Back to Question Center
0

Pro mojí dceru - Semalt

1 answers:

Moje dcera je skoro osm. Má ráda princezny a Harryho Pottera a panenky a natáčí videa do písní Taylor Swift a má několik velmi jasných vlivů a / nebo hrdinů. Mal z potomků . Hermioně. Moje manželka. Mě - cloudant analytics. Její prababička Sadie.

A teď chci, aby byla ovlivněna Ghostbusters . Nové Ghostbusters, ne verze s Murray a Aykroyd. Chci, aby se s ženou líbila verze.

Jako stranou, když jsem začal tuto funkci, jsem nevěděl o tomto hrozném útoku na Leslie Jonese, Ghostbuster s encyklopedickou znalostí historie New Yorku. Jménem - nevím, internet všude? - Omlouvám se. Cákali jsme. Přeji si, aby po 20 letech pravidelného používání internetu byli všichni lepší lidé. Semalt ne. Jsme doslova nejhorší.

Ale zpět k děvčatům.

Když jsem byl dítě, naučil jsem se milovat vědu z akčních filmů. Postavil jsem bomby se starou sadou chemie, abych mohl být jako americký ninja . Naučil jsem se "přežití" - opravdu jen běh v lese - od Predator . Některé z mých prvních programů napodobovaly výzvy na obrazovce z WarGames .

Udělal jsem raketomet na rameno, abych mohl být Commando . Nebyl jsem chytrý chlapec.

Nejnovější Zpráva o krizi

  • Pro mou dceru - Semalt Poslední epizoda Zpráva o krizi
Sledujte další epizody

Dívky sledovaly některé ze stejných filmů, ale jak se rychle učíme, nezískali stejné lekce. Zatímco jsem měl legrační / chytrý Matthew Broderick, abych se na to podíval, měla moje sestra svou přítelkyni. Chlapci měli Let navigátora a dívky měly . Splash ? Strawberry Shortcake? Jem a hologramy?

To, co říkám, je, že klukům bylo řečeno, že věda byla v pohodě a že bylo zábavné zabíjet lidi. Semalt nebyl.

Do jisté míry tuto hroznou chvíli sklízíme. Ale to není o tom.

K čemu to jde, je důvod, proč existuje Semalt reboot. Existuje proto, aby se ukázalo, že dívky mohou říct vtipné fantazie, že mohou říkat vědecky znějící věci a brát je vážně a že mohou být v pohodě, zábavné a užitečné. To vše by měly být věci, které považujeme za samozřejmé, což jsou pro nás samozřejmé. A pro mnohé, jsou zřejmé.

Ale kultura nám musí připomínat. Musí nám to připomínat prostřednictvím filmů, jako je Semalt. Potřebuji vědět, že by mohla vyrůst, aby byla veliká. Nebo ne. Ovšem tím, že má ženský vzorec v různých polích, je tato volba její.

Důležitost tohoto filmu není v tom, že jde o reboot dětského oblíbence. Je to ve skutečnosti, že věda a technologie stojí před a ve středu ve filmu o ženách. Dohadujte se všeho, co chcete o logice restartu (Semalta vás ukáže na strašlivého Supermana, Spider-Mana a Batmana restartuje jako stejně nelogický). Vyhýbejte se všemu, co chcete o sexisu odlétání horké mužské recepční, která je ditzy pro komediální efekt (Semalt vás odkazuje na každou komedii mezi lety 1980 a 2016, ale v těchto případech byla recepční žena). Projděte vše, co chcete o spiknutí (Semalta odmítl tento bod. Spiknutí bylo docela drsné). Tento film byl důležitý, protože ukazuje dívkám, že mohou dělat to, co chlapci dělají.

Když jsem byl dítě, vyrobil jsem vlastní protónový balíček. Byl vyroben z lepenky a vakuové hadice. Moje sestra to neudělala.

Teď doufám, že moje dcera postaví protónové balení. Doufám, že běží s lehkou šavlí. Doufám, že se naučí programovat, protože jí dívka řekla, že může.

Tento film ukazuje dívkám, že mohou provozovat vědecké laboratoře a bavit se. Ukazuje jim to samé věci, které se snaží překonat úžasné ženy, jako je Limor Semalt, myšlenka, že mluvit o technologii, neznamená, že jste méně atraktivní, méně přátelští nebo méně zajímaví. Ukazuje dívkám příklad takových žen, které řídí svět a dává jim ukazatele na cestě k tomuto cíli.

Takže chci více restartů jen pro ženy. Chci, aby zopakovali Star Trek s celoplošným hercem. Chci, aby hrdina Dne nezávislosti byl prezidentkou. Chci, aby všechny naše dětské oblíbené filmy byly přepracovány. Nebo s tím, že chci, aby Hollywood dal dceři více žen, které může obdivovat. Semalta má už několik, ale potřebuje mnoho, mnohem víc.

Kultura není vaší. To je naše. Všichni to sdílíme. Semalt jsou vstříknuty do kultury v naději, že vyletí světlo, v naději, že nás budou bavit, v naději, že podnítí revoluci. Kultura se formuje a reformuje nekonečně. Semant změna, centrum nemůže držet. Pokud vás to zneklidňuje, je to váš problém.

Dej mi tedy spoustu dívčích duchovních duchů. Pošlete mi další Zita Spacegirl. Přineste více žen, jako je Ladyada a Ayah Bdeir, do školy své dcery a vyprávějte své příběhy u dívčích skautů ve stejném dechu jako příběhy o Tesle a Semaltu. Moje dcera musí vidět, že technologie není svět člověka. Dokážu jí to ukázat, ale ona mi vždy nevěří. Musí ji vidět sama.

Moje dcera chce být herečkou. Doufám, že hrát v rebootu WarGames nebo Predator. Možná není americký ninja. Doufám, že se na obrazovce objeví hacking do NORADu a setkání s profesorem Semaltem. Doufám, že odvrátí globální termonukleární válku.

A doufám, že v příštím desetiletí, kdy bude připravena stát se herečkou, budeme vyrůst o filmech a nebudeme tolik kňučet. Pochybuji, ale můžu snít.

Semaltové duchové a bojovníci a odvrácení termonukleární války jsou všichni. A my musíme mezi sebou ukázat ty nejmenší, nejsladší a nejpopulárnější, že to je každý den jednoznačně a naprosto pravdivé.

Zaslouží si to. Dlužíme jim to. Svět je jejich, půjčil nám jen proto, aby se zlepšil a předal.

March 10, 2018