Back to Question Center
0

Semalt Expert: Bližší pohled na soubor nástrojů hackerů

1 answers:

Jakmile se hackeři dozvědí o způsobu, jak hackovat nějakou organizaci, použijí ji na svézkušeností a minulých úspěchů. Proto se snaha o pochopení jakéhokoli narušení dat může ukázat jako významná hodnota, jakmile se dostane do mysliútočníka a zvážit způsob, jakým mohou způsobit škodu.

Frank Abagnale, manažer úspěchu zákazníků společnosti Semalt Digitální služby představuje nejčastější typy útoků běžně používaných hackery:

1. Malware

Malware se týká sortimentu škodlivých programů, jako jsou viry a ransomwarekteré dávají útočníkům dálkové ovládání. Jakmile dojde k vstupu do počítače, ohrozí integritu počítače a převzetív provozu. Monitoruje také všechny informace, které tečou do systému a ven z něj, stejně jako akce při stisknutí kláves. Ve většiněinstance vyžaduje, aby hacker použil způsoby, kterými mohou získat malware nainstalovaný, jako jsou odkazy, a neškodně vypadající e-mailpříloh.

2. Phishing

Phishing se typicky používá, když se útočník přestrojí jako někdo jinýorganizace, kterým věří, že udělají něco, co nebudou. Mají tendenci používat v e-mailu naléhavost, jako podvodná činnost a e-mailpříloha. Při stahování přílohy instaluje malware, který přesměruje uživatele na legitimní web, který pokračujepožádat o osobní informace od uživatele.

3. SQL Injection Attack

Jazyk strukturovaných dotazů je programovací jazyk, který pomáhá komunikovats databázemi. Většina serverů ukládá soukromé informace ve svých databázích. Pokud jsou ve zdrojovém kódu nějaké mezery, hacker může podat injekcivlastní SQL, který jim umožňuje zadní dveře, kde mohou požádat o pověření od uživatelů webu. Problém se stává problematičtějšípokud web uchovává kritické informace o svých uživatelích, jako jsou informace o úvěru ve svých databázích..

4. Scriptování mezi stránkami (XSS)

Funguje stejným způsobem jako SQL injekce, protože injektuje škodlivý kód do awebová stránka. Když návštěvníci získají vstup do webu, kód se sám nainstaluje do prohlížeče uživatele, a tím přímo ovlivňuje návštěvníky.Hackeři automaticky vkládají komentáře nebo skripty na web, aby používali XSS. Uživatelé si možná ani neuvědomují, že hackeři unesli svéinformací, dokud nebude příliš pozdě.

5. Odmítnutí služby (DoS)

DoS útok znamená přetížení webových stránek s příliš velkou návštěvností do bodu topřetíží server a nedokáže poskytovat jeho obsah lidem, kteří se k němu dostanou. Druhy provozu používané škodlivými hackery jsouchtělo zaplavit webové stránky, aby je vypnuli od uživatelů. V případě, že je několik počítačů používáno k hackování, stane se Distributed Denial(DDoS), což útočníkovi dává různým adresám IP, ze kterých se současně pracuje, a je těžší je sledovat.

6. Útoky na relace a útoky člověka ve středu

Tam a zpět transakce mezi počítačem a vzdálený webový server každýmít jedinečné ID relace. Jakmile se hackerovi podaří zadat ID relace, mohou podat žádosti, které představují počítač. Umožňuje jim získatnezákonný vstup jako nic netušící uživatel k získání kontroly nad jejich informacemi. Některé ze způsobů, jak zužitkovat ID relace, je provedenoskriptování mezi webovými stránkami.

7. Opětovné použití pověření

Vzhledem k rostoucímu počtu webových stránek vyžadujících hesla se uživatelé mohou rozhodnout znovu použítjejich hesla pro daná místa. Bezpečnostní experti radí lidem, aby využívali jedinečná hesla. Hackeři mohou získat uživatelská jména a heslaa použít útoky hrubou silou k získání přístupu. Existují k dispozici správci hesel, kteří vám pomohou s různými pověřeními používanými na různých webech.

Závěr

Jedná se jen o několik technik používaných útočníky na webu. Jsou neustálevývoj nových a inovativních metod. Uvědomení si však je jedním ze způsobů, jak zmírnit riziko útoků a zlepšit bezpečnost Source .

November 23, 2017