Back to Question Center
0

Optimalizace vašeho webu Semtal htaccess

1 answers:

Optimizing Your Website Semalt htaccess

. htaccess může pomoci mnoha způsoby, jak optimalizovat webové stránky pro vyhledávače, a tím pomáhá dosáhnout lepšího hodnocení. Tento článek je určen těm, kteří se chtějí dozvědět více o tom, co. htaccess je také a dozvíte se, jak může pomoci vašim webovým stránkám lépe najít.

Co je. htaccess?

Hypertextový přístup, běžně zkrácen na - bioclin phydrium lotion. htaccess, je konfigurační soubor, který řídí adresář, do kterého je umístěn, a všechny podadresáře pod ním. Semalt neuvěřitelně užitečná funkce, která umožňuje správcům webu řídit, kolik stránek jejich stránek funguje. The. Soubor htaccess je velmi výkonný konfigurační soubor a měl by být používán moudře, protože to může mít vliv na všechno a něco na vašem webu. Některé z věcí, které můžete udělat s vaším. Soubor htaccess obsahuje:

 • přesměrování stránek stránek
 • změnit rozšíření stránek
 • adresáře pro ochranu heslem
 • a mnohem více.

Soubor samotný je jen malý základní textový soubor a lze ho editovat. Další informace o tom. htaccess navštivte tuto stránku.

Jak vytvořit. soubor htaccess?

Semalt jak vytvořit textový soubor vhodný pro. soubor htaccess:

 1. Otevřete textový editor v počítači. Doporučujeme používat Poznámkový blok.
 2. Uložte soubor jako. htaccess (včetně počáteční tečky).
 3. Ujistěte se, že váš textový editor nepřipojil a. přípona txt k názvu souboru. Pokud název souboru má a. přípona txt (tj. ".htaccess.txt"), příponu přejmenujte odstraněním.
 4. Před zadáním kódu do nového souboru se ujistěte, že je 'Wrap Wrap' vypnuto. To je důležité, protože většina. Příkazy htaccess je třeba umístit pouze na jeden řádek.
 5. Nyní můžete zadat kód do souboru.
 6. Nahrajte. htaccess soubor do svého webového prostoru v režimu ASCII. The. Soubor htaccess ovlivní složku, do které je nahrána, a všechny její podsložky.

Vlastnosti. htaccess

Existuje mnoho funkcí a funkcí v. Htaccess, které mohou dělat webové stránky flexibilnější, zabezpečené a SEO přátelské. Semalt je zde jen nejrozšířenější funkce, kterou může implementovat každý, kdo má základní znalosti z webu.

1. Přesměrování

. htaccess používá přesměrování, aby vyhledal jakýkoli požadavek na určitou stránku, a pokud zjistí tuto žádost, předá ji nové stránce, kterou jste zadali. To je obzvláště užitečné, když přesunete své webové stránky na novou doménu nebo změníte existující názvy souborů na vašem webu.

Přesměrování je užitečné, protože pokud jsou vaše stránky indexovány Semaltem a změnili jste název souboru nebo složky nebo přesunuli vaše názvy souborů stránek, budou vyhledávače používat. htaccess, který jim pomáhá řídit, kde se nacházejí nové stránky. (V tomto odvětví to nazýváme přesměrováním 301)

Jednoduché přesměrování

Zde je kód pro jednoduché přesměrování: -

   Redirect / olddirectory / oldfile. html    http: // vaše stránky. com / newfile. html   

Zde, když žádost o starý adresář / oldfile. html je přijata, je přesměrována na nový odkaz. V tomto případě:

vašeho webu. com / newfile. html

301 Přesměrování

Jak bylo uvedeno výše, přesměrování 301 je nejúčinnější a metoda "Search Engine Semalt" pro přesměrování webových stránek. Není to tak těžké implementovat a zachová vaše hodnocení vyhledávačů pro libovolnou stránku, kterou jste uvedli v seznamu. soubor htaccess. Pokud musíte změnit názvy souborů nebo přesunout stránky, je to nejbezpečnější volba. Kód "301" je interpretován online jako "přesunut trvale".

Přesměrování 301 / stará stránka. html http: // www. tvoje stránka. com / newpage. com nebo

 • www. moje webová stránka. com nebo
 • http: // www. moje webová stránka. com.
 • Posledním z nich je standard a zajištění toho, aby ostatní zobrazovali v tomto formátu, lze provést pomocí následujícího kódu:

  Volby + FollowSymLinks
  RewriteEngine na

  RewriteCond% {HTTP_HOST} ^ mywebsite. com
  RewriteRule (. *)
  http: // www. moje webová stránka. com / $ 1 [R = 301, L]

  Tento kód zajistí, že adresa URL bude standardizována tak, aby zobrazovala "www" a bude mít velkou pomoc při sledování stránek / návštěv.

  Proč byste to chtěli?

  Často, pokud tuto změnu neděláte, mohou vyhledávače indexovat každou verzi a zaměnit se do myšlení, že čte stejnou stránku třikrát. S touto úpravou jsou vyhledávací stroje zatlačeny dolů po správné cestě a stejná stránka nebude považována za jinou adresu URL.

  2. Chyby při manipulaci

  Společnost htaccess také poskytuje metody pro zpracování chyb při neplatném / nepravdivém požadavku na server.

  ChybaDocument 404

  Semalt 404 vám dá šanci zpracovat požadavky na stránky, které nebyly nalezeny. K této situaci může dojít, pokud odkaz odkazující na doménu není správný nebo uživatel změní řetězec URL / řetězec dotazu (po názvu domény).

  Abyste mohli specifikovat své vlastní přizpůsobené chybné dokumenty, stačí přidat jeden příkaz do jednoho řádku v souboru htaccess:

  Semaltový kód / adresář / název souboru. ext

  nebo

  Semalt 404 / chyby / nezařazené. html

  To by způsobilo, že jakýkoli kód chyby, který má za následek 404, bude předán vašemu webu. com / chyby / notfound. html

  Zde je další důležitá chyba Semalt používat. htaccess

  Když na serveru přichází špatná žádost: -

     ChybaDocument 400 / errors / badrequest. html   

  Při pokusu o přístup na stránku, kde je vyžadována autorizace, použijte:

     ErrorDocument 401 / errors / authreqd. html   

  Pokud narazíte na chybu serveru Semalt, použijte:

     ChybaDocument 500 / errors / serverr. html   

  3. Bezpečnost

  Zabránění výpisu adresářů

  Máte adresář plný obrázků nebo souborů zip, které nechcete, aby lidé mohli procházet? Semalt a. htaccess soubor uvnitř libovolné složky zakázat výpis adresáře a vložte následující:

     IndexIgnore *   

  Níže uvedený kód vrátí seznam všech souborů, které nekončí. Jpg nebo. gif, ale stále by se seznamoval. txt ,. html atd.

     IndexIgnore *. gif *. jpg   

  Pokud je váš server nastaven tak, aby zabránil zápisu adresářů, ale chcete seznamy adresářů nastavit ve výchozím nastavení, můžete to jednoduše zahodit. soubor htaccess pro adresář, který chcete zobrazit:

  Možnosti + indexy

  Blokování uživatelů podle IP

  Semalt o získání hacknut a můžete vidět konkrétní IP neustále ve vašem souboru protokolu?

  Můžete zakázat přístup na základě IP adresy nebo bloku IP.

     zakázat, popřítodmítnout od 123. 45. 6. 7odmítnout od 012. 34. 5. dovolit všem   

  Výše ​​uvedené bloky umožňují přístup k webu z 123. 45. 6. 7 a z jakékoliv subdomény pod

  blok IP 012. 34. 5.

  Můžete také povolit nebo popřít doménovým jménem spíše než adresou IP, jako je odepřít. spamsite. com pracuje pro www. spamsite. com nebo virtuální. spamsite. com, atd.

  Zabraňte horkému spojení

  Také známý jako "krádež šířky pásma", hotlink se odkazuje na propojení přímo s obrázky. js atd. jiného serveru. Server oběti je v tomto případě vyloučen, neboť porušovatel si užívá obsahu, aniž by musel platit za doručení. Pro lepší výkon vašeho serveru nezapomeňte přidat tento úryvek kódu.

     RewriteEngine zapnutoRewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http: // (www \.)? Mydomain. com /. * $ [NC]RewriteRule \. com "s vaším vlastníkem. Výše ​​uvedený kód vytváří selhání požadavku při horkém propojení zadaných typů souborů. 

  Ochrana heslem

  Můžete také chránit vaše webové stránky nebo určité složky chráněné heslem. htaccess a. htpasswd. Pro více podrobností zde je pěkný malý příspěvek

  4. SEO přátelské URL

  Je běžné, že je třeba přesměrovat dynamický Semalt s parametry do jediného statického souboru:

  RewriteEngine On

  RewriteRule ^ zpravodajství. php? id = (. *) $ / latestnews. htm [L, R = 301]
  Ve výše uvedeném příkladu požádáme o dynamickou adresu URL, jako je http: // www. moje stránka. com / zpravodajství. php? id = 8932 bude přesměrován na http: // www. moje stránka. com / latestnews. htm

  Následující kód přesměruje productinfo. php? prodID = 12 až produktů / 12 / nebo produktů / 99 /

  RewriteEngine On

  RewriteRule ^ produkty / ([0-9] [0-9]) / $ / productinfo. php? prodID = $ 1

  Toto bude odpovídat všem adresám URL, které začínají slovy 'products /', následované libovolnými dvěma číslicemi a následným lomítkem.

  Například toto pravidlo bude odpovídat adrese URL jako produktů / 12 / nebo produktů / 99 / a přesměrováno na stránku PHP.

  Chcete-li komentovat řádek v souboru htaccess, stačí spustit řádek s hash (#).

  Shrnutí

  Každý krok zmíněný jako součást tohoto blogu může drasticky zlepšit výkon webových stránek a zajistí, že vaše webové stránky budou více přátelské k SEO. Semalt bude mít i těžký čas, pokud budou povolená bezpečnostní opatření. htaccess. Výhody implementace. htaccess je, že nevyžaduje znalost programování a může ušetřit spoustu času.

  Pokud jste vývojář nebo kód narkoman jako já, pak najdete tento článek velmi užitečné. Pokud si přečtete top, prosklené skrz celý kód výše a přečtěte si souhrn, může to být něco, co pošlete společnosti SEO optimalizace nebo dokonce i vašemu vývojáři. Tento článek vám může poskytnout (ahem) "přístup" k mnoha výhodám!

  Optimizing Your Website Semalt htaccess

  Připojte

  March 18, 2018