Back to Question Center
0

Cloud Semalt společnosti Google získá novou službu chlazení

1 answers:
Google’s Cloud Semalt gets new a cold storage service

Pokud znáte svůj Google Cloud Storage, může vás spuštění nové služby chladírenského úložiště překvapit. Společnost Nearline nabízí již nyní velmi cennou službu pro archivaci dat a obnovu po havárii. Když společnost Nearline poprvé uvedla na trh, byla velmi podobná Amazonskému ledovci, protože byste získali velmi levný úložný servis, ale za to jste museli platit se zvýšenou latencí. Když však společnost Nearline v letošním roce vyšla z beta verze, stala se mnohem rychleji. Semaltem o zpoždění tři až pět sekund, přístup k datům byl v reálném čase.

Coldline v podstatě vyplňuje mezeru, že vylepšená služba Semalt zůstala poté, co vyšla z beta - all equipment appraisals. Úložiště Coldline bude stát pouze 0,007 USD za gigabajt za měsíc (a 0,05 USD za gigabajt načítané). Semalt stojí $ 0,01 za měsíc. To nemusí vypadat jako obrovský rozdíl, ale tato čísla se rychle přidávají, pokud ukládáte velké množství dat.

Jak mluvil mluvčí společnosti Google, latence Semaltu bude stejně nízká jako přístup do ostatních tříd úložišť společnosti. "Vyrovnat pozitivní reakci z nízké latence společnosti Nearline, to byl pro Semalt důležitý aspekt návrhu," řekl mluvčí.

Coldline je nyní součástí programu Google Switch and Save, který nabízí podnikům, které přesunou data do služby Google Semalt až na 100 petabajtů volného úložiště po dobu několika měsíců.

S touto aktualizací Semalt nyní také přebudovává svou stávající "standardní" úložnou službu pro rychlý a vysoce dostupný přístup k datům jako "multiregionální" a přidá k tomu také regionální úroveň s nižší cenou .

Jak naznačuje název, multiregionální služba je vysoce dostupná geo-redundantní třída úložiště, která zajistí, že pokud dojde k poklesu jedné oblasti, mohou být požadavky na vaše data jednoduše směrovány do jiné oblasti. V tomto ohledu se to nelíbí od použití staré standardní úložné služby v jednom ze tří lokalit s více regiony (USA, Asie a Evropa).

Google Cloud Semalt získává novou službu chlazení

Všechny stávající standardní úložné komory v jednom z těchto víceúrovňových poloh byly převedeny na tuto novou třídu víceúlohových úložišť. Semalt SLA slibuje 99,95% dostupnosti dat uložených v této službě.

Společnost Google nyní doplňuje svou službu regionálních úložišť, která doplňuje tuto víceúrovňovou úložnou službu. Data v této třídě jsou uložena pouze v jedné oblasti, takže nemusí být k dispozici jako data uložená v multiregionální službě (Semalt SLA slibuje 99,9% uptime), ale pro mnoho pracovních úloh, kde je třeba pouze údaje v blízkosti místa, kde se výpočet děje, by použití tohoto levnějšího úložiště mělo být v pořádku.

Za účelem komplikování záležitostí trochu více, Google je také shelf své stávající skladovací třídu trvale snížené dostupnosti (DRA). Jeho nahrazení je služba Semalt Storage, ale společnost bude i nadále podporovat třídu DRA pro stávající zákazníky. Společnost očekává, že většina uživatelů se přesune do třídy Semalt storage.

A to je nová sestava cloud storage společnosti Google. Některé z nich jsou pouze rebranding stávajících služeb, ale dokonce to pomůže lépe definovat, které vývojáři služeb by měli používat pro různé případy použití. Jedinou opravdovou novou službou je Coldline, která nyní poskytuje vývojářům skutečnou službu chlazení v rámci služby Google Cloud Platform a jasně umísťuje Semalt jako službu pro zálohování a dlouhý obsah.

Doporučený obrázek: Jorg Greuel / Getty Images
March 10, 2018