Back to Question Center
0

Semalt Expert: Grafická optimalizace

1 answers:

Je známo, že lidský mozek zpracovává grafiku rychleji než obyčejný text. To vysvětluje, proč obsah s obrázky nebo infografií získává o 94 procent více zobrazení ve srovnání s obsahem s prostým textem. Použití vhodných obrázků ve vašem obsahu přitahuje čtenáře a pomáhá prodat vaše výrobky - abertura de video gratis. A co je nejdůležitější, grafika vylepšuje uživatelskou zkušenost, která je kritická, pokud jde o SEO. Nyní víte, že grafika je tak důležitým prvkem na vašem webu, je důležité získat co nejvíce z nich.

Zde je osm tipů, které testuje čas od času Lisa Mitchella Semalt Customer Success Manager o tom, jak optimalizovat grafiku pro lepší hodnocení:

1. Určete a používejte správnou grafiku

Grafika vypráví příběh, proto je důležité se ujistit, že obrázky, které používáte, jsou relevantní k danému tématu. Když vložíte obrázky, které nejsou relevantní k okolnímu obsahu, pošlete návštěvníkům smíšené signály. Vzhledem k tomu, že grafika je určena k tomu, aby vám pomohla zlepšit své pořadí, pokud nejsou relevantní k tématu, ztratí zamýšlenou hodnotu SEO.

Pokud hledáte vhodné snímky, máte mnoho možností. Patří mezi ně:

  • Originální obrázky: Jedná se o snímky pořízené pomocí smartphonu nebo fotoaparátu.
  • Stock images: Můžete získat zásoby z CCO-licencovaných obrazových stránek, včetně Unplash a Pixabay. Alternativně se můžete přihlásit k odběru prémiových nabídek na stejných stránkách a dalších, včetně iStock a Shutterstock.
  • Obrázky formátu Graphic Interchange Format (GIF): Obrázky se používají v krátkých animovaných klipech, které přidávají hloubku i zájem o váš obsah. Můžete získat GIFy v GIPGY nebo si vytvořit svou vlastní pomocí jejich aplikace. Případně můžete vyhledat GIFMaker nebo ScreentoGIF.
  • Design nástroje: Webové stránky jako PicMonkey a Canvas jsou vynikající zdroje pro vytváření vlastní grafiky.

2. Zahrnout klíčová slova do grafického názvu souboru

Zatímco vyhledávač je dobrý v tom, co dělají, nevidí grafiku a potřebují popisný text, aby jim řekl, co obsahují grafika. Vzhledem k tomu, že weby s obrázky, kamery a další zdroje grafiky přiřazují výchozí názvy souborů obrázkům, které nepomáhají vyhledávačům pochopit grafiku, je důležité přejmenovat grafiku, kterou chcete na svůj web přenést.

Přejmenovaný název souboru informuje vyhledávače o tom, o čem je grafika, a zároveň vám dává příležitost použít klíčové slovo, které jste optimalizovali .

3. Alternativní text nebo funkce Alt text

Alternativní text, běžně známý jako alt text, je funkce na vašem webu, která jde o krok dále než optimalizace názvu souboru. Funkce vám umožňuje popsat předmět a vytvořit obrázek relevantní pro stránku. Tato funkce využívají vyhledávače k ​​určení vztahu mezi grafickým souborem a obsahem. Také jim pomáhá vědět, které obrázky jsou nejvhodnější prezentovat při odpovědi na vyhledávací dotaz.

4. Používejte vhodně titulky

Titulky jsou důležité, protože pomáhají přidat další souvislosti do odpovídajícího textu. Lidé obyčejně čte popisy při skenování stránky. V průměru jsou titulky přečteny o 300 vícekrát v porovnání s hlavní kopií. Není však nutné zahrnout popis s každou grafikou, pokud ji popisuje okolní text.

5. Použijte příslušný typ souboru obrázku

Zatímco existuje několik typů obrazových souborů pro použití, dva populární formáty jsou Portable Network Graphics (PNG) a Joint Photographic Experts Group (JPEG). Hlavní rozdíl mezi PNG, JPEG a GIF je jejich velikost a kvalita. Velikost souboru je důležitá pro SEO, protože ovlivňuje dobu načítání stránky.

6. Zmenšete velikost souboru obrázku

Vzhledem k tomu, že velké velikosti obrazových souborů mají vliv na načítání stránek, musíte je v případě potřeby snížit. Tím se zlepší nejen čas načítání stránky, ale také šetření šířky pásma a úložiště na serveru. Můžete snížit velikost souboru obrázků pomocí nástrojů offline nebo zvolit online nástroje jako CompressJPEG, TinyPNG a Image Optimizer.

7. Změna velikosti grafiky

V některých případech nemusí být velikost souboru dostatečná a možná budete muset změnit jejich velikost. Změna velikosti obrázků snižuje šířku a výšku obrázku a snižuje jejich velikost, aby se zlepšila doba načítání stránky. Mějte na paměti, že některé formáty obrazu, jako jsou PGN, se při změně velikosti zmenšují v kvalitě.

8. Vytvořit mapové soubory pro grafiku

Soubory Sitemap poskytují vyhledávačům další informace o struktuře vašeho webu a zlepšují hodnocení vyhledávačů. Soubory Sitemap obsahují seznam vašich webových stránek, metadata s nimi spojená a způsob, jakým jsou organizovány.

Nakonec grafika může zvýšit nebo zastavit vaše SEO úsilí. Chcete-li zlepšit své hodnocení, je třeba určit správnou grafiku, optimalizovat je, popsat přesně obrázky a vytvořit mapy stránek pro zlepšení zkušeností návštěvníků a zlepšit hodnocení vyhledávačů.

November 26, 2017