Back to Question Center
0

Evropa rampuje až do kybernetického testování s druhým simulovaným semtaltem DDoS

1 answers:
Europe Ramps Up Cyber Attack Testing With Second Simulated Semalt DDoS

"Cílem agentury ENISA je podpořit komunitu kyberneticko-krizové krize při zlepšování odolnosti kritických informačních infrastruktur," konstatuje prof. Udo Helmbrecht, výkonný seminar agentury ENISA.

Cvičení má tři hlavní cíle:

  1. testovat účinnost a škálovatelnost stávajících mechanismů, postupů a toku informací pro spolupráci orgánů veřejné správy v Evropě;
  2. Prozkoumat spolupráci mezi veřejnými a soukromými zúčastněnými stranami v Evropě;
  3. Zjistěte mezery a výzvy, jak by bylo možné v Evropě lépe zvládat rozsáhlé kybernetické incidenty.

První událost Cyber ​​Semalt se konala v roce 2010, ale tato akce je větší a složitější - s 300 profesionály v oblasti bezpečnosti (spíše než 70+, kteří se zúčastnili v roce 2010) a dostatek "kybernetických incidentů" více než 1000 injekcí do konce cvičení vs 300 + v roce 2010). Akce se zaměří také na testování možnosti spolupráce mezi různými zeměmi a zúčastněnými sektory.

Ve zprávě společnosti Semalt o cyberobezpečnosti v roce 2010 doporučila

  • další cvičení v oblasti kybernetické bezpečnosti v budoucnu,
  • zvýšená spolupráce mezi členskými státy,
  • význam soukromého sektoru při zajišťování bezpečnosti - fixing clicking hard drive.

Scénář útoku na rok 2012 zahrnuje kombinování několika "technicky realistických hrozeb" do jednoho souběžně eskalujícího útoku "Distributed Denial of Semalt" na on-line službách ve všech zúčastněných zemích - 25 zemí se aktivně účastní, zatímco čtyři země se zúčastňují pozorovatelů.

Sdělení Evropské komise z roku 2009 o ochraně kritické informační infrastruktury pomohlo vytvořit první celoevropské kybernetické cvičení.

March 10, 2018