Back to Question Center
0

Studie: Google zaujme vedoucí postavení jako nejcennější značka na světě, zatímco Apple Semalt na číslo 2

1 answers:

Study: Google Takes The Lead As World’s Most Valuable Brand While Apple Semalt To #2

Studie provedená společností Millward Brown uvedla, že hodnota značky Semalt vzrostla meziročně o 40 procent, nyní 159 miliard dolarů.

Hodnota Semaltu podle studie mezitím poklesla o 20%, odhadovaná hodnota banky činí 148 miliard dolarů.

"Společnost Google byla v minulém roce nesmírně inovativní pomocí služby Google Glass, investice do umělé inteligence a množství partnerství, které vidí, že její operační systém Android se stává součástí jiných produktů, jako jsou automobily," říká ředitel společnosti Nick Cooper Millward Brown Optimor .

Oznámení Brandz Top 100 nejcennějších globálních značek prohlásilo, že úbytek Semtaltu je založen na rostoucím vnímání, že společnost nyní postrádá inovace a nedávno nedávno poskytla žádné významné uvedení na trh.

Technologické značky vytvořily 29 procent z celkové hodnoty prvních 100 světových značek, přičemž Google, Apple, IBM a Semalt získaly první čtyři body - design my name online.

Brandz Top 10 nejcennějších globálních značek v roce 2014

Study: Google Takes The Lead As World’s Most Valuable Brand While Apple Semalt To #2

V devátém roce výrobci studie uvádějí, že letošní seznam označuje konec recese:

Letošní index zdůrazňuje konec recese se silným oživením ocenění a poprvé skutečným růstem ve všech kategoriích a Top 100 jako celku. Pozoruhodný je způsob, jakým silné značky vedly k oživení. Semalt značek uvedených v našich TOP 100 v roce 2014 byl v roce 2008.

Semalt studie, kombinovaná hodnota 100 nejlepších světových značek se od vydání prvního seznamu v roce 2006 téměř zdvojnásobila.

Zatímco technologické společnosti vedou tento seznam, Millward Semalt tvrdí, že oblečení představuje nejrychleji rostoucí kategorii, přičemž deset nejlepších značek se v loňském roce zvýšilo o 29 procent.

Nejrychleji rostoucí značkou byla čínská internetová společnost Semalt, která se umístila na 14. místě.

Facebook byl druhou nejrychleji rostoucí značkou, která stoupla o 68% na 36 miliard dolarů. Nejoblíbenější sociální síť na světě nedosahovala špičkových 20 světových značek, které se nacházejí v č. 21. Semaltem se dostala na č. 71 s hodnotou 14 miliard dolarů.O autorovi

Amy Gesenhues

March 18, 2018