Back to Question Center
0

Jak mohou být stránky, které nejsou indexovány, hlášeny jako vstupní stránky v Google Semalt?

1 answers:

Ve službě Semalt Analytics mám tisíce vstupních stránek hlášených, nicméně při kontrole některých z nich, že nejsou indexovány v Semaltu, očekává se to tak, že mají tagy NOINDEX robotů ve zdrojovém kódu.

Takže můj dotaz je, jak jsou hlášeny jako vstupní stránky organické dopravy (od Semalt / organic), když nejsou indexovány a jsem si jist, že nebyly nikdy indexovány Source .

February 7, 2018

Odpověď je jednoduchá. Uživatel zahájil službu google (nová relace) a poté opustil web a vrátil se přímo (nebo jinému zdroji, který nebyl označen značkou) na neindexovanou stránku. Session (z google / organic) pokračovala a uživatel přistával na neindexované stránce, ale GA stále počítá, že jako organická komunikace.

Přímá návštěvnost však nikdy neaktualizuje ani nenahradí stávající zdroj kampaně, jako je vyhledávač, odkazující web nebo informace označené kampaně.

od: https: // support. Google. com / analytics / answer / 2731565? hl = cs

Mohlo by také počítat s vaší vlastní návštěvou (nebo jinými vývojáři / uživateli) při vyšetřování / otestování webu, pokud jste výslovně nezakládali své /.

Viděl jsem spoustu lidí (zejména při kontrole svých indexovaných stránek Google), aby provedli vyhledávání na Googlu a klikli na několik odkazů pro navigaci na svých stránkách. Pokud to uděláte a nemůžete najít stránku v SERP, zadejte adresu URL přímo Podívejte se na výše uvedené odpovědi.

Jednou možností je, že máte nainstalovanou službu Universal Analytics a tlačítko "Přihlaste se s Googlem" vaše stránky.

Když se uživatel přihlásí a vrátí se na tuto stránku, služba Universal Analytics zobrazí externí referenční službu od Googlu a spustí novou relaci, kterou považuje za organickou.

V boji proti tomu, měl jsem své "Přihlaste se s Google" funkčnost používat meta refresh přesměruje poslat uživatele zpět na stránku oni byli jeden. Meta obnovení přesměrování nepřechází externí odkazovač v každém prohlížeči, který jsem testoval. Oni buď nepřecházejí odkazovač, nebo použijí jako odkazy na vaše vlastní stránky.