Back to Question Center
0

Semalt Expert: 4 způsoby, jak chránit před skutečnou hrozbou Ransomware

1 answers:

Ransomware zločin postihuje každého z policejních oddělení k online kasinám do nemocnic. K řešení této záležitosti je nutná velká investice kapitálu.

Konvenční kybernetické zloději opouštějí své staré přístupy k tomu, aby si obživly zvlášť kradou pověření bankovních účtů a čísla kreditních karet ve prospěch společnosti Ransomware. Cyber ​​Threat Alliance vyzdvihuje náklady na obnovu dat a dezinfekci počítačů jako na hlavní škody způsobené tímto virem.

Ryan Johnson, odborník na digitální služby Semalt , popisuje kroky, které byste měli přijmout, pokud hrozí útok Ransomware.

Kdo jsou cíle Ransomware?

Ransomware se zaměřuje na ty společnosti, které každodenně závisí na přístupu k důležitým informacím a nemohou bez nich fungovat. Tak by měly být Ransomware nejvíce znepokojeny vládními institucemi, nemocnicemi, leteckými společnostmi, policejními odděleními a bankami.

Avšak Ransomware útoky jsou také zaměřeny na jednotlivé uživatele a níže jsou některá doporučení, která mohou být pro vás také použitelná.

1. Jak říká Big Sean, zálohujte data

Nejlepším přístupem k útočníkům je zajistit, abyste minimalizovali svou zranitelnost vůči těmto hrozbám. Jako takové byste měli denně zálohovat data, abyste se ujistili, že v případě, že budou vaše data zašifrovány, nebudete muset platit, abyste se k němu znovu dostali. Můžete zálohovat data ve službách zálohování cloud nebo na externích pevných discích. Útoky však v současné době nacházejí kanály, pomocí kterých mohou získat přístup k zálohovaným datům. Je důležité poznamenat, že zálohovací systém v podstatě nečiní útok Ransomware méně bezbolestný, protože může trvat několik dní k obnovení dat, během nichž může být podnikání zastaveno nebo narušeno.

2. Odmítněte podezřelé odkazy a e-maily

Základním přístupem infikování počítačů pomocí Ransomwaru je phishingový útok, který spočívá v nevyžádaném e-mailu s nevyžádanými e-maily ovládanými škodlivými přílohami. Například nejnovější útoky Ransomware namířené proti členům Kongresu donutili pracovníky IT House dočasně blokovat přístup k e-mailovým účtům Yahoo, které útočníci používali jako kanály pro phishing.

3. Patch a Block

Vedle instalace bezpečnostních systémů by firmy měly přijmout další bezpečnostní opatření, jako je napravování bezpečnostních nedostatků softwaru, aby chránily škodlivé aplikace před manipulací s infikovanými počítači.

Jiné přístupy, které mohou přijmout správci sítí, zahrnují omezení oprávnění systémů, aby se zabránilo tomu, že škodlivý software nebude nainstalován v systému bez znalosti správce. Redundantní služby mohou administrátoři využít také k segmentaci přístupu k důležitým informacím, což je v rozporu s tím, že většina informací o přístupu k pracovním silám na jednom serveru.

4. Už jste nakaženi? Odpojit

Příručka rukojmí naznačuje, že správci by měli odpojit infikované systémy od organizační sítě a také vypnout Wi-Fi a Bluetooth na počítačích, aby se minimalizovala míra šíření škodlivého softwaru.

Dotčené strany by následně měly určit, jaké oplachování Ransomware infikovalo jejich systémy. Pokud je možné identifikovat variantu, společnosti, které se zabývají antivirovými programy, jako je Kaspersky Lab, vám mohou pomoci odemknout soubory Source .

November 23, 2017