Back to Question Center
0

Prevence malwaru za 5 minut - Semalt sdílí některé tajemství s běžnými uživateli

1 answers:

Počítače mohou čelit mnoha malwaru a počítačovým útokům. Například prohlížeč počítače může dostat virovou infekci, při které se mohou ztratit důležité informace o zákaznících, jako jsou údaje o kreditní kartě.

Alexander Peresunko manažer Success Customer Success Manager říká, že pro uživatele komerčních webových stránek závisí bezpečnost stránek i jejich klientů na efektivitě softwaru proti trójkám na místě. V ostatních případech je těžké detekovat a eliminovat viry v počítači. Malware zahrnuje různé spyware software a mnoho skriptů, jejichž účinek ohrožuje stav kybernetické bezpečnosti.

Význam kybernetické bezpečnosti

Hackeři a jiné osoby se špatnými úmysly mohou z mnoha důvodů napadnout počítač nebo síť. Měla by existovat opatření proti spywaru, která by zabránila těm jednotlivcům, kteří mají četné nástroje k napadení systému. Například hackeři mohou hackovat webové stránky, aby získali údaje o společnosti, stejně jako získat přístup k informacím o kreditní kartě zákazníků. V ostatních případech se mohou tyto osoby spojit se soutěžícím o zavedení nekalé obchodní platformy a také o snížení úsilí SEO. Je důležité držet trojské koně pro bezpečné prohlížení.

Detekce škodlivého softwaru

Někdy může být pro začátečníka náročné určit a odstranit škodlivý software. Detekce škodlivého softwaru může být přímočará. Nepoužívejte například žádné vyskakovací okna zobrazující se na obrazovce počítače..Mohou to být škodlivý software od hackera. Je rovněž nezbytné odinstalovat v počítači neznámé uživatelské programy. Některé programy mohou obsahovat viry, které mohou ohrozit bezpečnost počítačového systému

Pokud je váš počítač pomalý, mohou na pozadí být spuštěny programy škodlivého softwaru. Tyto programy načtou procesor s požadavky na úkol, které ovlivňují plánování systému útokům. V ostatních případech zabírají spoustu paměti RAM, čímž celý systém funguje pomalu. Některé procesy v manažerovi úloh operačního systému můžete zrušit, zejména ty, které vypadají jako viry. Pro osoby na systémech, jako je Linux, může být nezbytné zahrnout aplikaci pro zablokování úloh.

Jak se zbavit trojských koní

Udržování malwaru může být jedním z nejjednodušších úloh. Například osoby mohou instalovat antivirový software. Zajistěte, aby byl antispywarový software aktuální. V ostatních případech je důležité získat antivirový program od důvěryhodného dodavatele. Někdy hackeři mohou přijít s spamovým softwarem, aby získali přístup k počítači a ukradli mnoho cenných informací, jako jsou hesla prohlížeče a soubory cookie.

Je nezbytné zachovat nevyžádané e-maily. Zprávy o spamu mohou obsahovat škodlivé odkazy, které mohou vést k napadení uživatelského počítače viry. V ostatních případech mohou e-maily obsahující spam obsahovat malware ve svých přílohách. Vyhněte se klepnutí na přílohu nebo dokonce náhled obrázku v aplikaci Outlook. V ostatních případech vás mohou vyzvednout klepnutím na tlačítko, abyste se odhlásili od svých služeb. Neodhlasujte se, protože to potvrzuje platnost vaší e-mailové adresy. To může zvýšit zranitelnost v budoucích útoků stejně jako současný virusový útok Source .

November 23, 2017