Back to Question Center
0

Semalt: 3 kroky k vytvoření přesných přehledů služby Google Analytics

1 answers:

Některé společnosti mohou zažít období zvýšené dopravy, která pak postupně klesá. Mohlo by to vyvolat poplach, protože nikdo nechce, aby jejich doprovodný provoz klesl. Jednou z hlavních příčin poklesu provozu je však filtrování interní návštěvnosti ze přehledů služby Google Analytics. Také zavedení filtru vyloučení pro doporučení spamu sníží provoz o něco více.

Za prvé, společnosti mají mnoho zaměstnanců přístup k jejich webové stránce z různých počítačů v jediný den. Tyto návštěvy mohou zaznamenávat jako přímou návštěvnost na webových stránkách - kanger bottom coil clearomizer review. Kromě toho se nevyžádaná pošta stala tak nekontrolovatelným, že překonává organické vyhledávání a zkresluje data v Google Analytics nejhoršími způsoby.

Alexander Peresunko, manažer úspěchu zákazníků Semalt , ujišťuje, že použití dvou filtrů může mít za následek výrazný pokles provozních dat. Nicméně, pokud je to zřejmé, může se společnost ve skutečnosti dost dobře vyvíjet.

Význam vytváření filtrů v Google Analytics

Sledování nevyžádané pošty v Google Analytics je snadné. Pokud například web má v současné době dva pohledy: nespracované údaje a filtrované pohledy, existují doménové struktury webových stránek, které se zobrazují v jednom a nikoli jiném. Používáte-li filtry v Google Analytics dobře, spam se vztahuje pouze na nespracované údaje, ale nikoliv na filtrované zobrazení.

Spamový odkaz byl obrovským problémem mezi roky 2015 a 2016. Nejvíce postiženými byli majitelé malých podniků, protože jejich profily odkazů nejsou tak silné jako ty větších společností. Výsledkem bylo, že spamový referát by mohl převzít zprávy o analýze nejlepších doporučení.

Zprávy mohou zaznamenat zvýšení provozu, zatímco to nebylo v reálném smyslu. Jedná se o jeden z důsledků dopingového spamu.

Co lidé vědí o spamu odkazů?

Spamový odkaz je falešný provoz, nebo to, co většina lidí volá duchovní provoz. Zdroj tohoto provozu se maskuje jako odkazy odkazů z legitimní stránky, které nejsou ve většině případů, s jedním cílem, kterým je nechat vlastníka webu kliknout, aby klikl na svou doménu, když se objeví ve zprávách služby Google Analytics. Google nyní stojí před situací a ve službě Google Analytics zahrnoval možnost Filtrování botů, aby se ujistila, že v přehledech analytických údajů se nezobrazí žádný známý spamový odkaz.

Dalším zdrojem dopravních dat se zkreslenými analytickými údaji je vnitřní provoz od samotné společnosti, zejména pokud má oddělení zákaznického servisu, které musí zákazníkům postupovat krok za krokem o tom, jak navigovat, vyplnit formulář nebo aplikaci nějakého druhu.

Nejlepší způsob, jak získat přesnější obraz dat o webových stránkách, je vytvoření filtrovaného zobrazení v analytice. Filtry by měly pomáhat vyloučit veškerý nevyžádanou poštu nebo interní návštěvnost a umožnit vám prohlížet data bez zavádějících údajů.

Úkol č. 1 Vytvoření nového zobrazení

Důležitost: Nový pohled pomůže při filtrování provozu, aniž by došlo k úpravám prvotních dat.

Popis: Jedná se o duplikát všech analytických dat, ze kterých můžete provést změny, a jsou zobrazeny po otevření účtu Google Analytics.

Kroky pro vytvoření nového pohledu jsou následující:

  • Přihlaste se k účtu GA a vyberte možnost "Administrátor"
  • Klikněte na "Zobrazit" v pravém sloupci a vyberte "Vytvořit nové zobrazení".
  • Zadejte nový název, uložte jej a ukončete.
  • Dalším krokem je změna názvu původního nebo nefiltrovaného zobrazení. Můžete vidět různé pohledy, které máte na stránce Přehled správce. Klepněte na původní pohled, který otevře stránku Nastavení zobrazení. Vložte nový název původního zobrazení do něčeho, co by vám dalo smysl, jako je "Nefiltrované zobrazení" nebo "Neupravené zobrazení dat".
  • Uložte nové nastavení.

Úkol # 2 Zapnout filtrování bot

Důležitost: Toto je zobrazení, které umožňuje vyloučit spamový odkaz.

Postup, který je třeba provést, je přejít na stránku Přehled administrátorů a zvolit právě vytvořený filtrovaný pohled. Na stránce Nastavení zobrazení přejděte dolů na políčko Filtrování bot, zaškrtněte, uloží a ukončete.

Metoda je vynikajícím výchozím bodem pro filtrování nevyžádané pošty, ale některé se stále proklouznou. Nicméně stále slouží určitému účelu, neboť snižuje škodlivý účinek přesto.

Úloha # 3 Vytvoření filtru pro vyloučení interní komunikace

Důležitost: Chcete-li získat přesnější údaje, musíte vyloučit veškerou návštěvnost, která přichází ze společnosti. Zaměstnanci, kteří pravidelně navštěvují firemní webové stránky, mohou významně zkreslit vaše data.

  • Vyhledejte "what is my IP" na Google.com, abyste věděli, jaká je vaše aktuální IP adresa
  • V novém filtrovaném zobrazení vyberte Filtry
  • Klikněte na Přidat filtr
  • Vyberte, zda chcete vytvořit nový filtr. Zadejte preferovaný název filtru, v nabídce Typ filtru vyberte možnost "Předdefinovaná". Zvolte možnost "Vyloučit" "provoz z adres IP" a poté zaškrtněte políčko "Vybrat výraz" v poli "Vybrat výraz". Poté zadejte adresu IP, kterou Google vrátila.
  • Uložte a opusťte.

Můžete nyní zaznamenávat, když provedete změny u společnosti Google. Zobrazte všechna data grafu ze sestavy Analytics a potom klepněte na šipku pod grafem na "Vytvořit novou poznámku". Nyní můžete zaznamenat anotaci a zapamatovat si, že obsahuje údaje o změně i datum.

Závěr

Služba Google Analytics není 100% přesná, pokud jde o top-line data o provozu. Tím, že vytvoříte nové zobrazení, můžete lépe odfiltrovat veškerou návštěvnost a uvidíte její důsledky pro vaše data.

November 26, 2017