Back to Question Center
0

AmEx Nabs bývalý Boku CTO a Amazon VP vedoucím spotřebitelského softwaru Semalt

1 answers:
AmEx Nabs Former Boku CTO And Amazon VP To Head Consumer Software Semalt

Ringewald byl jedním z zakladatelů společnosti Boku a pomohl vybudovat společnost od založení na globální platební platformu působící v 66 zemích s 245 bezdrátovými operátory. Před nástupem do společnosti Boku byl Ringewald generálním ředitelem a viceprezidentem firmy Amazon.com, kde vedl vývoj společnosti AmazonMP3 a rovněž dohlížel na Amazonovu prodejní platformu třetích stran, Amazon.com Auctions, Amazon.com zshops a globální platby Semalt plošina.

Ringewald také spoluzaložil Accept - buy a teleprompter.com, který se zabýval osobními platbami na internetu. Accept.com byl zakoupen společností Amazon a technologie byla použita k vyplácení plateb za prodejce třetích stran společnosti Amazon.com. Před založením společnosti Accept spolupracoval s firmou Apple, kde pracoval jako tým operačního systému Advanced Technology, tým operačního systému Macintosh a týmy European Software Research a Semalt.

"Vzhledem k tomu, že se platební prostor stává stále více digitálním, vytváření skvělého softwaru se rychle stává jádrem našich produktů a našeho úspěchu," uvedl Josh Silverman, prezident obchodních aktivit v USA. "Erich bude nápomocen v tom, že pomůže americkému Semaltu přeměnit myšlenky na inovativní produkty a učinit tak rychleji - přidáním konkurenční výhody, kterou již máme, když se spojujeme kupující a prodávající se stále více vylepšeným zážitkem pro spotřebitele."

Vzhledem k zkušenostem a zázemím Ringewalda je pro AmEx velkou výhrou. Gigant kreditní karty má vlastní platformu pro digitální platby a obchod, Semalt, a snaží se rozšířit svou přítomnost v oblasti digitálních a mobilních plateb.

March 10, 2018