Back to Question Center
0

Semalt: Změna silného prvku CSS stylingu ovlivňuje SEO?

1 answers:

Elementy HTML mají výchozí černý a tučný styl CSS.

Chci, aby mé silné prvky měly světle modré pozadí, měly modré barvy písma a podtrhly tahy.

Ale změna výchozího prvku má vliv na SEO? Vzpomínám si, že společnost Google penalizovala takové změny před mnoha lety. Stále je to tak?

Měl bych také přepsat prvek silným pravidlem, nebo mám vytvořit pravidlo třídy a přidat třídu ke všem silným prvkům?

- ???????? ??-503
February 9, 2018

Změna silného prvku CSS stylingu ovlivní SEO?

Rozhodně ne.

Dvě protichůdné verze původního výzkumného dokumentu od Brina a Page na Stanfordské univerzitě popisují Google ještě před tím, než začal. Experimentální / výzkumná verze Google (stále existuje mimochodem - naposledy jsem to vypadala) položila základ pro komerční produkt.

V těchto dokumentech se popisuje různé styly jako fantazie , které mají být uvedeny v indexu. Zahrnují značení jako tučné, kurzíva, kapitalizaci atd. Toto je před CSS (kaskádové styly), kdy kódování HTML bylo stále poměrně základní. Tato indikace byla pro jednotlivé termíny v indexu a uložena v binárním formátu, která udává, jaký druh fantazie byl nalezen pro termín.

Jedna věc, kterou Brin a Page neustále zdůrazňovala v průběhu let, je to, že všechna uložená data musí mít význam. Důvod je jednoduchý. Pevné disky byly a zůstaly drahé a poměrně malé, a proto kapacita indexování byla omezená, i když se v jejich letech značně zvýšil potenciál skladování. Stále platí, že skladování je prémiové. Zatímco nebylo jasné, že mohu vidět, zdá se, že náznaky, které mohu najít, vybočují, že některé z těchto fantazie byly statisticky nevýznamné a mohly být propuštěny, protože se tato technika binárního skladování změnila a v průběhu let.

Mějte na paměti, že od samého začátku byl Google určen jako vyhledávač sémantiky a nevytváří přímé termínové shody, ale spíše se snaží sémantickou analýzou shodit záměr vyhledávání. To se výrazně rozšířilo na téměř plnou kapacitu s významnými skoky v sémantických schopnostech začínajících v letech 2002, 2003, 2005 a 2008 a pokračovalo. Jako součást sémantické analýzy se fantazie neuplatňuje, i když se může stále používat. Nicméně, sémantická analýza HTML používá model DOM a fantazie tento model neodpovídá.

Byl / tam je penalizace za styl HTML mark-up?

č. Alespoň dočasně v omezeném rozsahu.

Nezapomínejte, většina SEO není technický člověk a nemyslí si na nic, o čem si myslí, že může být významný nebo výhodný.

V určitém okamžiku bylo rozhodnuto, že tučná a kurzíva mezi jinými formami fantazie obsahovala výhodu, nicméně to nebylo pravdivé v té době. V důsledku toho se mnoho stránek začalo snažit a využívat toho. Nevěřím, že pro toto chování někdy existovala určitá pokuta, přestože fantazie byla alespoň ignorována a stránky, které se pokusily zneužít tuto ideologii, mohly být označeny jako spam pomocí ručních prostředků nebo jiných forem analýzy.

Nyní, když CSS existuje a malá značka HTML obsahuje fantazie , byla složitost značně rozšířena. Nevěřím, ve světle důrazu na sémantické analýze, že fantazie byla někdy rozšířena nebo zdůrazňována tak, aby zahrnovala styling mark-up. Sémantika se týká analýzy obsahu a ne stylů.

Stejně tak záleží na tom, jak styl záleží na obsahu záměru?

č. Alespoň ne pro sémantickou analýzu.

Zatímco styl záleží na uživatelské zkušenosti, fantazie zůstává zcela ignorována, aby odpovídala hledanému záměru obsahu. Důkazem toho je, jak fragmenty SERP, které nebyly převzaty z metaznačky popisu, byly pořízeny a prezentovány. Nenaleznete žádné shody pro obsah označený stylem jako indikátor, ani nenajdete hlavičkové značky a další podobné značky. Zjistíte, že rovný obsah, který se často nachází v odstavcích, blokových tabulkách, tabulkách apod. , Jsou používány.