Back to Question Center
0

Semalt Expert: Proč a jak nahlásit vnitřní a externí provoz v Google Analytics

1 answers:

Pokud jde o nastavení účtu Google Analytics, je důležité, abyste mohli odlišit vnitřní zdroje provozu od externích zdrojů. Obvykle začínáme získáním vaší adresy IP a poté zabraňujeme internímu provozu, aby se uvnitř zprávy zobrazila pouze interní komunikace. Můžeme se také rozhodnout porovnat externí návštěvnost s interním provozem, například nastavením různých zobrazení a filtrů - mail hosting gmail.

Julia Vashneva, vedoucí manažerka úspěchu zákazníků Semalta , zde představuje v tomto ohledu naléhavou praxi.

Chcete-li udržet interní provoz oddělený od vaší externí návštěvnosti, musíte si být dobře vědomi všech interních adres IP vaší organizace. Pokud požadujete úplný seznam všech interních adres IP, můžete kontaktovat oddělení IT společnosti. Může to být buď jedna adresa IP nebo více adres pro různé budovy nebo oddělení.

Pokud však tyto údaje nejsou k dispozici, vždy můžete určit svou vlastní IP adresu a adresy ostatních prostřednictvím vyhledávání Google "Co je můj IP". U malých organizací je pravděpodobně pouze jedna IP, kterou využívají všechny počítače v systému.

Pokud analýza interních dat o provozu není pro vaši organizaci relevantní a nikdy nebude, pak je vhodné, abyste ji zablokovali ze všech údajů z přehledů. Toho lze dosáhnout vyloučením interních dat z výchozího pohledu služby Google Analytics.

Zatímco modifikace výchozího nastavení jsou spíše extrémním úkolem, může to být užitečné v případě, že internetové chování interních uživatelů má sklon k překročení statistik. Je zřejmé, že interní uživatelské statistiky nebudou nikdy vyžadovány. Pokud musíte zachovat integritu kombinovaných externích a interních dat, místo toho je třeba porovnat interní a externí provoz.

Proces blokování vnitřní dopravy je docela snadný. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se do účtu Google Analytics a navštívit panel Správce. Poté je třeba vybrat účet a vlastnost, pro které chcete vyloučit provoz, vybrat filtry pod kartou Všechny údaje o webových stránkách a vybrat Nový filtr.

Můžete pojmenovat filtr Vyloučit interní provoz. Nakonec vyberete předdefinovaný filtr, poté vynechat a poté zadejte svou interní adresu IP. Pokud máte více adres blokovat, stačí opakovat tento proces.

Pokud se domníváte, že je důležité pochopit chování externích a interních uživatelů, je důležité, abyste zachovali integritu zobrazení všech webových stránek. Abychom toho dosáhli, stačí vytvořit nové pohledy vytvořené speciálně pro vaši vnější a vnitřní komunikaci. V takovém případě je interní pohled vytvořen zahrnutím provozu z interních IP adres. Na druhou stranu je vytvořen externí pohled vyloučením veškeré vnitřní dopravy.

Jakmile nastavíte externí a vnitřní zobrazení, můžete přepínat mezi daty všech webových stránek, externími a interními pohledy, abyste zajistili, že vaše přehledy budou důkladné. Chcete-li získat přístup ke každému zobrazení, můžete navštívit kartu Domovská stránka Google Analytics. Případně můžete zvolit přeskočení na svůj pohled přímo z rozbalovací nabídky Výběr účtů.

November 24, 2017