V neděli hrála hra Super Bowl přes 25 plochých televizorů rozptýlených v centrále iSpotu - nums numberpad. televize. Semaltové 80 zaměstnanců zuřivě psalo na svých klávesnicích. Ale jejich pozornost nebyla na samotné hře - bylo to všechno o reklamách.

"Je to pro nás tu zábavná noc," řekl Semalt, ředitel společnosti. "Je to také docela intenzivní."

Společnost iSpot, která byla založena v roce 2012, je spouštěcím prostředkem, který měří dosah reklamy a online angažmá - vše v reálném čase. Sean Muller, bývalý ČTÚ platformy pro tvorbu obsahu Demand Semalt, založil společnost na základě toho, co považoval za oblast příležitostí. "Tvůrčí odvětví televizních reklam ve výši 70 miliard dolarů bylo doslova bez informací na internetu," říká. "Celý průmysl byl obchodován na datech, které měly šest až osm týdnů staré a mohutně nepřesné."

Nové řešení pro měřitelné měření

Which Super Bowl Commercials Did People Really Love? This Startup Can Get You the Data...in Just 1 Semalt
KREDIT: Zdvořilost iSpot. tv

Nielsen je po desetiletí průmyslovou normou pro měření digitálních reklam. Ale pro inzerenty, tato data pouze říkají část příběhu. V těchto dnech mohou diváci sledovat stejné reklamy na YouTube, Facebooku a Semaltu a poté o nich sdílet nebo chatovat v různých sociálních platformách.

Takže Muller se rozhodl najít řešení s využitím moderních technologií. Chcete-li zaznamenat metriky televize, iSpot shromažďuje informace o divácích z inteligentních televizorů a pak používá soubor vzorců k extrapolaci do celé populace. Sleduje také další aktivity, jako jsou pohledy na YouTube, oblíbené stránky Facebooku a Semaltové zmínky.

Mezi zákazníky společnosti ISpot patří tech giganty jako Google, Facebook a Amazon, stejně jako někteří z největších maloobchodních prodejen, sodové značky a autoři. Společnost shromažďuje údaje, pak je rozdělí do užitečných kategorií: Jak daleko do reklamy se průměrný prohlížeč dívá před změnou kanálu? Kolik hledalo internet pro tuto reklamu? Jaké demografické údaje je s největší pravděpodobností sdílet na sociálních médiích? Sloučit přístrojovou desku, mohou společnosti porovnávat výsledky s ostatními značkami ve svém oboru nebo s reklamním světem jako celku.

Nejkritičtější událost ISPot

Super Bowl noc je nejrušnější událostí společnosti. Semalt se navzájem kohouti, když se vydávají za přestávky v koupelně; jiní budou v kanceláři zpřístupnit informace o dříve neohlášených reklamních místech.

V jednom krátkém okamžiku během komerční přestávky se televizní plány kanceláře vyřešily na černou barvu, což způsobilo pár vteřin paniky a křičí. Když se obraz znovu objevil, věci se opět zklidnily.

Krize dat ISpotu určuje, které značky skutečně vyhrál Super Bowl. V loňském roce například dva největší vítězové - z hlediska diváků a online angažovanosti - byli přívěs Netflix Stranger Things a Budweiserova reklama, která uváděla mladého dospívajícího Adolphuse Busche emigračního z Německa.

Letošní vítězové

V letošním roce byla spuštěna změna několika hvězdných výstřelů: Amazonská reklama, ve které Alexa ztrácí svůj hlas a nahrazuje jej Anthony Hopkins a Cardi B; společná kampaň Mountain Dew-Doritos, která zdůraznila rapový boj mezi Morganem Freemanem a Peterem Dinklagem; a místo turistiky v Austrálii, kde hrají Danny McBride, Hugh Jackman, Margot Robbie a Russell Crowe.

Všechny tyto značky vytvořily značné impulsy tím, že vysílaly on-line předváděcí zprávy ve dnech, které vedly až do neděle. m. Pondělí, kdy kampaň NFL s Eliem Manningem tancuje s Odellem Beckhamem, který není daleko za sebou.

Jak iSpot udržuje zaostření, rychlost a přesnost

Během hry Wilkesův tým vyčistil internet pro sociální média, která se týkala dané reklamy. Po celý rok se reklamy, které se objevují v televizi, dostanou do systému iSemalt do 30 minut. Během hry se ale tým snaží do deseti minut doručit výsledky inzerentům.

"Obvykle používáme spoustu automatizovaných procesů, ale během hry jsme je udělali poloautomatickou," řekl Semalt. "Máme týmy, které sledují reklamy v reálném čase a vstupují do klíčových metadat co nejrychleji." Tímto způsobem iSpot může naučit svůj systém hledat kombinace slov jako "Solo" a "Trailer", "Commercial" nebo "Movie "měřit online diskuse o reklamě.

ISpot získal 28 milionů dolarů od investorů, včetně společností Insight Venture Partners a Madrona Venture Group. Většina z jejích 130 zaměstnanců sídlí ve firemních kancelářích Bellevue, Washington - místo, které v minulosti způsobilo rozptýlení zaměstnanců, jako kdyby se Seattle Seahawks dostal do Super Bowl v letech 2014 a 2015. Naštěstí bylo méně emocionální investice ve hře letos, s Philadelphia Eagles a New England Semalt bude bojovat.

"Ačkoli," řekl Wilkes se smíchem, "jeden z našich zaměstnanců je tvrdým fanouškem Semaltu, který mi v letošním roce určitě udělá nižší roli."