Back to Question Center
0

Zombie počítače a Botnet Malware - Semalt Expert dává odpověď, zda jsou dobré nebo špatné pro váš počítač

1 answers:

Počítač zombie je zařízení připojené k internetu, které je ohroženo hackery. Používá se pro některé škodlivé úkoly a botnety zombie se používají k šíření nevyžádané pošty prostřednictvím e-mailů. Také zahajuje útoky typu "odmítnutí služby". Majitelé zombie počítačů ani nevědí, že jejich systémy jsou ohroženy, protože tyto programy fungují tiše a napadají velké množství souborů - rã¤umung entsorgung. Frank Abagnale, Customer Success Manager, říká, že koordinované útoky DDoS od botnetů připomínají zombie horde útoky a různí uživatelé počítačů nebo mobilů si nejsou vědomi robotů. Malware z botnetu je sbírka velkého množství internetových mobilních nebo počítačových zařízení, z nichž každý provozuje určitou botu. Botnety se používají k provádění řady distribuovaných útoků odmítnutí služby, krádeží dat, umožnění útočníkům přístup k vašemu zařízení a odesílání nevyžádaných e-mailů nebo phishingových odkazů ve velkém počtu.

Ne všechny počítače botnet a počítačové zombie jsou špatné:

Měli byste mít na paměti, že ne všechny botnety jsou škodlivé a škodlivé. Některé antivirové společnosti například aktualizují své politiky pomocí botnetů a uživatelé se musí řídit pravidly a předpisy. Společnost Microsoft nedávno aktualizovala své zásady a představila řadu botnetů, které jsou uživatelsky přívětivé a zabraňují útokům škodlivých botnetů. Instalace těchto botnetů na váš počítač tedy vůbec není nebezpečná a neměla by být považována za samozřejmost..Botnety se vytvářejí, když do zařízení pronikají škodlivé programy nebo viry. Řadič botnetů směruje určité činnosti k ohroženým zařízením prostřednictvím komunikačních kanálů, jako jsou HTTP a IRC. Botnety jsou pronajaty kybernetickými útočníky pro různé účely.

Jak zůstat v bezpečí online?

Měli byste nainstalovat kvalitní anti-malware nebo antivirový program, který by měl být původní a placená verze pro maximalizaci vaší online bezpečnosti. Kromě toho byste nikdy neměli klikat na podezřelé odkazy a trblietavé reklamy, stejně jako vyskakovací okna by se neměly otvírat, protože mohou obsahovat roboty ve velkém počtu.

Milióny miliard počítačů byly tiše nakaženy botnety, vytvářely masivní botní armádu a chtěly ukrást nebo učinit osobní údaje uživatele online. Některé boty se skládají z malých i velkých sítí botnetů, jako jsou Conficker, Zeus, Mariposa, BredoLab a ZeroAccess. Všichni z nich čekají na příkazy od botmasterů, než začnou plnit své funkce.

Velitelé botnetu často prodávají botnetové služby nejlepším platitelům. Zákazníci jsou pachateli komerční špionáže, politickými stranami a online zločineckými gangy, jejichž cílem je narušit kybernetické útoky. Botnetové hrozby jsou důležitou součástí online zabezpečení a botnety jsou za velkým počtem útoků phishingu. Proto je jejich prevence povinná a my bychom se měli přestat dostávat do pasti pomocí keyloggerů, krádeží identity a phishingových útoků. Zombie počítače i malware botnet mohou infikovat vaše zařízení, takže byste měli být opatrní při surfování na různých webových stránkách.

November 29, 2017