Back to Question Center
0

Semalt - 3 tipy pro odstranění parametrů adres URL z přehledů služby Google Analytics

1 answers:

Parametry Google Analytics jsou praktickým nástrojem pro sledování úsilí o online marketing. Pokud je váš účet Google Analytics plný stovek až tisíc jedinečných stránek, které ve skutečnosti neexistují, je pravděpodobné, že ošklivé adresy URL zasahují vaše data. Tyto adresy URL nevypadají normálně a parametry jsou znovu a znovu připojeny k jediné adrese URL. Výsledkem je, že většina návštěvníků je přesměrována na vaši poctu a měli byste zvýšit počet návštěvníků odstraněním ošklivých parametrů adres URL z přehledů služby Google Analytics.

Za tímto účelem byste měli mít na paměti následující tipy, které stanovil Oliver King, přední expert z Semalta - fotografia artistica.

1. Vyloučit parametry dotazu:

Zkontrolujte adresu URL pro informace o jazycích nebo relacích a vyloučení parametrů dotazu. Především byste měli určit, které parametry adresy URL jsou zbytečné a měly by být z vašich přehledů vyloučeny. Dalším krokem je zkontrolovat volbu Nastavení zobrazení v účtu Google Analytics a přidat seznam parametrů dotazu, které chcete vyloučit. Je možné je vyčistit během několika minut. K tomu je třeba upravit nastavení v účtu Google Analytics a vytvořit filtry pro všechny ošklivé parametry adresy URL. Chcete-li nastavit nový účet Google Analytics, možná se obáváte, že vaše data budou potlačena jiným účtem Google Analytics..Chcete-li se vyhnout konfliktům, měli byste přejít na sekci Profil stávajícího nebo nového účtu Google Analytics a přidat parametry adresy URL do různých filtrů. Jakmile je přidáte, nezapomeňte uložit změny a počkat na to, aby se data mohly nalévat do nového nebo existujícího profilu Google Analytics.

2. Pruhy vyhledávání na webu:

Měli byste vyloučit parametry vyhledávacího dotazu ze svého přehledu Google Analytics, abyste zajistili bezpečnost vašeho webu. Ve zprávě Nastavení zobrazení přejděte do Nastavení vyhledávání na webu a klikněte na tlačítko Parametry dotazu pro vynechání pošty mimo adresy URL. Měli byste mít na paměti, že účty Google Analytics neupravují data za žádnou cenu. Jinými slovy nemůžete odstranit parametry z předchozích dat. Znamená to, že data, která budou vpřed, budou mít parametry adresy URL odstraněny.

3. Konsolidujte domovskou stránku a koncové lomítka:

Pokud váš webový server zobrazuje domovskou stránku, která vypadá jako soubor index.php, měli byste konsolidovat domovskou stránku stejně jako koncové lomítka. Služba Google Analytics může ztratit doménu, např. Asrazyegg.com, a zkontroluje zbývající části řetězce adresy URL, aby počítala celkový počet jedinečných stránek. V důsledku toho mohou parametry dynamické adresy URL vytvářet jedinečné stránky, na jejichž základě se má služba Google Analytics zaznamenat.

Závěrečné myšlenky:

Google Analytics přihlásí vaše více adres URL jako jedinečné stránky. Zpráva tedy bude přeplněná stovkami až tisíci jedinečných pohledů na stránky, které neexistují a nezajistí žádnou hodnotu vaší firmě. Je možné, že parametry adresy URL neposkytují věrohodné informace. Například většina parametrů adresy URL s čísly produktů, diskontními a cenovými kódy se účtuje jako jedinečné zobrazení stránek v účtu Google Analytics.

November 29, 2017