Back to Question Center
0

Semalt: Co znamená Darodar v Google Analytics?

1 answers:

Spam nakloní data a zkazí to tak, že vám již nebude moci poskytnout užitečné informace o chování uživatelů a výkonu vašeho webu. Je to více působivé pro weby, které dostanou menší provoz (protože pokud významně mění data) než pro větší společnosti, které získají tisíce nebo miliony názorů.

Spam v Google Analytics se téměř vždy objeví v sekcích "Zobrazení stránek" nebo "Doporučení". Můžete je poznat podezřelými adresami URL nebo jejich jmény. Například, co znamená darodar v Google Analytics? Název "darodar" automaticky naznačuje, že vaše stránky byly spamovány.

Během tohoto roku bylo v rámci GA sledováno rostoucí počet odkazů "Referrer Spam" - skroutz green coffee. Analyzujte své údaje o návštěvnících za poslední rok a zkontrolujte návštěvy webových stránek, jako jsou například Get-Free-Traffic-Now.com, darodar free-share-buttons a další podobné stránky. Vaše webové stránky a téměř všechny ostatní náhodně vybrané weby s největší pravděpodobností najdou tyto roboty ve své službě Analytics.Artem Abgarian, odborník z Semalt vysvětluje, jak se vypořádat se spamem v Google Analytics, aby se zabránilo tomu, aby zničily vaše data.

Spam v GA obvykle přichází ve dvou hlavních směrech - Doporučení Ghost a Doporučení Crawlera

Ghost spam nafoukne údaje návštěvníků stránek bez návštěvy stránek. Dělají to tak, že provádějí měřicí kód GA webu a přímo ho odesílají na server GA. Problémem, který představují referenční uživatelé duchů, je to, že nemohou být blokovány pomocí vašeho souboru .htaccess, protože fyzicky nemají přístup k webu. Ghost spam je obvykle odstraněn ze služby Google Analytics prostřednictvím filtrování.

Spamový odkaz pro crawler fyzicky navštíví vaše stránky a prochází vaše webové stránky. Vzhledem k aktivitám procházení tohoto botu se v přehledu GA zobrazuje, jako byste měli řadu návštěvníků pocházejících z domén třetích stran a strávili nějaký čas interakcí s vašimi stránkami.

Spam prohledávače může čas od času navštívit vaše stránky. V důsledku tohoto chování vidíte nevysvětlitelné špičky a poklesy v provozních údajích. Tyto boty ignorují pravidla stanovená ve vašem souboru robots.txt. Na rozdíl od spamu v duchu však můžete rozešleni prohledávače tím, že je zablokujete v souboru .htaccess vašeho webu, který blokuje provoz z konkrétních domén a zabrání jim, aby se dostali k vašemu webu. Filtrování pomocí filtrů může také pomoci získat spamový prohledávač z vaší GA. To se provádí vyloučením zdrojů odkazů, které jste identifikovali jako spam.

Jaká je idea spamu a jak ovlivňuje vaše stránky?

Je důležité poznamenat, že spam může být odeslán na jakýkoli web, protože hlavním cílem odkazujících je přilákat kteréhokoli uživatele webu k tomu, aby k němu klikal. To je celá myšlenka spamy, takže se nemusíte obávat, že mohou ukrást vaše data nebo něco takového. Většina zprostředkovatelů je pouze po nasměrování provozu na jejich stránky. Banky na zvědavost lidí, protože vědí, že byste chtěli zkontrolovat, co se objeví ve vaší GA. Nyní víte, proč byste neměli kliknout na neznámé adresy URL v sekcích "Doporučení" a "Zobrazení stránky" v přehledu GA.

Hlavním důsledkem nevyžádané pošty na vašem webu je zkreslení vašich dat nebo zhoršení přesnosti informací, které poskytuje služba Google Analytics. Spamový prohledávač nepříznivě ovlivňuje míru okamžitého opuštění vašeho webu, protože roboty mají vždy míru okamžitého opuštění 100%. Pokud ve vašem účtu GA existuje spamový crawler, rozhodně to znamená, že míra odchodů byla nahuštěna.

Existují známé odkazy na spam, které posílají škodlivý kód, například viry. Dalším důvodem je vyhnout se kliknutí na adresy URL spamu odkazů v Google Analytics.

Dokonce i po nastavení filtrů a provádění všeho jiného, ​​aby se z vaší GA zobrazovalo spamové zpravodajství, je důležité pravidelně prohlížet data, abyste zjistili, zda se vyskytly nové podezřelé domény. Kdykoli to zjistíte, přidejte je do svých filtrů a přehledy webu GA budou přesnější a užitečné.

November 26, 2017