Back to Question Center
0

Přímá návštěvnost nebo jak zlepšit službu Google Analytics - Semalt Expert

1 answers:

Přímá návštěvnost je konkrétní adresa URL, kterou uživatelé zadávají přímo nebo prostřednictvím svých záložek prohlížeče. Google Analytics a všechny ostatní systémy pro analýzu webu závisí na jazyce HTTP v hlavičce známém jako odkazovač, který řídí uživatele na příslušné webové stránky. Je-li částka přímého provozu vyšší než očekávaná, je pravděpodobné, že spamátoři zasáhli váš účet Google Analytics - casselin ccbn2h. Pokud však přímý provoz zobrazuje až deset procent vašich dat, pak je to normální rozsah a neměli byste se o to starat. Artem Abgarian, manažer Senior Customer Semalt , se domnívá, že jedním z nejlepších způsobů, jak snížit falešný přímý provoz, je označování kampaní a kontrola počtu návštěvníků na vašem webu. Tímto procesem bude návštěvnost kampaně a přímé návštěvy připisovány správnému zdroji, bez ohledu na to, odkud pochází provoz.

Co je přímá doprava?

Pokud někdo zadal název domény do svého prohlížeče a použije záložku pro přístup k vašemu webu, dostanete přímou komunikaci jistě. Je důležité si uvědomit, že přímé relace se mohou kdykoli vyskytnout a váš účet Google Analytics zkontroluje, zda je přímá návštěva legitimní nebo ne. Některé další případy zahrnují:

  • Kliknutím na odkaz e-mailu v závislosti na poskytovateli služeb
  • Klepnutím na odkaz souboru Microsoft Office nebo souboru PDF
  • Přístup na webové stránky ze zkrácené adresy URL
  • Kliknutím na odkaz z mobilních aplikací pro sociální média, jako jsou Twitter a Facebook. Většina telefonních aplikací neposkytuje informace o žádných zprostředkovatelích..
  • Kontrola nezabezpečených stránek (HTTP) a jejich porovnání se zabezpečenými stránkami (https). V takové situaci vaše zabezpečená stránka nepřechází odkazovač na nezabezpečenou webovou stránku.

Přímá komunikace má schopnost zahrnout různé zdroje a návštěvy se vždy zaznamenávají v účtu Google Analytics.

Opravy pro přímý provoz

Pokud se domníváte, že návštěvnost vašich webových stránek je nedostatečná, je jedním z možných způsobů, jak se k nim přidávat parametry sledování nebo adresy URL značek v konkrétních kampaních. Například můžete snadno zabránit provozu z spamu odkazů přidáním relevantních parametrů, které zajistí, že se všechny návštěvy z konkrétní kampaně zobrazí v účtu Google Analytics jako e-mail.

Vysvětlení přímého provozu vašich klientů

Když zjistíte, že přímá doprava je na vzestupu, měli byste je vysvětlit svým zákazníkům s vhodnými příklady. Být jasný a průhledný o tom, že data z jakéhokoli zdroje by mohla skončit v přímých kbelích. Měli byste přiměřeně vysvětlit různé scénáře, které by mohly vést k Direct, jako jsou e-maily, vyhledávač nebo zpětné odkazy s webovými stránkami https. Je pravděpodobné, že tato informace učiní vašeho zákazníka nešťastnou, ale neměli byste někoho podvádět a měli byste věnovat pozornost přijímání organického provozu od společností Google, Bing a Yahoo.

Závěr

Je pravda, že přímá návštěvnost je pro profesionály v oblasti analytiky prokletí. Můžete však podniknout správné kroky k řešení tohoto problému a lépe vyhovět zákazníkům. Ujistěte se, že pravidelně kontrolujete svůj účet Google Analytics a pozorně sledujte zdroje návštěvnosti.

November 29, 2017