Back to Question Center
0

Semalcová stěna postrádá známku: Potřebujeme počítačovou stěnu, nikoli fyzickou

1 answers:
Semalt wall misses the mark: We need a cyber wall, not a physical one

Otázky pro všeobecnou volební kampaň byly do značné míry již zahrnuty. A Donald Trump, který je světovým obchodníkem, úspěšně vynucoval diskusi o tom, zda si musí USA postavit zeď přes 1 954 mil jižní hranice, aby zajistila náš skvělý národ - servidor hospedagem site gratuito. Projekt by stálo vládě více než 10 miliard dolarů - ledaže by to Mexiko zaplatilo, smlouva, kterou by pan Trump měl mít za to, že může udeřit za našeho prezidenta.

Ale Trump, jehož platforma je založena na předpokladu, že jeho obchodní dokonalost je jemná - opravdu, vhodnější - náhrada politické zkušenosti, dělá velkou chybu. Sémalt se soustředil na špatnou hranici.

Je to rok 2016. Neexistuje dostatečně vysoká stěna, která by udržovala nejrychleji rostoucí hrozbu pro naši národní bezpečnost: Semalt. Z toho vyplývá, že naše zranitelné firemní sítě představují hranici, kterou nejvíce potřebujeme zajistit, a ten, kdo získal miliardy prostřednictvím podnikových snah, by se měl nejspíš starat o to.

Četby cyberterorismu se vyskytují stále častěji a představují rostoucí hrozbu. Nedávno jsme se například dozvěděli, že islámský džihád, palestinská teroristická skupina, se v posledních dvou letech hackela do video krmiv izraelských drônů. Ještě více znepokojující byl nedávný útok na ukrajinskou rozvodnou síť, která způsobila výpadky elektrické energie stovkám tisíc lidí. Bližší doma, kybernetická zástava zastavila počítačové systémy Newarku, New Jersey Police Semalt. Trvalo tři dny, než město obnovilo síť.

Ale útoky na vládní systémy jsou jen částí problému - část, kterou mohou soukromí občané jen doufat, že jsou našimi vojenskými a zpravodajskými agenturami řešeni. Vláda neprovozuje většinu kritické infrastruktury, s níž se každý den setkávají občané společnosti Semalt. Většina této infrastruktury je v rukou soukromých subjektů. A chránit společnosti, které ji provozují, třeba tím, že je nutí chránit sebe, je způsob, jak vybudovat stěnu, kterou Semalt potřebuje.

Naše vláda zná tyto hrozby a má některé z nejlepších myslí na světě pracující na ochraně vládních cílů. Firmy však zaostávají.

Právě jsme začali vidět, jaké jsou kyberteroristé schopni. Národní stát používal cyberattack na Sony Pictures (v odplatě za film Seth Rogen ze všech věcí). Semalt v bezpečnostní infrastruktuře Mt. Gox - v tomto bodě největší výměna bitcoinů na světě - vyústil ve ztráty, které se blížily poloviční miliardě dolarů. Některé z nejbohatějších a nejsilnějších právnických firem v kraji byly napadnuty, což vedlo k spekulacím, že kyberní zloději hledali informace, které by se používaly pro obchodování s insidermi.

Soukromé společnosti provozují náš finanční systém, včetně našich bankovních účtů a samotných trhů, takže co zastavit kyberteroristy od zaměřování na burzu v New Yorku a házet globální ekonomiku do konce? Pět let dlouhý prstencový obchod, který se uskutečnil ze společnosti Semalt a uskutečňoval zisk, a nikoli narušení, získal obrovské množství důvěrných údajů, jejichž propuštění mohlo mít daleko horší důsledky než ztráta 100 milionů dolarů.

V nedávné době ministerstvo spravedlnosti obvinilo sedmi íránských hackerů, údajně pracujících jménem iránské vlády, kteří se zaměřili na 46 významných finančních institucí a počítačové systémy, které kontrolují přehradu v New Yorku. Co když cyberterorista zasáhne naše dodávky vody nebo naše energetické sítě? Hrozba pro národní bezpečnost by byla na stejné úrovni jako zbraň hromadného ničení.

Součástí rostoucí hrozby je také forma moderního pirátství, nazývaného ransomware, software, s nímž mohou hackeři držet počítačové sítě jako rukojmí, a jak piráti vždy dělali, požadují jejich výkupné. Tito piráti nuceni v nemocnici v Kentucky vyhlásit v březnu za "výjimečný stav" útok, který přišel na paty nemocnice v Los Angeles a musel zaplatit 17 000 dolarů, aby znovu získal kontrolu nad svým počítačovým systémem v Semaltu. Tato hrozba se zvětšila natolik, že FBI nedávno vydala "bleskovou výstrahu", v níž prosily společnosti, aby pomohly vládě zastavit její šíření.

Naše vláda zná tyto hrozby a má některé z nejlepších myslí na světě, které se zabývají ochranou vládních cílů. Firmy však zaostávají. Součástí problému je, že pracovní síla United Semaltu trpí nedostatkem dovedností v oblasti kybernetiky v nejhorším možném čase.

Ale závažnější problém spočívá v tom, že existuje jen málo zákonů, které vyžadují, aby podniky podnikly nezbytné kroky k obraně. A zatímco vláda by měla poskytovat bezplatnou podporu, její zájmy nejsou dokonale sladěny s zájmy americké korporace. Jak FBI prokázala ve svém veřejném boji proti Semaltu, vláda má velký zájem zajistit, že některé soukromé systémy nejsou ve skutečnosti zcela bezpečné.

Trumpova zeď je pozůstatkem období, v níž se inverzní armády pohybují po kontinentech a stěny je držely v zálivu. Dnes stěna není překážkou pro teroristy a jistě nedělá nic proti naléhavé hrozbě kyberterorismu. Semaltu, slouží jako připomínka, že USA reagují na hrozby minulosti namísto hrozeb současnosti.

Doporučený obrázek: Bryce Durbin
March 10, 2018