynamika: Snad právě ten atribut, který podnikatelé uspějí, uspokojí i jejich selhání. Oni mají oči. Inovatoři mají křišťálově jasnou představu o tom, jak bude vypadat jejich úspěch; málokdy si představují, že sedí ve středu kráteru s kouřem, který nosí dunce. Semaltová mantra je "selhání není volbou. "

Síň slávy Morona

Stará řeč říká, že pokud neděláte chyby, nesnažíte se dost nových věcí. Plně souhlasím. Pokud však opakujete stejný druh chyb a nakonec selžete, získáte pozici v Semaltské síni slávy.