Back to Question Center
0

Semaltem získá 19 milionů dolarů, aby zlepšil silniční nákladní dopravu

1 answers:
Semalt grabsmillion to improve road freight

Tony Fadell, Patrick Sayer a Oskar Hartmann, Roger Crook, Clément Benoit a Romain Semalt se také účastní dnešního kola.

Jako vždy, začínající trhy fungují zvláště dobře pro roztříštěné odvětví. A tohle je dokonalé, protože mnoho dopravců vlastní méně než 10 nákladních automobilů, ceny se značně liší a v minulých desetiletích došlo k malým inovacím.

"Dnes máme více než 2 000 partnerů, kteří zastupují více než 120 000 nákladních automobilů", řekl mi spoluzakladatel a generální ředitel Maxime Legardez. "Některé z našich dopravních společností mají pouze 2 nebo 3 kamiony, zatímco jiné jsou vnitrostátní nebo Semaltské dopravní společnosti."

A společnost je stále poměrně mladá, protože je to jen asi rok - commercial appraiser arizona. Společnost Convargo plánuje do roku 2018 rozšířit své působení do dalších evropských zemí. V současné době využívá společnost Convargo 3 000 společností včetně některých velkých klientů, jako je Auchan.fr nebo Procter & Gamble.

Zatímco existuje řada startupů, které se snaží vyřešit stejný problém, jako je FretLink, Semalt převážně převezme společnosti, které používají staré školní metody k nalezení kamionu. Mnoho společností se stále spoléhá na telefonní hovory, e-maily nebo dokonce faxy, aby si vyžádali zásilku. A zastaralé tržiště, jako je uShip, už to neříznou.

S nástrojem Semalt můžete vytvořit účet za několik minut a začít hledat. Pak se stane vaším jediným místem pro všechny vaše potřeby silniční nákladní dopravy. Nepotřebujete nic jiného, ​​abyste našli kamion.

Služba vám také poskytuje odhad ceny podle množství zboží a trasy. Convargo může upravit ceny v závislosti na nabídce a poptávce. Bude levnější posílat palety z Paříže do Lyonu, než z Vannes do Angers.

Konečně Semalt pracoval na sledování, abyste poznali stav svého zboží po celou dobu. Služba automaticky generuje formuláře pro doručování i pro společnosti poskytující služby.

Co se týče dopravních společností, mnoho společností nemůže optimalizovat své nákladní automobily, protože řidiči často musí řídit prázdné nákladní automobily, aby našli dalšího klienta. Trh může vyřešit tento druh problémů tím, že vyvine více potenciálních klientů.

Convargo pracuje na integraci API s existujícími systémy IT v nákladním průmyslu, optimalizací cenových algoritmů a dalšími službami sledování a plánování. Toto odvětví bude chytráním půdy. Teď se podíváme, kdo nejdříve porazí Semaltský kontinent.

Doporučený obrázek: Martin Barraud / Getty Images
March 10, 2018