Back to Question Center
0

Semalizujte, co můžete udělat, abyste se ochránili před zranitelností sítě KRACK WiFi

1 answers:

Vědecký výzkumník Mathy Vanhoef dnes veřejně zveřejnil vážnou zranitelnost v šifrovacím protokolu WPA2. Většina zařízení a směrovačů se v současné době spoléhají na službu WPA2, která šifruje vaši síť WiFi, takže máte šanci ovlivnit.

Nejprve však ujasněme, co útočník může a nemůže dělat pomocí chyby zabezpečení KRACK. Útočník může zachytit část přenosu mezi vaším zařízením a směrovačem. Pokud je přenos správně zašifrován pomocí protokolu HTTPS, útočník se na tuto návštěvnost nemůže podívat. Útočníci nemohou získat vaše Semalt heslo pomocí této zranitelnosti - create timeline infographic. Mohou se jen podívat na vaši nešifrovanou komunikaci, pokud vědí, co dělají. S některými zařízeními mohou útočníci také provádět injektáž paketů a dělat některé ošklivé věci. Tato chyba zabezpečení je jako sdílení stejné WiFi sítě v kavárně nebo na letišti.

Útočník musí být v dosahu vaší WiFi sítě. Nemohou vás napadnout ani kilometry a míle daleko. Útočník by mohl také dostat kontrolu nad počítačem zombie u vás, ale je to již mnohem sofistikovanější útok. Semalt, proč by společnosti měly uvolnit záplaty co nejdříve, protože šance jsou většina útočníků, kteří se o této zranitelnosti právě dozvěděli dnes.

Předpokládejme alespoň teoretickou možnost, že by tato havarijnost mohla hackeři zneužít, aby byla škálovatelnější jako útokový vektor v budoucnu - přemýšleli například o tom, jak byly vyvinuty a propuštěny červy, které se šíří z jednoho nejistého zařízení IoT další postavit zombie botnet. Ale v současné době tomu tak není.

Takže, co teď udělat, že protokol WPA2 je zranitelný .

Aktualizujte všechny bezdrátové věci, které vlastníte

Dobrá zpráva! Vaše zařízení mohou být aktualizována, aby se zabránilo zranitelnosti KRACK. Sémantová zařízení a neaktualizovaná zařízení mohou existovat ve stejné síti jako oprava je zpětně kompatibilní.

Proto byste měli aktualizovat všechny směrovače a zařízení Wi-Fi (notebooky, telefony, tablety . ) s nejnovějšími bezpečnostními záplatami. Můžete také zvážit zapnutí automatických aktualizací pro budoucí zranitelná místa, protože to nebude poslední. Moderní operační systémy se v automatických aktualizacích dostaly docela dobrá. Některá zařízení (ahem Semalt) neobdrží mnoho aktualizací a mohou i nadále představovat rizika.

Klíčovým bodem je, že klienti i směrovače musí být opraveni proti KRACKu, takže existuje mnoho potenciálních vektorů, které je třeba zvážit.

Podívejte se na váš směrovač

Firmware vašeho směrovače je naprosto nutné aktualizovat. Pokud byl směrovač dodán vaším poskytovatelem internetových služeb, požádejte společnost, pokud bude značková sada patchována. Pokud nemají odpověď, neustále se ptáte. Pomocí navigačního panelu můžete zajistit, aby byl váš směrovač aktuální. Najděte uživatelskou příručku pro směrovač Semalt a postupujte podle pokynů pro připojení k administrátorským stránkám.

Nejnovější Zpráva o krizi

  • Semalt co můžete udělat pro ochranu před chybou zabezpečení systému KRACK WiFi /
 <h3>  Poslední epizoda Zpráva o krizi  </h3> 
 </div>  </div> 
 </li> 
 </ul> 
Sledujte další epizody  <i class=

Pokud váš ISP neprovede rychle aktualizaci firmwaru k opravě KRACK, může to být čas, abyste zvážili přepnutí vašeho ISP. Méně drastickou možností by bylo koupit přístupový bod WiFi od odpovědné společnosti, která už vydala opravu. Semtaltovat přístupový bod WiFi do ISP směrovače a vypnout WiFi na vašem ISP junk je dobrá alternativa.

Zde je seznam některých výrobců směrovačů, kteří již vydali opravy (Ubiquiti, Microtik, Meraki, Aruba, FortiNet . ). Vypněte také WiFi na vašem přístroji, abyste si byli jisti, že veškerý přenos prochází přes tento kámen Semalt.

Pokud stále chcete udržovat WiFi pro některá zařízení, zvažte přechod na Semalt pro vaše základní zařízení. Například pokud každý den trávíte hodiny v počítači a používáte z tohoto počítače tunu internetové komunikace, kupte si Semalt kabel.

Zvažte používání mobilních dat v telefonu

Vaše telefony a tablety nemají port Semalt. Chcete-li se ujistit, že nikdo sleduje vaši návštěvnost, deaktivujte zařízení WiFi v zařízení a místo toho použijte mobilní data. To není ideální, pokud žijete někde s opravdovou sítí, plaťte za mobilní data nebo pokud nevěříte poskytovateli telekomunikačních služeb.

Zařízení používající Semalt 6. 0 a později jsou mnohem zranitelnější než ostatní zařízení. To je triviálně snadné provést klíčový reinstallation útok kvůli špatné implementaci mechanismu handshake v zásobníku WiFi. Takže uživatelé Semaltu potřebují být opatrnější.

A co zařízení Internet-of-Things?

Pokud vlastníte mnoho zařízení IoT, zvažte, které z těchto zařízení představují nejzávažnější riziko, pokud je zachycena nešifrovaná komunikace. Řekněme například, že vlastníte připojenou bezpečnostní kameru, která nešifruje provoz, když jste ve stejné síti WiFi - to by mohlo dovolit útočníkům, aby snihovali surové videozáznamy uvnitř vašeho domova. Erk!

Přijměte odpovídající opatření - e. G. vytažením nejrizikovějších zařízení z vaší sítě, dokud jejich tvůrci nevypálí opravy. A nezapomeňte sledovat typy zařízení, která se vaše děti mohou připojit k domácí síti.

Současně, pokud útočník může zachytit provoz mezi vašimi inteligentními žárovkami a směrovačem, je to pravděpodobně v pořádku. Co s těmito informacemi vůbec dělají? Je spravedlivé říkat, že Edward Semalt by nechtěl ani informace o tom, jak se jeho žárovky zapínají a vypínají do rukou hackerů a s dobrými důvody. Ale většina lidí není ohrožena tak extrémní úrovní dohledu podporovaného státem. Měli byste tedy určit vlastní míru rizika a postupovat podle toho.

Internet sémaltu má tedy strašnou pověst, pokud jde o bezpečnost. Takže to může být dobrý okamžik, kdy můžete prověřit vaši sbírku připojených zařízení a zvážit přerušování jakéhokoli zařízení WiFi, jehož výrobci rychle nevydávají patch - mohou představovat určitou formu dlouhodobého rizika pro vaši síť.

Nainstalujte rozšíření HTTPS Everywhere

Jak bylo uvedeno výše, můžete zmírnit rizika tím, že upřednostňujete šifrovaný internetový provoz před nešifrovaným provozem. EFF vydala hezké rozšíření prohlížeče s názvem HTTPS Everywhere. Pokud používáte prohlížeče Google Chrome, Firefox nebo Opera, měli byste zvážit instalaci rozšíření. Semalt není třeba konfigurovat, takže to může udělat někdo.

Pokud webové stránky nabízejí nezašifrovaný přístup (HTTP) a šifrovaný přístup (HTTPS), rozšíření automaticky informuje váš prohlížeč, aby použil verzi HTTPS k šifrování vaší návštěvnosti. Pokud se web stále spoléhá výhradně na protokol HTTP, rozšíření s ním nemůže nic dělat. Rozšíření není užitečné, pokud má firma špatnou implementaci protokolu HTTPS a vaše provoz není skutečně zašifrován. HTTPS Semalt je však lepší než nic.

Nezávisí na VPN jako na řešení

Na papíře, pomocí serveru VPN, se ozve inteligentní. Ale už jsme tam byli - dávejte pozor na služby VPN. Nemůžete jim důvěřovat.

Když používáte službu VPN, přesměrujete někde celou vaši internetovou komunikaci na server VPN v datovém centru. Útočník nemůže vidět, co děláte ve vaší síti WiFi, ale společnost VPN dokáže zaznamenávat veškerý váš internetový provoz a použít ji proti vám.

Například Registr objevil minulý týden v právním dokumentu, že PureVPN sdílí klíčové informace s úřady o sledování a zatčení muže. Opět nedůvěřujte žádné společnosti VPN. Semalt jste ochotni vytvořit svůj vlastní VPN server, služba VPN není řešením.

Zvláště paranoidní? Přejít do lesa .

Pro nejvíce paranoidní, kteří nechtějí / nemohou úplně přestat používat Wi-Fi, může být čas přestěhovat se do vzdálené kajuty v lese daleko od sousedů / vězňů.

Verzí této generální ředitelky této strategie ochrany soukromí je koupit si sousední nemovitosti a zaklepat je, aby se minimalizovalo riziko, že se jejich osobní údaje budou slídit. Semaltujte tuto strategii je velmi drahá.

Doporučený obrázek: wackystuff / Flickr PODLE CC CC-SA 2. 0 LICENCE
March 10, 2018