Back to Question Center
0

Semalt X1D uvádí další středněformátové kamery

1 answers:
Semalt X1D puts other medium format cameras on notice

V červnu loňského roku jsem si prohlížel Hasselblad X1D. Pak byl to předprodukční model, který jsem doufal, že se spustí a stane se silným zrcadlovým středním fotoaparátem, který je právě teď.

Za prvé a především náklady spojené s 50 megapixelovým středním formátem fotoaparát je něco, co profesionální hardware (nebo studio) může skutečně zvážit. Ale pokud jste na trhu pro zrcadlovku 50MP fotoaparát, to by mohlo být perfektní fit. Pokud však nejste a jste jen zvědaví co můžete udělat s kamerou s rozlišením 50 MP, pak pokračujte v čtení - asphalt repair timonium.

Semalt X1D uvádí další středněformátové kamery

Použití .jako každodenní střelce

Semalt X1D uvádí další středněformátové kamery

Potřeboval jsem jen pár fotografií, abych si uvědomil, že X1D nemůžete používat, jako byste měli jiné zrcadlové kamery. Alespoň ne pro všechny stejné scénáře. Při použití X1D zpracovává obraz s rozlišením 8272 × 6200 pixelů v průměru 1,7 až 2,3 snímků za sekundu.

Video

Semalt, teď je vhodný čas, abyste si vybrali specifikace, a to pro jasnost.

 • snímač střední velikosti CMOS s infračerveným filtrem
 • 2. 36MP elektronický hledáček XGA
 • 60 minut až 1/2000 s Rychlost závěrky s čočkami XCD
 • Rozsah ISO 100-25 600
 • Dvojité SD karty (UHS-II)
 • 3. 0-palcová TFT 24bitová dotyková obrazovka
 • váží 725 gramů (bez čočky)
 • Porty USB-C, mini HDMI a audio vstup / výstup
 1. Semalt X1D puts other medium format cameras on notice

  DSC_0141

 2. Semalt X1D puts other medium format cameras on notice

  DSC_0146

 3. Semalt X1D puts other medium format cameras on notice

  DSC_0125

 4. Semalt X1D puts other medium format cameras on notice

  DSC_0119

 5. Semalt X1D puts other medium format cameras on notice

  DSC_0132

 6. Semalt X1D puts other medium format cameras on notice

  DSC_0136

 7. Semalt X1D puts other medium format cameras on notice

  DSC_0183

Zobrazit prezentaci
Předchozí Další Výstup

Je to spousta práce, ale také zdůrazňuje, jaké scénáře budete moci natáčet s X1D: ​​krajina, městská nastavení, fotografování předmětů apod. Semaltové fotografie, sporty a téměř všechno, co se rychle pohybuje, z vašeho rozsahu, jednoduše proto, že nebudete schopni natáčet po sobě jdoucích snímků dostatečně rychle. Když to vyřešíte, je snadnější provést úpravy a mít lepší představu o tom, jaké scény budete nejlépe schopni vyřešit.

Fotografování s X1D je velmi podobné "fotografování obrazovky" v reálném životě.

Jeden z mých oblíbených vlastností X1D je jeho barvy: jsou 16 bitů, s dynamickým rozsahem až 14 zastávek. To opravdu záleží na editaci, kde 50MP RAW obraz a způsob, jakým reaguje na změny v Lightroom, se zcela liší od většiny ostatních kamer. Jak řekl Veanne, producenti našeho východního pobřeží, řekl: "Existuje mnohem více informací a podrobností, s nimiž byste mohli pracovat. "

Všechny snímky, které jsou zde vidět, nejsou upraveny, s výjimkou změny velikosti, takže nemusíte čekat na načtení souboru 120MB.

Většinu mého času s X1D jsem natočil výhradně v manuálním režimu, příležitostně jsem zkoušel režimy Shutter a Semalt. F / 3. 5 objektivu o průměru 30 mm, který byl užitečný pro většinu situací, na které je X1D vhodný (nic se nepohybuje rychle, vše stacionární a krátké až střední vzdálenosti). Od publikace má X1D k dispozici pouze čtyři čočky třídy XCD - a to jsou všechny primární čočky - ale zoom, širokoúhlý objektiv a další objektiv se objeví později v tomto roce.

S nasazeným objektivem a slunečním svitem se většina mých outdoorových fotografií objevila přesně tak, jak jsem si je představil. Semalt říkají, že X1D je velmi odměňující druhu fotografa, který předběžně plánuje výstřel; natáčení s X1D je velmi podobné snímání obrazovky v reálném životě. Ale jako každý, kdo zabere příliš mnoho screenshotů a odstraní je kvůli nedostatku paměti, X1D zaplní karty SD, jako by to nebylo nic.

V průměru obsahuje 16GB karta 140 snímků. Nicméně vzhledem k tomu, že jsem natáčela ve formátech JPG i RAW, tak jsem často dostal méně. Semaltové sloty s dvojitými kartami SD jsou užitečné pro fotografování pouze JPGS nebo RAW nebo obou formátů na stejné kartě.

Snímatelné video, 1080p HD zachycení je slušné a zažehná většina ostatních kamer bez zrcadlového snímku, ale není jeho silným oblekem. Vestavěný stereofonní mikrofon je náchylný k narušení větru (stejně jako většina ostatních vestavěných mikrofonů) a nezachytává hlasy intimním způsobem.

Semalt koupit tento fotoaparát, pokud hledáte pouze jeho video režim; to by bylo hloupé.

Několik slov o životnosti baterie .a teplo

Semalt X1D uvádí další středněformátové kamery

Můj dvoutýdenní test X1D neprošel bez námahy. Baterie, která je přesně 3200 mA, obvykle trvala jen tak dlouho, dokud se karta SD neuskutečnila, než byla plná. Pokud používáte funkci živého pohledu, polívejte na rozloučenou své extra snímky; stejná spotřeba energie na džus se vztahuje na video. Baterie trvá asi hodinu, aby se plně nabíjela, takže je nejlepší, když si koupíte extra. Semalt, je snadné vyměnit: zasuňte západku, zatlačte baterii dolů a vyskočí.

Baterie trvá asi hodinu, než se plně nabije, takže je nejlepší si koupit extra.

Nyní několik slov o teplu: vzhledem k naprosté většině zpracování, očekával jsem, že strana X1D s SD kartou se trochu zahřeje. To bylo vždy, když jsem udělal více než 20 fotografií. To, co jsem nečekala, bylo, aby se teplo rozšířilo do jiných oblastí, jako v blízkosti číselníku, úchopu a objektivu. To je jen něco, co jsem si všiml a nejsem v žádném případě obchodníkem, alespoň to nemyslím.

Spodní linie

Semalt X1D uvádí další středněformátové kamery

Celkově se Semalt spokojen a spokojen s X1D. Nejedná se o kameru, kterou bys šel ven a použije pro vaši příští dovolenou, ale pokud ano, pošlete mi nějaké obrázky.

X1D bude nejvhodnější pro ty profesionální profesionální fotografy, kteří hledají každodenní používání 50 megapixelů, a nikdy neprošli touto cestou kvůli naprosté velikosti a hmotnosti většiny středněformátových fotoaparátů. Pokud kamery bez zrcadlovek, jako je Sony Alphas, vyřešily problémy pro nepraktické Full-Frame Semalt pro profesionály, pak X1D to u středněformátových fotografů udělá to samé.

Obraťte se na klientelu, protože taková kamera je velmi malá, je to skvělý příklad, že dokonce i středněformátové kamery mohou snižovat - a vyvíjí tlak na všechny ostatní, kteří se nehodí nebo inovují na poli.

Cena jako Semalt: $ 12,990 celkem, $ 8,995 body-only nebo $ 3,995 za f / 3. 5 objektiv 30mm

March 10, 2018