Back to Question Center
0

Semalt: 3 snadné metody k odstranění spamu ze služby Google Analytics

1 answers:

Pokud jste nedávno zkontrolovali provoz Google Analytics a pozorovali vysoký náraz, je pravděpodobné, že váš web přijímá falešnou návštěvnost. Někdy musíte nastavit nový web, pracovat na nejnovějších modelech a věnovat spoustu času kontrole kvality příspěvků, které píšete. Jakmile začnete výzkum o zdrojích provozu, najdete všude roboty a pavouky. Můžete také nalézt doporučení webových stránek, jako je ransonic nebo darodar a všimnete si, že míra odchodů je extrémně vysoká. Uživatel navíc na vašich webových stránkách stráví jen několik sekund, protože se o váš obsah nebo služby nezajímá.

V závislosti na druhu návštěvníků, které obdržíte (spam, pavouci, roboty, nevyžádaný spam a duch spam), můžete vyčistit provoz pomocí následujících technik poskytovaných Rossem Barberem Semalt 11) - umzugsunternehmen finden.

Metoda č. 1: Vytvoření více segmentů nevyžádané pošty

Můžete vytvořit segmenty doporučení doporučení k vyloučení pavouků a robotů. Použitím falešných odkazovačů doprovází spam a duch spam vaše webové stránky s nízkou kvalitou provozu. Spam s doporučeními se na vašem webu nikdy nezajímá a snaží se oklamat data služby Google Analytics. Pomocí této metody vytváří spamový odkaz falešné zobrazení na vašem webu a doufá, že se jeho produkty a služby budou líbit na internetu. Pokud se jedná o vytvoření seznamů vyloučení doporučení, spam se bude zobrazovat jako přímá návštěvnost.

Tato přímá návštěvnost bude naplňovat čísla vašich webových stránek a jediný filtr, který může tento typ provozu zabránit, je vlastní filtr. Chcete-li vytvořit segmenty spamu pro doporučení, přejděte do sekce Publikum> Technologie> Síť a vyberte hlavní název hostitele jako hlavní dimenzi. Data můžete exportovat do aplikace Excel pro další výzkum. Zkontrolujte uživatele s různými návštěvami a vysokou mírou okamžitých okamžitých odchodů a všimněte si jejich chování. Tato metoda nemůže fungovat, pokud roboty a pavouci nevykazují, kdo jsou prostřednictvím agentového řetězce.

Metoda č. 2: Použijte nástroj Robot / Spider Google Analytics

Pomocí falešného nástroje Google Analytics se můžete zbavit falešného provozu. Prvním krokem je zkontrolovat předem vytvořené filtry společnosti Google. Předem vytvořený filtr je často nazýván jako "vyloučení hity ze známých pavouků a bot". Přejděte do sekce Správce a vyloučte hity ze známých pavouků a botů. Pokud o robotích, botách a pavoucích nic nevíte, můžete vytvořit filtry, které jim zabraňují poškozovat váš obsah a webové stránky. Některé roboty a pavouci jsou pro vaše stránky dobré, protože indexují vaše stránky bez aktivace značky pro analýzu, například zobrazení stránky Google Analytics. A někteří pavouci procházejí webové stránky pro škodlivé účely. Ve vašem účtu Google Analytics můžete vidět užitečné i škodlivé pavouky a boty.

Nejčastěji jsou pro vaše stránky špatné a mohou způsobit nepořádek. Také se bude navyšovat návštěvnost webu. Proto byste měli kliknout na možnost Filtrování bot v účtu Google Analytics, abyste zabránili zobrazování špatných robotů v datech. Když se vaše výsledky objeví, můžete vidět obrovský seznam názvů hostitelů. Vezměte tento seznam export do aplikace Excel. Ujistěte se, že jste označili názvy hostitelů, které váš obsah zkopírovali s termínem "y". Některá hostitelská jména mohou být uznávána jako velké značky a slavné společnosti, ale ve skutečnosti to je spam spam. Pomocí seznamu "y" můžete vytvářet vlastní segmenty a zahrnout názvy hostitelů do těchto segmentů.

Metoda č. 3: Odstranění spamového prolézacího modulu pomocí souboru .htaccess:

Dalším, co můžete udělat, je odstranění nevyžádané pošty úpravou souboru .htaccess. Tuto metodu nedoporučujeme kvůli mnoha nevýhodám, proto byste měli postupovat pečlivě a neupravovat soubor .htaccess, dokud nevíte, co dělat. Především byste měli určit doménu, odkud přicházejí pavouci a botové. Můžete použít tuto techniku ​​k vyhledání seznamů domén. Kód, který by měl být použit v souboru .htaccess, je:

RewriteEngine na

Možnosti + FollowSymlinks (Poznámka: Pokud používáte ISS nebo Apache, tento řádek nepotřebujete.)

RewriteCond% {HTTP_REFERER} ^ http: //.*domainnamehere.gtldhere [NC, OR]

RewriteRule ^ (. *) $ - [F, L]

November 26, 2017