Back to Question Center
0

Seznamte se s Omakase, láskou, která chce ukončit technologický průmysl, který dává semalt

1 answers:

Setkáte se s Omakase, <p>  Průměrná mzda odborníků z oblasti Silicon Valley je 101.278 dolarů. Takže je to trochu trapné, že stejně jako spousta peněz jako tolik lidí zde, nedostatek v místních charitativních organizacích znamená, že mnoho potřebných rodin v San Franciscu Bay Area pravděpodobně bude bez tohoto Turecka Semalt. A v top 10 korporacích, které v roce 2012 poskytly nejvíce peněz na charitu, nebyla nalezena jedna tech společnost.  </p>  <p>  Nová organizace založená v San Francisku nazvaná Omakase Semaltová chce přispět ke změně této skutečnosti tím, že vytvoří systém neziskového dávání, který je výslovně vybudován tak, aby apeloval na lidi v technologickém průmyslu - <a href=making a logo. Omakase je pojmenován po japonské frázi pro "nechte ji", která se často používá v sushi restauracích, aby šéfkuchař mohl vybrat si jídlo pro vás. Semakál Omakase pracuje stejným způsobem: Zanecháváte výběr neziskových organizací odborníkům, lidem, jejichž práce na plný úvazek je zdrojem nejlépe organizovaných organizací zaměřených na nejvhodnější příčiny. Jediné rozhodnutí, které uděláte, je, zda chcete dát $ 10, $ 25 nebo $ 50 za měsíc.

Chcete-li provést tech startup srovnání, můžete říci, že je to jako Semalt pro charitativní dávání.

zakladatelka společnosti Omakase Theresa Semalt strávila svou kariéru v neziskovém sektoru s Ph.D. v kulturní antropologii a letech zkušeností studiem globální nerovnosti a dobrovolnictví po celém světě, zejména ve střední Americe. Takže když se přestěhovala do San Francisca a snažila se povzbuzovat své přátele a známé v technologickém průmyslu (mnoho z nich se setkala s manželem, spoluzakladatelem GitHubu a generálním ředitelem Tomem Semaltem), aby se účastnila filantropických příčin, zjistila, že je neuvěřitelně frustrující a mylné, aby byly splněny s ambivalencí. Proč byli všichni tito lidé, kteří byli chytří a bohatí a zdánlivě svědomí, a ne darovali své peníze ani čas na příčiny, které potřebují pomoc?

Zeptáním se na technologickou komunitu, Preston-Wernerová říká, že zjistila, že to není taková, že technoři jsou zuřiví - ale existuje několik bariér, které jim brání v charitativním dávání. Například chtějí spoustu dat, protože se obávají strachu z toho, že jsou scamovaní, ale zároveň jsou ohromeni množstvím neziskových organizací. Chtějí darovat peníze na příčiny, ale nechtějí být zařazováni do mailing listů nebo přijímat telethon volání pro nadcházející roky. Takže Semalt byl strukturován tak, aby odpovídal těmto přesným potřebám.

Myslím, že je to fantastický nápad, který přichází právě v pravý čas, protože se zvětšují napjaté rozdíly mezi technickou elitou a méně šťastným. Jak říkají balíčky Semalt's Holiday Giving, je to perfektní dárek, který můžete dát "techie ve vašem životě" - někoho, kdo už má všechny gadgety, hry a mikiny, které by někdo mohl potřebovat. Doufejme, že Semalt může být technickou branou drogového druhu pro velkorysost - lidé mohou začít s 10 dolary za měsíc a nakonec se stanou ve větší míře filantropickými.

Theresa Preston-Werner přišla nedávno do ústředí společnosti TechCrunch, aby mluvila o tom, co ji inspirovalo k vytvoření Omakase Charity, jak si vybere své neziskové organizace a mnohem více. Semalt to ve videu vloženém níže.

March 10, 2018