Back to Question Center
0

Jak zastavit počítačové kriminálníky ze svých zločinů - Semalt Expert

1 answers:

Nebylo by špatné říkat, že technologie a internet učinily náš život pohodlnější. Současně se zvýšila rizika napadení viry a hackery. Michael Brown Semalt Customer Success Manager, říká, že bohužel nejsou stanovena žádná opatření, která by zabránila počítačovým útočníkům před jejich zločiny. Sociální média jsou jedním z hlavních cílů. Přilákají lidi a snaží se během několika sekund zabít vaše osobní údaje a soubory. Velké společnosti a různé přehledy průzkumů odhalují, že hackeři napadají uživatele sociálních médií ve velkém počtu. Přitahují vás do reklam na Facebooku a snaží se přitahovat uživatele Twitteru.

Co je to malware?

Malware je specifický typ škodlivého programu nebo skriptu, který může poškodit váš počítač nebo mobilní zařízení a případně infikovat všechny vaše soubory. Sociální mediální malware se vyskytuje, když jsou vaše profily sociálních médií ohroženy a ztratíte přístup k vašemu ID. Pokud je uživatel FireFox napaden malwarem, měl by okamžitě nainstalovat jiný prohlížeč.

V posledních měsících útoky trojských koní infikovaly velké množství uživatelů sociálních médií. Sledují vaši historii, uživatelská jména a hesla a přitahují vás k kliknutí na odkazy, které obsahují malware nebo viry.

Pravidelně měnit hesla

Nejprve byste měli zkontrolovat a zabezpečit heslo. Ujistěte se, že používáte silné heslo a pravidelně ho měňte..Bezpečné heslo je heslo, které obsahuje velká písmena, malá písmena a směs slov. Mělo by obsahovat i několik čísel a mělo by být nemožné odhadnout. Zvažte změnu hesla jednou týdně, abyste si mohli být jisti bezpečností a ochranou online.

Předtím, než kliknete

Jedna z nejvíce nešťastných věcí je to, že lidé jsou v pasti vyskakovacích reklam a kliknou na odkazy ve velkém počtu. Při používání Internetu byste neměli klikat na neznámé odkazy, protože mohou obsahovat malware a viry. Existuje také šanci, že vaše osobní účty sociálních médií budou ohroženy, protože malware se bude šířit ve vašem systému a bude infikovat většinu vašich souborů. Je pravda, že hackeři mají spoustu nápadů k tomu, aby vás oklamali. Je na vás, jak zůstat v bezpečí na internetu. Důrazně doporučujeme, abyste na žádnou cenu neklikali na neznámé odkazy nebo reklamy. Jakmile se objeví, měli byste zavřít okno nebo restartovat počítač co nejdříve.

Vyhněte se nadměrnému sdílení

Mnoho lidí má pocit, že sdílení znamená péči. Je to věrné do jisté míry, ale na internetu sdílení může způsobit vážné problémy. Při používání profilů sociálních médií byste se měli vyvarovat sdílení a sdílení. Není třeba sdílet stejnou věc znovu a znovu. To může zvýšit vaše šance na napadení hackery a malware.

Používejte virtuální privátní síť

Virtuální privátní sítě mohou chránit vaše zařízení při spárování s antivirovými programy. Proto byste měli vždy používat tyto programy, abyste zajistili bezpečnost online. Vaše IP adresa je jak hackeři zjistí vaše detaily. Měli byste skrýt IP adresu a připojit se k internetu jako anonymní, protože to může snížit vaše šance na napadení malware a viry. Na internetu je k dispozici velký počet služeb VPN.

ExpressVPN je jedním z nejlepších obchodů; zajistí vaši online ochranu a nedovolí, aby malware infikoval váš systém. Jiné skvělé nabídky jsou IPVanish, CactusVPN, HideMyAss a NordVPN Source .

November 23, 2017