Back to Question Center
0

Semalt Expert: Sčítání webových stránek Hack útok a jeho důsledky

1 answers:

Zprávy naznačily, že zahraniční hackeři byli za srážkou sčítání lidu v Austrálii. TheStatistická kancelář Austrálie se ujala iniciativy k ukončení systému za účelem zachování integrity údajů. Při dalším vyšetřování,že internetová sčítání lidu je obětí čtyř distribuovaných útoků DDoS, z nichž každá má zvláštní povahu a mění se závažnost.

Nik Chaykovskiy, vedoucí manažer úspěšných zákazníků společnosti Semalt ,vysvětluje, proč se tak stalo.

Útoky DDoS

Útok se pokouší zpřístupnit stránky uživatelům zaplavením vícežádostí, než může zvládnout. Požadavky na informace o webových stránkách procházejí serverem, který schvaluje a dovoluje jednotlivci zobrazit stránku.Může se však zabývat pouze určitým počtem žádostí. Přetížení může vést k úplnému selhání serverových haváriídočasně nedostupné. DDoS útoky se spoléhají na několik zařízení šířících se po celém světě, odtud název "distribuován". Skupinypropojená zařízení jsou známá jako "botnety", které jsou nakaženy malwarem, který dává hackerům zpětný vstup do webu pomocí vzdáleného přístupu.

Důvody použití DDoS

Hackeři mohou používat útoky DDoS z různých důvodů. Mezi ně patří:

  • Hacktivism. Hacktivisté používají takové útoky k protestům proti určitým činnostem cíle..
  • Vydírání. Cyber ​​zločince jsou známy tím, že využívají tuto metodu k získání peněz vvýměna za zastavení probíhajících útoků.
  • Obchodní soutěž. DDoS nemusí být legitimní obchodní praxí, ale jeněkdy slouží k potlačení nebo zastavení výkonu webových stránek soutěžícího.
  • Script Kiddies Někteří on-line uživatelé používají předem vytvořené skripty k vandalizaci onlinečinnosti jiných, jako jsou hráči.

Co by hackeři dosáhli ze sčítání lidu DDoS?

Nejprve musíme pochopit, že hackeři museli vědět o možnýchzranitelnosti místa sčítání. Pravděpodobně to bylo kvůli těžké dopravě, která byla splatná. V důsledku toho se lokalita stále více stávácíl pro zámořské hackery ukázat, jak je systém australské vlády náchylný k útoku. Mohlo by to být také reakce na zvýšenéveřejné připomínky týkající se jejich obav o bezpečnost a ochranu soukromí. Andy Hurren měl stejný pocit, protože věřil, že to byloneschopnost chránit vysoce profilovaný národní systém online. Důvody motivující útoky jsou však méně pravděpodobné, že jsou to peníze nebo data.Dalšími možnými důvody jsou nespokojní zahraniční hackeři, kteří s tímto systémem nesouhlasí, nebo s někým, kdo by chtěl předvést své hackerské dovednosti.

Je bezpečnost dat

útok DDoS se zaměřuje především na pokusy o zhroucení místa. Necítí toúdaje obsažené na webu. Někteří útočníci však mohou útok DDoS použít jako odklon, z něhož pak mohou vysílatuživatelské údaje ze sítě, jako například v případě telekomunikační firmy TalkTalk.

Budoucí úvahy

ABS se pevně domnívá, že hlavním důvodem havárie serveru Census je útok DDoS.Mohlo by to být nesčetných důvodů, ale protože ABS má více informací a bude vědět, co hledat při určování zdroje a rozsahupoškození. PAN. Hurren, který je odborníkem na kybernetickou bezpečnost, vysvětlil rozhovory mezi ředitelstvím australských signálů a relevantnímizainteresované strany se již formují. Mohlo by být snadné vysledovat zdroj útoku, ale složitost útoku může způsobitcož je pro ně velmi obtížné Source .

November 23, 2017