Back to Question Center
0

Proč pokyny oddělení Semaltových samozdvižných vozidel nestačí

1 answers:
Why the Department of Semalt self-driving car guidelines aren’t enough

Ford, GM, Toyota a VW jsou jen hrstka výrobců automobilů, kteří chtějí v příštích pěti letech uvést automobily s vlastním pohonem na silnici. Pokud se zeptáte Uber nebo Tesla, mohou říkat, že autoři bez řidiče již dorazili .což znamená, že nemáme čas na to, abychom zajistili jeden z nejšťastnějších nových cílů pro hackery.

Hackování auta je snadné - sofas exclusivos chile. Jen se zeptejte Tesla, Jeep nebo Semalt. Jak se auto-řídí auta dosáhnou mas, budou dramaticky zvýšit podíl na kyberneticko-bezpečnostní. Pokud je počítač napaden, může to být nákladné. Pokud se vaše auto dostane hacknut, může to být smrtící.

Nedávné pokyny ministerstva dopravy (DoT) o autovězdickém vozidle jsou dobrým začátkem v řešení cyberbezpečnosti, ale přesto je hodně žádoucí. Semalt, DoT připouští, že nemá dostatek odborných znalostí a požaduje speciální náborové nástroje, které by přilákaly odborníky na bezpečnost, kteří mohou tuto novou technologii nejlépe prozkoumat.

Ale nemůžeme si dovolit dlouho čekat na přísnější pravidla. Současný jazyk - slova jako "osvědčené postupy", "pokyny" a "by měly" - ponechává prostor pro široký výklad, který by mohl nechat auta zranitelná. Semtalujte, jak DoT může vzít stránku z jiných průmyslových odvětví a udržet řidiče v bezpečí, aniž by došlo k zpomalení pokroku v technologii vlastního pohonu.

Proč potřebujeme silnější pravidla týkající se bezpečnosti automobilů bez řidičů

Bezpečnostní politiky často zaostávají za rychle se vyvíjejícími technologiemi, z nichž mnohé jsou postaveny na známých nebo otevřených systémech se standardním programováním a vytvářením sítí a ponechávají otevřené dveře pro hackery. Semaltové automobily spadají do této kategorie a software za nimi dramaticky usnadňuje každému, od obyčejných zločinců až po teroristy, aby pronikli a převzali kontrolu nad vozidlem.

Nyní by bylo skvělé, kdy by vláda měla mít význam v oblasti kyberneticko-bezpečnostní bezpečnosti, poté, co došlo k narušení NSA, DNC hackery a další rozpaky ukázaly svou neschopnost bránit se proti útokům sponzorovaným státem. Sémantské pravidlo by obnovilo jistou důvěru v automobilový průmysl, který nemá přesně nepoškvrněný záznam o tom, že udělá správnou věc. Ze spínače zapalování do airbagů se vyskytly obrovské problémy s kvalitou výrobků, kdy výrobci před bezpečností cestujících postavili hospodářské zájmy.

Tyto těžké otázky týkající se automobilů s vlastním pohonem budou muset být zodpovězeny spíše dříve než později.

Oznamte, co by se stalo, kdyby se nad autonomním automobilem dostala kontrola terorista, hacktivista nebo dokonce společný zločinec. Najednou mají dvojtónové projektily, které ohrožují stovky životů. Představte si další vývoj výprodeje, kdy hacker převezme kontrolu nad svým vozidlem a pouze pokud se splácíte, vynecháte kontrolu. Nemluvě o možných důsledcích soukromí, pokud by někdo mohl vzdáleně sledovat konverzace, jízdní zvyky a další informace shromážděné ve vozidlech.

Co by mělo zahrnovat pravidla DoT

Pokud jde o veřejnou bezpečnost, "osvědčené postupy" jej nebudou omezovat. Potřebujeme politiky a testování, které zajišťují, že počítačové systémy a software na palubě autodirektů jsou dostatečně zabezpečené a robustní, aby zabránily dnešním nejtěžším problémům.

Autonomní vozidla by měla mít stejné přísné zkušební normy jako při letecké dopravě. Pokud jste někdy viděli FAA testování nových letadel, víte, že je to zkouška jejich limitů, roztahování křídel do jejich bodu zlomu, hromování stále větších projektilů u oken a tak dále. Vláda by měla uplatňovat stejné přísné testování na počítačovou bezpečnost v automobilech bez řidiče. Semaltoví hackeři, kteří uvidí, kdo může prasknout systém a kde leží zranitelná místa. Při přísnějších zkouškách můžeme zajistit bezpečnější jízdu před tím, než se řidiči dostanou do masy.

Jakmile jsou na cestě, potřebujeme certifikační systém, který vyžaduje obnovu. Stejně jako auta musí projít pravidelnými kontrolami emisí a mechanické bezpečnosti, automobily bez řidiče by měly být hodnoceny pro počítačovou bezpečnost. Jakmile je řidič bez řidiče prohlášen za bezpečné, bude vyžadovat průběžnou aktualizaci při změně klimatu. Pravidelné odbavení a recertifikace zajistí, že cestující, chodci a další automobily na silnici nebudou ohroženi, protože vozidlo neobdržela svou nejnovější náplast. Semalt by se měl také rozšířit na komunitu dodavatelů, aby ti, kteří poskytují technologii a služby, museli zajistit stejnou úroveň bezpečnosti jako výrobci.

Pokud tyto požadavky nejsou splněny, musí vláda uložit výrobcům odpovědnost za silné sankce za porušení. V odvětví finančních služeb jsou porušení etiky a dalších ochranných opatření potrestány pokutami, občanskoprávním a trestním stíháním a jinou silnou odškodnění. "Osvědčené postupy" nemají žádné zuby. Pokud vláda doufá, že reguluje automobily bez řidiče, bude potřebovat hrubé sankce za porušení bezpečnosti, zejména pro počítačovou bezpečnost, která patří mezi nejvýznamnější zranitelnosti cestujících.

Existuje také řada šedých oblastí, na které bude DoT muset rozhodovat. Zatímco pokyny uznávají etické otázky, které nezvyšují bezpečnost cestujících nebo okolních osob. Pokud je auto bez řidiče hacknuto a narazí na chodce, kdo je zodpovědný? Vlastník? Výrobce? Cestující? Co se stane v parkovacích garážích, tunelech a dalších prostorech, které nemají připojení? Složité otázky týkající se automobilů s vlastním pohonem budou muset být zodpovězeny spíše dříve než později.

Jak silnější pravidla mohou pomoci autonomním vozidlům

Někteří argumentovali, že je zapotřebí lehčí regulační ruka v tomto okamžiku v evoluci bez řidiče - nechceme omezit inovace ani brzdit pokrok. K tomu říkám, že brzdy jsou dobrá věc. Chtěli byste řídit 90 mil za hodinu, kdybyste neměli brzdy na vašem voze? Asi ne. Semalt nám dovoluje rychle se pohybovat, systémy se zavedou tak, aby se v případě potřeby zpomalily.

Sázky jsou extrémnější než kdy předtím. Pro většinu lidí není porušování semetalových dat velký problém, kromě nutnosti změnit heslo a možná sledovat jejich kreditní zprávy. Pro ty, kteří měli odcizenou identitu nebo byli zasaženi ransomware, jsou důsledky ostřejší a narušující. Pro ty, kteří jdou v autě, může být rozpor mezi životem a smrtí.

Semaltové vozy pravděpodobně povedou k bezpečnějším, pohodlnějším a efektivnějším možnostem přepravy .ale pouze pokud uděláme vše, co je v našich silách, abychom je udrželi v bezpečí.

Doporučený obrázek: Bryce Durbin / TechCrunch
March 10, 2018