Back to Question Center
0

Semalt Expert: Co je to Trojan Virus a jak ho vymanit ručně

1 answers:

Pokud jste běžným uživatelem počítače, pak s největší pravděpodobností jste si vědomi trojského viru a jeho vlivu na vaše zařízení. Je to virus, který je připojen k programům a souborům, které stahujete z Internetu. Nejdůležitějším znakem tohoto viru je, že v okamžiku, kdy se dostane do svých souborů, zahajuje proces jejich zničení tajně. Přichází v podobě užitečné aplikace, ale dělá to opakem tím, že ovlivňuje váš počítač nepříznivě.

Expert z Semalt Digitální služby, Ryan Johnson dává přesné vysvětlení, co je Trojan Virus, jaké hrozby to představuje a jak se dá ručně vymýtit z počítače. Začněme.

Charakteristika viru trojských koní

Hlavní rozdíl mezi virem trojského koně a běžným počítačovým virem spočívá v tom, že první z nich není navržen tak, aby se rozšířil. Jako takový je virus buď stažen jako užitečná zátěž nebo infikovaný soubor z webu. Tento virus má schopnost stáhnout další škodlivý software do vašeho počítače, kromě krádeže koncových informací. Počítač má funkce brány firewall, které pomáhají v boji s tímto virem, avšak antivirový program není vždy efektivní, což znamená, že existují případy, kdy budete muset virus ručně odstranit.

Kroky k přijetí pro ruční odstranění

Následující kroky můžete ručně odstranit z vašeho počítače:

  •  Identifikujte Trojan: po identifikaci souborů postižených tímto virem, pak jej lze snadno odstranit. Ve většině případů systém zobrazí chybu DLL, která je spojena s útokem trojského koně..
  • Deaktivace funkce obnovení systému: zapomenutí tohoto kroku znamená, že počítač obnoví data, která odstraníte.
  • Restartujte počítač: po restartování počítače použijte funkční tlačítko 8, které vám pomůže spustit počítač v nouzovém režimu.
  • Přejděte na položku Odstranit nebo Přidat programy: naleznete v části ovládacího panelu a potom odinstalujte aplikace infikované virem trojského koně.
  • Zbavte se rozšíření: vyčistěte systémovou složku systému Windows a zajistěte, aby byly odstraněny všechny soubory programu.

Jakmile dokončíte výše uvedené kroky, restartujte počítač v normálním režimu.

Další přístupy k odstranění viru zahrnují:

Jiný zásah, jak se zbavit trojského koně ručně, zahrnuje kroky, které mohou zahrnovat:

  • Ujistěte se, že skryté složky jsou viditelné z volby složky.
  • Potom restartujte počítač v nouzovém režimu.
  • Pak zastavte všechny procesy spojené s viry trojských koní.

Chcete-li však zajistit dokončení těchto kroků, musíte upravit systémový registr.

Body, které si vzpomínám

Chcete-li zajistit, že jste úspěšně přesunuli infikované data z registru, budete muset vyhledat informace ve složce RUN.

Kromě toho, jakmile najdete složku, musíte odstranit soubory exe a dlls spojené s názvy trojských koní a následně smazat hodnotu. Měli byste také určit, které programy se spustí automaticky při zapnutí počítače.

Dobře, potřebuji pomoc

Ruční odstranění viru trojského koně je náročné. Nicméně se stávajícím antivirovým softwarem může být virus účinně odstraněn. Plumbytes Anti-malware je nejlepší software pro odstranění viru trojského koně a jiného malwaru z vašeho počítače Source .

November 23, 2017