Back to Question Center
0

Praxe od Semaltu: Jak vyloučit statickou a dynamickou adresu IP ze služby Google Analytics

1 answers:

Doprava na vaše webové stránky může být buď interní (od uživatelů ve vaší organizaci, jako jsou zaměstnanci) nebo externí (od stávajících a potenciálních zákazníků). Julia Vashneva, vedoucí manažerka úspěšných obchodních úspěchů Semalt , tvrdí, že pokud chcete v Google Analytics poskytnout užitečný přehled, musíte vyloučit interní návštěvnost. Důvodem je, že provoz společnosti může významně měnit důležité analytické metriky a dokonce i míry konverze.

Vyloučení statické adresy IP ze služby Google Analytics

Existují různé způsoby, jak zastavit službu Analytics ze sledování interní návštěvnosti. Používáte-li statickou adresu IP, je zcela jednoduché, pokud jde o provoz společnosti, protože zahrnuje vytvoření filtru IP adres pomocí následujících kroků:

  • Určete vaši IP adresu: Jen google "mou IP adresu" a Google zobrazí vaši veřejnou IP adresu - free blue book values for boats. Toto je adresa, kterou musíte vyloučit z GA.
  • Vytvořte nový filtr pro adresu IP: V tomto kroku budete muset vytvořit nový filtr pro vyloučení provozu z vaší veřejné IP adresy. Tento úkol vyžaduje, abyste měli práva správce. Po přihlášení k účtu GA klikněte na možnost Správce> Všechny filtry> Nový filtr. Vyberte název filtru a přidejte ho. Potom použijte rozbalovací nabídku, abyste vyloučili provoz z této adresy IP. Nakonec vyberte webové stránky, na které chcete použít tento filtr, a uložte změny.
  • Potvrďte, že adresa IP byla vyloučena: Zkontrolujte data v reálném čase a pokud je IP adresa, kterou jste přidali, vyloučena, bylo filtrování úspěšné.

Kromě dynamické IP adresy z GA

Vaše společnost má podsíť nebo rozsah IP adres. Nebo se vaše zařízení používá na více místech. V těchto případech je přijat jiný přístup k vyloučení vnitřní dopravy z GA a zahrnuje následující kroky:

  • Nastavte cookie buď pomocí záložky nebo GMT. Pokud interní návštěvnost pochází ze skupiny pěti nebo méně lidí, stačí uložit bookmarklet. Pro větší tým nebo pro filtrování v mnoha zařízeních je preferována možnost GMT.
  • Vytvořte vlastní dimenzi v GA a zjistěte, zda je návštěva interně generována nebo zda je od externího uživatele. V sekci admin přejděte do sloupce Vlastnost> Vlastní definice> Vlastní kóty. Nastavte jako interní komunikaci hodnotu pro vlastní dimenzi.
  • Vytvořte filtr pro dynamické adresy IP: Vraťte se do sekce Správce a ve sloupci Zobrazit sloupce vyberte filtry. Klikněte na tlačítko + Nový filtr (červené tlačítko) a zadejte možnost "Vyloučit interní provoz (dynamická adresa IP)". Poté vyberte Typ filtru jako vlastní. Vyhledejte vlastní dimenzi, kterou jste vytvořili, a zadejte true pro vzor filtru.
  • Aktivujte filtr přidáním \? interní na konci adresy URL vašeho webu. Můžete také použít záložku pro aktivaci filtru.
  • Nakonec potvrďte, že je filtr aktivní. Přejděte na libovolnou stránku vašeho webu nebo obnovte stránku, kterou právě používáte. Poté otevřete přehled v reálném čase a zkontrolujte, zda se na vaší poslední návštěvě zobrazí zpráva. Pokud se nezobrazí, je váš filtr aktivní.

Vnitřní provoz může mít velmi vážné dopady na vaše podnikání. Je nutné, aby filtry pro statické i dynamické adresy IP zůstaly aktivní, aby zajistily, že služba Google Analytics poskytuje užitečné informace o chování zákazníků.

November 24, 2017