Back to Question Center
0

Semalt Expert - 8 tipů pro zabezpečení počítače Mac od malwaru, virů a trojských koní

1 answers:

Nedávné ohniska trojských koní Flashback získaly velkou pozornost lidí, kteří jsou unaveni viry a malware. Technicky řečeno, všechny viry Mac a malware přenášejí vaše zařízení prostřednictvím nežádoucích aplikací a her. Proto je důležité zajistit zařízení co nejdříve, než bude pozdě a ztratíte veškerá data.

Michael Brown, manažer úspěchu zákazníků Semalt , sdílí několik jednoduchých tipů pro zabezpečení počítače Mac od virů a malware.

1.Disable Java

Pokud jste nainstalovali program Flashback a další typy malwaru a virů prostřednictvím Java, měli byste jej odinstalovat nebo deaktivovat co nejdříve. Apple a Microsoft poskytly svým uživatelům mnoho aktualizací a tipů pro zabezpečení Java. Tyto aktualizace můžete zkontrolovat tak, abyste věděli, jak zakázat Java, který byl napaden viry a malwarem. Tím zabráníte poškození zařízení Mac.

2. Aktualizujte své aplikace Apps a OS X Software Pravidelně

Je velmi důležité aktualizovat vaše aplikace a software OS X pravidelně. Společnost Apple zveřejňuje bezpečnostní aktualizace každý týden, aby informovala uživatele o tom, jaký typ softwaru a aplikací třetích stran je vhodný. Můžete zabránit malwaru a virovým útokům udržováním aplikací a her jednou týdně. Za tímto účelem byste měli navštívit sekci Aktualizace softwaru a stáhnout nejnovější aplikaci Apple.

3. Zakázat nebo odebrat aplikaci Adobe Acrobat Reader

Pokud nepoužíváte Adobe Acrobat Reader, nemusíte uchovávat v paměti Macu. Tech odborníci prokazují, že aplikace Adobe Acrobat Reader má více bezpečnostních problémů a porušení. Proto je velmi doporučeno, abyste jej odinstalovali a neinstalovali jej znovu. Doporučujeme vám najít alternativy, protože Adobe Acrobat Reader není dobrý program..

4. Instalace antivirového softwaru pro systém Mac OS X

Mnoho lidí používá antivirové programy na svých zařízeních Mac. Je to v pořádku, ale ujistěte se, že jste aktualizovali váš antivirový program. Zařízení byste měli instalovat a skenovat pravidelně. Vaše zařízení Mac bude chránit před škodlivým softwarem a pomůže vám bez problémů vychutnat internet.

5. Použijte plugin Flash Block

Jakmile zakážete služby Flash a Acrobat, dalším krokem je použití pluginu Flash Block. Je důležité nainstalovat tento plugin, aby se předešlo jakémukoli problému na internetu. To může zabránit malwaru a všem typům virů tím, že zachováte ochranu vašeho zařízení Mac. Plugin je k dispozici pro všechny prohlížeče a je zdarma.

6. Zakázat automatické otevírání souborů po stažení

Jakmile jste si stáhli požadované soubory, je důležité zakázat automatické volby otevírání souborů. Safari výchozí soubory po stažení. Pro vaši online bezpečnost a zabezpečení byste měli tuto funkci deaktivovat nejdříve.

7. Povolit definice anti-malware

Povolit definice anti-malware je zásadní. Proto byste měli zkontrolovat, zda jsou správně aktivovány nebo ne. Za tímto účelem byste měli jít na volbu Otevřený systém a kliknout na tlačítko "Zabezpečení a soukromí". Měli byste také zjistit, zda je seznam ručně aktualizován. Pokud tomu tak není, měli byste jej co nejdříve aktualizovat.

8. Zabraňte instalaci náhodného softwaru

Během používání internetu byste byli požádáni o instalaci velkého množství programů. Je to trik hackerů, kteří chtějí ukrást vaše osobní informace. Nikdy byste neměli instalovat něco, na které byste při surfování na internetu neměli jistotu. Jakmile se objeví nějaké zvláštní věci, doporučujeme zavřít okna nebo restartovat počítač Source .

November 23, 2017