Back to Question Center
0

Semalt Expert: Jak zastavit spamování odkazů v Google Analytics

1 answers:

Ujistěte se, že máte optimalizovanou službu Google Analytics, je jediný způsob, jak se ujistit, žemarketingová kampaň používaná podnikem nebo jednotlivcem je efektivní a že web funguje podle očekávání. Nicméně v tomto procesuoptimalizace Google Analytics, existují jisté aspekty, které jistě ovlivní fungování analytiky. Doporučení spamu jsou většinou nepříjemnámarketingu.

Igor Gamanenko, Semalt Manažer úspěšných zákazníků by chtěl zaměřit vaši pozornost na technické zpravodajstvíse vyskytuje ve dvou podobách: spam crawlers a přenášená návštěvnost duchů:

    Nejvíce jsou automatizované procesy, které indexují webové stránky stejným způsobemto dělá společnost Google. Někteří, jako je Googlebot, oznamují svou přítomnost a jsou tak vyloučeni ze zpráv o analýze. Jiné, které nemají za následekmíra odeznění 100%
  • Doporučení duchů. Ty posílají falešné požadavky HTTP, které mají potenciálvytvářet doporučení pro spam. Kombinují se s legitimní dopravou, ale nedostanou se k návštěvě internetových stránek, ale počítá se s konečnou zprávou.

Důvody k vytvoření spamu

Lidé mohou vytvořit odkaz na spam na webových stránkách z několika důvodů. Může to být účelnénebo neúmyslně. Jeden z důvodů, proč se doporučení spamu objevují na webových stránkách, je kvůli lehkému programování. Někteří programátoři se nedaří dokončitkód bot, až do okamžiku, kdy se nepodaří správně identifikovat. Ostatní vývojáři nechtějí mít své automatizované botyblokovány protokoly, které Google nastavuje..Tím, že se maskují jako legitimní webový provoz, dostanou se na místo bezrušení. Jiní zlověstní vývojáři se rozhodli použít odkazy na spam, aby se dostali ke zvědavosti uživatelů a nainstalovali škodlivý software do svých počítačů.Vzhledem k tomu, že tyto odkazy jsou pro uživatele skutečné, nenachází žádný důvod pochybovat o nich.

Proč jsou špatné?

Doporučení spamu většinou zasahují do dat používaných službou Google Analytics,což představuje šikmé zprávy. Jejich přítomnost znamená řídit čas filtrování nevyžádaných pořadů, které by obchodníci mohli jinak utrácetdělat další výrobní účely na místě. Bez znalosti toho, že stránky skutečně obsahují doporučení týkající se nevyžádané pošty, může dojít k chudoběvolby, které mohou ovlivnit SEO optimalizaci a hodnocení.

Ochrana proti spamu

Když zjistíme možný problém vyplývající ze způsobu, jakým služba Google Analytics vytváříjeho zprávy, mohou se pokusit filtrovat ze statistik. To však není zárukou, že se tyto domény neobnoví.

Je to překvapivě snadné, pokud se zaměřuje na odstranění nežádoucích účinkůautomatizovaný provoz. Problémy, které ovlivňují webovou stránku, pokud jde o doporučení spamu, spočívají v souboru ".htaccess". Mnoho bloggerů navrhneže jednotlivci mohou manipulovat sami sami, aby se zbavili nežádoucí dopravy. Jedná se však o velmi technický soubor a obsahuje velmimnoho nastavení domény a přesměrování. Proto může být jednoduchá chyba bez jasnosti toho, co je třeba udělat, mít škodlivé účinkydopady na webovou stránku. Je moudré, aby zkušení vývojáři spravovali soubor bezpečně.

Soubor .htaccess může blokovat všechny prolézací moduly a vymazat jejich historii z webu.Nicméně doporučení duchů mohou vyžadovat větší úsilí. Pokročilý segment v Google Analytics se hodí zde, když se snažíte odstranitnejhorší z těchto doporučení Source .

November 23, 2017